Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el ennyire a...

Miért ítélik el ennyire a rasszistákat/rasszizmust? Nem gondolnak bele, hogy ez miért született?

Figyelt kérdés

Nekem megvan a személyes tapasztalatom a cigányokkal ami eléggé durva. Miért vannak felháborodva ezek hallatán egyesek? Mert ez nem ok nélkül született.. És mi lenne az egészre a megoldás? Mármint a cigányok ellen. El lehetne érni némelyiknél, hogy változtasson a viselkedésén és az életmódján?

Szóval ez az egész.. Engem úgy leszúrnak, mikor ellenük beszélek. 3 év alatt eljuttattak odáig, hogy pszichiáterekhez jártam, nyugtatóznom kellett, stb..

Mi a véleményetek az egészről? Mi lesz ennek a vége? Meddig süllyednek ők, és mivelünk Magyarokkal mi lesz?


2013. ápr. 8. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én egyetértek veled, de szerintem a "cigány" szó nem a roma származású fajt takarja, hanem a blaha lujza téren köpködő fuxos senkiháziakat, vagy a sámáléromálékat akik drogot árulnak, rabolnak és énekelve köpködit a szotyolát.


Gyűlölöm őket. Tiszta szívemből... De nem a szótárbéli jelentésű cigányokat mint írtam. A legtöbb ember így érti a rasszizmus = fajtagyűlölet. A cigány szónak új jelentést kellene adni mert nagyon nem a roma származású humanoidokat takarja!


Példa:

2 gyermek áll a körhinta mellett. Az egyik csak csodálja, megsimogatja a lovacskát ami felé halad. A másik torkaszakadtából üvölt, és az éppen szoptató tizenéves anyjába csimpaszkodva követeli hogy fizesse be őt egy körre.

Tudni kell, hogy mindketten barnabőrűek.

Kérdés:

Melyiket büdöscigányozod le?:)))

2013. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek veled.

Én is gyűlölöm őket.


Bár , a cigányok utálatát nem nevezném rasszizmusnak ,hanem inkább tapasztalatnak.


Ezekből csak kemény szigorral , vasszigorral ,radikális módszerekkel lehetne embert faragni.


Amit mi tehetünk az , hogy 2014-ben elmegyünk szavazni és jó helyre szavazunk.

A párt nevét nem mondom ki , ez nem a reklám helye ,de szerintem tudod melyik politikai pártról beszélek.

2013. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az üvöltőt.. És igazad van.

Nálunk is: tele lopott ékszerekkel, bűzlenek a parfümtől, hangosan, ordibálva, röhögve, énekelgetve még késő este is kint vigadnak és belekötnek mindenkibe. Csoportosan, mint valami farkasfalka.. És amikor elmegyek mellettük egyikük sem áll félre. Majdhogynem be kell mennem az árokba, csakhogy ők elférjenek.. Mégis: nincs anyagi gondjuk.


Az én kérdésem: Miért csinálják ezt? miért viselkednek így? Ez úgy tetszik nekik, vagy ösztönből fakad, vagy csak megjátsszák vagy mi?

2013. ápr. 8. 12:14
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom melyikről beszélsz. De ha az nyer, és megpróbál embert faragni belőlük, ők meg ugye felháborodnak, mert fel fognak, abból lehet valamiféle háború, nem? Ők is úgy meggyűlölnek minket, mint ahogy mi, illetve némelyikünk gyűlöli őket és esetleg elkezdenek minket "irtani"..
2013. ápr. 8. 12:16
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon ambivalens érzéseim vannak.


Még a '90-es évek közepén a középiskolában volt egy elhivatott tanárom (igazi többgenerációs tanárdinasztia a Péterfia egyik tagja). Akkor még nem volt igazán cigánykérdés Magyarországon, legalábbis hozzám nem jutott el. Ez a tanárom volt az első, akit hallottam a cigányságról beszélni, a velük kapcsolatos problémákról és a jövőről, ami erre az országra vár. Ő konkrétan emelt hangon ránkparancsolt lányokra, hogy honleányi kötelességünk legalább 6 gyereket szülni, különben az ország elveszik. Sok mindent mondott még, ami mind mind visszacseng most a fülembe. Akkoriban jól kiröhögtem, sőt hülyének néztem és kikértem magamnak a jó érzés és az emberiesség nevében az eszméit.

Csakhogy mára minden jóslata valósággá vált. Pontosan úgy történt minden (nemcsak a cigánysággal kapcsolatban, hanem a gazdaságban, a fogyasztói kultúrában, a médiában, Európában), ahogy ő felvázolta a jövőt 17 évvel ezelőtt.


(A sorsa egyébként tragikusan végződött, felakasztotta magát).

