Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki helyesírási hibákkal...

Ha valaki helyesírási hibákkal ír le egy mondatot az bunkónak számít?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Az nagyban függ a hibáktól meg a stilustól.


Ha valaki észrevehetöen csak melléüt, vagy összecserél betüket, az megbocsájtható - habár átnézni nem tartana sokáig, mielött elküldi a választ, ha viszont következetesen hibásan ir szavakat, rosszul ragoz, az legalább is müveletlenségre utal.

2013. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"müveletlenségre"


79%, ez is műveletlenségnek számít? :-)

Bocsánatot kérek, egyébként teljesen egyetértek veled!

Bár hozzátenném, hogy sok ismerősöm aki beszél magyarul, de nem magyar iskolába jár(t), így magyarul úgy ír, ahogy szerinte logikus, nem a nyelvtani szabályoknak megfelelően...

2013. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem bunkó.. lehet nagyon művelt is... Sok oka van annak ha valaki nem ír helyesen:

1. nem tud helyesen írni,mert nem tanult meg.. akkor nem bunkó csak kevésbé tanult ( még az sem biztos,hogy műveletlen, mert szerintem a műveltség nem azonos a tudással amit tanulás révén érünk el)

2. tanult helyesen írni, de nem érzi,ohgy hol és hogyan kellene.. ő sem bunkó

3. van aki tud helyesen írni csak nem akar ő sem bunkó csak nem törődöm és maga a saját stílusa

4. van aki nem tud, nem akar és még a stílusa is olyan ő a bunkó

5. ezer más ok is van

2013. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Van az elírás és a helyesírási hiba, amelyek hasonlóak, de nem ugyanazok. Mindazonáltal egyik sem vet jó fényt az "elkövetőre".

-Elgépelés a betűtévesztés vagy -kihagyás, pl. ha valaki "helyesírás" helyett "helzesírás"-t ír. Ez figyelmetlenségre utal. A sorozatos elírások az igénytelenség jelei, hiszen az illető még arra sem veszi a fáradtságot, hogy utólag visszaolvassa, amit írt.

-Műveletlenségre utalnak a nyilvánvalóan helyesírási hibák, pl. igekötő az igétől különírva, j/ly tévesztés, központozás hibái. Ezek nagyon csúnya és zavaró hibák, és ha szabad az általad használt kifejezéssel élnem, aki ilyeneket követ el, az bunkó.

2013. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ma 15:36-es: amit kérdeztél, az nem számít annak, csak nem magyar a billentyüzetem és hosszú ö-t és ü-t nem tudok vele írni. Utólag jutott eszembe, hogy oda kellett volna írnom, de csak emiatt nem akartam még egyszer írni.
2013. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

"1. nem tud helyesen írni,mert nem tanult meg.. akkor nem bunkó csak kevésbé tanult ( még az sem biztos,hogy műveletlen, mert szerintem a műveltség nem azonos a tudással amit tanulás révén érünk el)"

De. A műveltség éppenséggel nem más, mint a tudásszint, amelyre szert teszünk. Aki azért nem ír helyesen, mert nem tanult meg, az ebben a kontextusban műveletlen.


"2. tanult helyesen írni, de nem érzi,ohgy hol és hogyan kellene.. ő sem bunkó"

Ő a diszlexiás, neki tényleg nem lehet a szemére hányni, ha hibásan ír. Azt viszont nagyon nem szeretem, hogy manapság minden 3. ember, aki lusta megtanulni normálisan írni-olvasni, közli, hogy ő diszlexiás. Mert nem az. Hanem lusta.


"3. van aki tud helyesen írni csak nem akar ő sem bunkó csak nem törődöm és maga a saját stílusa"

Tud helyesen írni, csak nem akar?! Nom du nom! Az ilyen vagy trehány, vagy valami fura ízlésficam folytán úgy gondolja, hogy menő az, ha olyanokat ír, hogy szercsii meg puxx...

2013. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 17:55


Azért kérdeztem mert egy vagy két helyesírási hibáért lebunkóztak egy hozzászólásomnál

2013. ápr. 16. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért senki se bunkó, csak ez műveletlenségre vall, ami nem egy pozitív dolog.
2013. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!