Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rasszistákat szabad kirekesz...

A rasszistákat szabad kirekeszteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy vonatkozik-e rájuk a kirekesztés elleni törvény.

Ha nem vonatkozik, akkor szabad gyűlöletbeszédet intézni hozzájuk törvényesen?



2013. márc. 25. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Hát a cigányok elég rasszisták meg kirekesztőek és a gyűlöletbeszédet is szeretik használni.


Szóval , szerintem , lehet.

2013. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Én rasszistaként nem örülnék az ilyesminek. Szerintem ne tedd!
2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

A kirekesztés szerintem arra vonatkozik, hogy valamilyen faji, vallási, stb. csoporthoz tartozás miatt rekesztik ki, nem azért, amit csinál. Olyan csoport nincs, hogy rasszisták. Az egy tulajdonság, amit mindenki egyedileg érdemel ki.


(Pl. ha valaki nudista, és pucéran sétál az Andrássy úton, akkor előbb-utóbb "kirekesztik" onnan az egyéni cselekedete miatt. De ha rendesen felöltözve nem engedik be egy boltba, mert a boltos tudja, hogy nudista, és nem tetszik neki, az már jogtalan.

2013. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És a lakosság egyes csoportjaihoz tartozása ?
2013. márc. 25. 17:25
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

EZ NEM EGY KIMONDOTT "CSOPORT".


Ez egy olyan dolog amit te csinálsz, nem pedig veled születik.


Ez olyan, hogy ha eszem az órán, mert éhes vagyok, és kiküldenek, akkor rasszista a tanár, mert egy éhest kiküldött? NEM.

2013. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem lehetne vallási vallási csoportnak tekinteni?
2013. márc. 25. 17:35
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez nem hit kérdés.


Amit a rasszisták csinálnak, az ellenkezik az emberek együttélési normáival.

2013. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem csak veleszületett dolog lehet, ami miatt egy csoporthoz tartozik valaki, mert csupán a párttagsága miatt sem lehet (elvileg) kirekeszteni valakit.


Pl. ha valakit azért nem vesznek fel egy munkahelyre, mert jobbikos, az törvénytelen. De ha azért nem veszik fel, mert minden ötödik szavával szídja a szerbeket, zsidókat, feketéket, stb., akkor az érthető. De akkor sem azért rekesztik ki, mert jobbikos vagy rasszista, hanem mert nem való civilizált közösségbe.

2013. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%
a rasszisták csak a fajtájukat akarják megvédeni a többi ártó fajtól, ez a természetbe is így megy. amikor a liberalizmus teljesen kiöli a fehér emberből ezt akkor befellegzett neki.
2013. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!