Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el ennyire a...

Miért ítélik el ennyire a rasszistákat/rasszizmust? Nem gondolnak bele, hogy ez miért született?

Figyelt kérdés

Nekem megvan a személyes tapasztalatom a cigányokkal ami eléggé durva. Miért vannak felháborodva ezek hallatán egyesek? Mert ez nem ok nélkül született.. És mi lenne az egészre a megoldás? Mármint a cigányok ellen. El lehetne érni némelyiknél, hogy változtasson a viselkedésén és az életmódján?

Szóval ez az egész.. Engem úgy leszúrnak, mikor ellenük beszélek. 3 év alatt eljuttattak odáig, hogy pszichiáterekhez jártam, nyugtatóznom kellett, stb..

Mi a véleményetek az egészről? Mi lesz ennek a vége? Meddig süllyednek ők, és mivelünk Magyarokkal mi lesz?


2013. ápr. 8. 10:31
1 2
 11/13 anonim válasza:

Azért abba is érdemes belegondolni, hogy nagyon sokan közülük nem ok nélkül lettek ilyenek. Ez egy ördögi kör.

Én teljesen megértem azokat akik rossz tapasztalataik miatt gyűlöletet éreznek irántuk. DE! Az, hogy egy ember/család bűnét az egész nemzetiségre kiterjesztik, az már igazságtalan. És ez nem csak a cigányokkal fordul elő. Igen, nagyon sokan közülük rettenetes bűnöket követnek el. De én ismerek normálisakat is, akik soha nem fogják tudni leélni az életüket úgy, hogy alaptalan gyűlölet célpontjává ne válnának.

Képzeld el, hogy gyermekként úgy nősz fel, hogy mész az utcán és mocskos szavakkal illetnek, kiközösítenek akárhová mész. Ezek után ne csodálkozzunk azon ha eltorzul valakinek a személyisége. És ez ugye generációkon keresztül folytatódik. Az ilyen gyerekekben ha felnőttek, bennük lesz a gyűlölet velünk szemben és az ő gyermekeik ebben fognak felnőni. És ez így megy majd végig, mert soha nem fogják azt tapasztalni, hogy egyenrangúként bánnak velük.

Nincs mentség gyilkosságra, rablásra és más bűnökre sem, és nem is kell felmenteni őket. De tennünk kéne az ellen, hogy ez még jobban elfajuljon. Azt pedig, hogy az ártatlanokat (akik minden nehézség és bántalmazás ellenére is próbálnak jó életet élni) is együtt büntetjük a rosszakkal semmiképp sem jó megoldás!

Te örülnél ha minden gazember, gyilkos magyar bűnéért neked is kéne szenvedned? Mert én nem!

Elég rettenetes példát lehet felhozni közülünk is.

2013. máj. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Te örülnél ha minden gazember, gyilkos magyar bűnéért neked is kéne szenvedned? Mert én nem!"


Kedves utolsó, nem tudom te milyen környezetben nőttél fel, de én egy gazember gyilkos Magyart sem látok a környezetemben, viszont ha cigányt látok az mind vagy büdös, vagy hazug, simlis, vagy tanulatlan unintelligens,vagy drogos, vagy tolvaj, vagy munkakerülő, vagy alja munkát végző, vagy nagy családos, segélyen tengődő, nagyon hangos, szemetelő, igénytelen...vagy ezek keveréke és még sorolhatnám. Szóval szerinted sem helyes ezeket megkülönböztetni ? A családon belüli házasodásról, vérfertőzésről nem is beszélve...Biztos nem ők tehetnek róla hanem a környezetük miatt lettek ilyenek (Magyarok)

2020. jún. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=gliJ7tBVEhQ

Itt van a szegény elnyomottak mintapéldánya, biztos ezért lett ez is ilyen...

2020. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!