Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek csak akkor kezdik el becsülni azt amilyük van, mikor elveszítették? Addig pedig minden olyan természetes?

Figyelt kérdés
S miért van a mai világban nagyobb értéke egy okos telefonnak meg egy tábla gépnek, mint a barátságnak vagy a bizalomnak? Persze én se vagyok ellenére a menő holmiknak, de azért az értékrendem nem ott kezdődik hogy okos telefon, hanem ott hogy család, barátok, bizalom. Vagy mostmár ez a gondolkodás a gáz?
2013. ápr. 8. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

> Addig pedig minden olyan természetes?

Tulajdonképpen meg is válaszoltad a saját kérdésedet. Amit megszokunk, amit természetesnek veszünk, ami szinte fel sem tűnik, azt nem becsüljük. Ilyen az ember gondolkodása (a többségé legalábbis).

2013. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ezt a két dolgot nem állítanám így szembe. Mert nem zárja ki egyik a másikat, lehet szerető családod és sok pénzed, de lehet, hogy semmid sincs. Olvasd végig az itt feltett kérdéseket. Tinik, akiket vernek, terrorizálnak a szüleik, feleségek, akik válni akarnak, de nem tudnak, emberek, akiket sose szerettek a szüleik. Szerinted nekik milyen családképük van? :( amúgy az igaz, hogy mindig mindennél van rosszabb, így ha optimisták vagyunk, mondhatjuk, hogy milyen jó nekünk, hisz biztos van valaki, aki sokkal rosszabb helyzetben van, mint mi.
2013. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Ez az alapja a fejlődésnek.

Másképp, ha minden nap megelégednél akkor nem hajtana előre semmi.

2013. ápr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre szokták mondani,hogy "Az ember nem tudja mije van, amíg el nem veszíti azt".

És ez pontosan így is van. Ami természetes, azzal nem törődünk.Mert pl ki gondol arra nap mint nap, hogy milyen jó,hogy pl: tud járni,tud magától lélegezni,lát,hall,tud beszélni,stb?

Ezeknek az értékét csak akkor fogjuk fel igazán, mikor nem tudunk többé járni,nem tudunk többé magunktól lélegezni,nem látjuk és halljuk többé a világot stb.

Viszont az nem megszokott,hogy okostelefonok nőnek a kertben,és ami nincs, az kell. Viszont ha már megkapjuk, egy kis idő után már az is pont olyan megszokott lesz,mint a levegő, így egy idő után már azt sem értékeljük úgy, mint mikor még nem volt. :)

Remélem érthető,hogy mit akarok ebből kihozni. :)


Régen azért volt jobb a helyzet (mert ugye ilyenkor jön a "bezzeg a mi időnkben" dolog) mert nem voltak ilyen kütyük,és az embereknek több idejük volt egymásra. :)

2013. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó igen igaz hogy fejlődni kell ezt el is ismerem, hiszen az emberiség halad előre az idővel. Nincs is ezzel semmi baj, egészen addig amíg a gyerekek inkább otthon ülnek a gép előtt a laptopjukat vagy az okos telefonjukat nyomkodva, ahelyett hogy kint fociznának a haverjaikkal, vagy bicingliznének. S addig amíg a barátaikat nem az alapján ítélik meg hogy milyen menő holmijai vannak, és milyen drága márkás ruhákban jár. A szülők többsége pedig sajnos ezt tanítsa a gyerekeinek hogy akinek nincs annyi azt le kell nézni mert egy semmire kellő nap lopó, és abba bele se gondolnak hogy attól mert nincs több száz ezres fizetése, vagy diplomája attól még ő is ember, érző ember. S mikor ezek a szülők, gyerekek, bárkik. Szembesülnek azzal hogy az élet milyen kegyetlen, hogy semmi se biztos, hogy minden véget ér egyszer és a szenvedés nem csak a szegényeknek jár. A betegség a halál a csalódás nem a pénz tárcát nézni. Pont ezért kellene jobban megbecsülni az apró dolgokat, amiket nem lehet kézzel meg fogni mégis sokkal drágábbak mint az említett dolgok. (Ezzel nem akarok senkit se megsérteni, természetesen csak a saját tapasztalatomat írtam le a saját környezetemben. Ez nem jelenti azt hogy mindenkire vonatkoznak a fent le írtak. Biztos vannak olyanok is akik a pénzük ellenére is megőrizték az igazi emberi értékeket. Így akire ezek nem vonatkoznak ne vegye magára)
2013. ápr. 8. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindennek az ellenkezője tanít meg igazán önmagára, vagy annak értékére.


Beszéljünk élményről, emberekről, tárgyakról.


Én például azt vettem észre, hogy egy jelentős sarok pont egy ember életében, ha elveszít valakit akit szeret, úgy értem, hogy meghal, és megéli a gyászt, a fájdalmat.

Ez azért ad egy viszonyítási pontot.


Ez vélemény szerint egy alaptörvény. Sablonos, de igazán akkor értékelünk valamit, ha elveszítettük.

Szükségünk van a viszonyítási alapokra.

2013. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!