Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lesznek ilyenek a...

Miért lesznek ilyenek a lányok? Csak az én környezetemben ilyenek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Azt figyeltem meg, hogy a lányok a környezetemben miután elérték a tanulmányaik végét (jellemzően érettség + szakma) elkezdenek spontán, minden előjel nélkül olyan dolgokkal foglalkozni, amik a háztartással kapcsolatosak. Sütnek, főznek (ezeket le is fényképezik és feltöltik közösségi oldalakra), mindenféle kézzel készíthető dolgokat készítenek és úgymond lebutulnak (ez független ezektől a tevékenységektől de a környezetemben ezt vettem észre). Szennylapokat olvasnak és a tévén is ilyen szennyműsorokat néznek. Nálatok is így van?


2013. ápr. 10. 04:42
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Lebutulnak? Kezdjük ott, hogy a te ismerőseid között végzett "kutatásod" nem reprezentativ. Ha ilyen lányok vesznek körül, akkor: madarat tolláról...

Nem tudom miért negatív, ha valaki az általa elkészített ételről tesz fel egy képet. Ha ennyire zavar, akkor blokkold.

Annyira unalmas már, hogy ez az oldal tele van rejtett nőgyűlöletet reklámozó kérdésekkel és senkinek sem tűnik fel.

2013. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha háztartással kapcsolatos dolgokkal kezdenek foglalkozni? A szennylapos, szennyműsoros dolgokat meg nem így tapasztaltam, aki ilyenre hajlamos, az már érettségi előtt is csinálta.
2013. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tapasztaltam. Egyébként pedig az általad említett dolgok általában nem függnek össze egymással. Én is szoktam például kézzel készíteni dolgokat, mert elég jó a kézügyességem, el tudok készíteni mindenféle hasznos és egyedi holmit (pl. madáretető, tolltartó, szalvétatartó...).

Szennylapot szerintem az olvas, és az néz szennyműsort, akinek túl sok a szabadideje, de nem elég kreatív ahhoz, hogy értelmes módon töltse el. Ez voltaképpen együtt járhat a tanulmányok befejezésével oly módon, hogy az illető hirtelen egy új életformába csöppen, amikor rengeteg szabadideje van, viszont alig van tennivalója. Hirtelen nem tudja mivel elütni az időt, ezért rászokik a tévébámulásra és a szennylapolvasásra.

Ezt a gondolatmenetet folytatva úgy vélem, hogy akik rászoknak a sütés-főzésre és a barkácsolásra, azok ugyanezen apropóból teszik, azzal a különbséggel, hogy ők kreatívabbak, így ki tudják találni maguknak az említett értelmesebb időtöltéseket.

Amúgy hogy jutott eszedbe ez így hajnali háromnegyed ötkor?

2013. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem csinálok ilyeneket, de nem értem mi a baj abban, ha főz meg süt és lefényképezi, jobb mintha a műkörmét festegetné és azt fotózza le. A kézzel készítéssel sincs semmi baj, ez egyáltalán nem lebutulás, hanem elfoglalják magukat értelmes dolgokkal.
2013. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A suli elvégzése utáni háztartási dolgok szerintem egyértelműek. Sokan ilyenkor kerülnek el otthonról, szóval ha nem akarnak zacskós levesen meg pizzán élni, akkor neki kell állni főzni. Velem pont ez történt, mondjuk én nem töltök fel sehova ételekről készült képeket, de én rájöttem, hogy élvezem a főzést. Ennyi. :)

A kézműveskedés meg megint ugyan ez. Ha az embernek külön otthona van, akkor azt ő szépítgeti, ráadásul sok fiatalnak nincs pénze design holmikat vásárolni, az internet meg tele van csináld magad ötletekkel. Ez a pont szintén igaz rá, mondjuk én mindig is készítettem dolgokat, egészen kicsi korom óta.

Szennylapot meg az olvas, akit az érdekel. Én speciel minden korosztályból ismerek.

2013. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szeretnéd te még, hogy valaki főzzön, mosson rád, mint pótanyád.
2013. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!