2013. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Uh, hát sajnálom a tanárt... Inkább nekünk kéne szaporodni, mintsem nekik. Csak ők pénzért csinálnak gyereket, mi pedig azért nem, mert nincs pénzünk rá. Ez a felfogás is különböző nálunk.
2013. ápr. 8. 12:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért a cigánykérdés komplikáltabb annál, mint hogy kemény szigorral megoldható lenne. Nem a cigányokkal van a baj, valóban, hanem azokkal, akik drogot árulnak, k*rvákat futtatnak, lányokat támadnak meg, köpködnek, a buszon gyújtanak rá... sorolhatnám. A rasszizmussal az a probléma, hogy pl. engem is elítélnek, mert kreol bőröm és sötét hajam van (elvileg nincsenek roma felmenőim, de ki lehet ebben biztos?) és ezt nevezik rasszizmusnak. Nem azért h*lye és b*nkó, mert cigány, hanem mert ez egy ilyen rétege a társadalomnak. Ez ellen a szigor nem segít.

Menjetek csak el a borsodi mélyszegénységbe, nézzetek körbe és majd akkor csodálkozzatok. B*nkók lesznek belőlük, mert nincs más esélyük, ragyogó, értelmes kisfiút ismertem meg ott, színjeles volt, érdeklődő, csupaszív. Ma nevelőintézetben van. Lopott, mert nem volt mit enniük. Ott majd megtanulja azt is, hogy kell drogot készíteni és nőket k*rvává tenni. Szociális védőháló kéne és megfelelő programok. Csakhogy az rövid távon nem térül meg, ahogy az oktatás sem, ezért nem adnak rá pénzt. Ezért nem kell mo-n a szociális munkás, meg a szociológus, mert szerintük felesleges.


Hozzáteszem, részben azért is vannak ennyien a cigányok, mert más a kultúrájuk és máshogy tekintenek a családra. Miért nem a magyar nőket kérdezgetjük körbe, hogy miért nem szültek? Mert nem jutna a 3. gyereknek márkás ruha és barbie játék? Át kéne gondolnunk az értékrendünket.

2013. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De hiába lennének jó programok, ha ilyen társaságban maradnak a gyerekek, ugyanolyanok lennének felnőttként, mint a többi. Olyan a gyerek, amilyen az anyja vagy apja vagy aki neveli.. Azt teszi amit lát. Lehetnek jó programok, vagy tanulhat sokat, segíthetik a családot, otthon azt fogja látni, amit a többi csinál.


Azért nem szülnek 3-4 gyereket, mert más eltartani családiból vagy kevés pénzből 3-4-et és más eltartani ugyanannyiból vagy többől egyet. Ha egy van, annak sokkal többet meg tudsz adni, többet tudsz rákölteni. Ha van már még egy nem fognak többet fizetni a munkahelyen, csak plusz egy gyerekre jön még a családi, amiből nem lehet eltartani.. Szóval inkább legyen egy max. kettő, de azok jól éljenek, mint 5-6 gyerekkel az ember meghúzza magát mert nincs mit adni annyinak..

Nekem sem lesz max. 2-nél több.

2013. ápr. 9. 00:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Programok alatt nem délutáni gyöngyfűzést értem és nem csak a család funckionál fontos szocializációs közegként. Ha a tanárokat megtanítanák, hogyan kell bánni a problémás gyerekekkel, ha nem nevetnék ki őket, mert nem magyarul beszélnek (éppen de, csak tájszólásban) és stb, akkor az iskola iszonyú fontos impulzus lenne a gyerekeknek. Nem a tanárok a hibásak, én is tudom, hisz ők meg minimálbérért gürcölnek nulla megbecsülésért. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy alapjaiban rossz a rendszer. Az aki hülye, az is marad elv pedig egyszerűen nem igaz.

Van ismerősöm, aki orvos (oké, még nem, de már kijárta az orvosit) és konkrétan a vidéki putri közepéből jött, a szüleinek még a 8 elemi sincs meg. Lehetne ezt, csak akarta, tapasztalat, jó szándék, megértés, megfelelő szemlélet, szakemberek és persze pénz kéne hozzá. De hosszú távon megérné.


A lényeg: megértem, ha valaki ódzkodik a cigányoktól, mert megtámadták, vagy bármiért, de azért ez nem ilyen egyszerű. Nem védem őket, aki bűnt követett, bűnhődjön, aki csal a szociális támogatásokkal, csp-vel, bármivel, az bűnhődjön, csak próbáljunk meg valamit tenni ellene, hogy ez így maradjon, ne csak sajnálkozzunk.


Egy gyerek pedig nem attól lesz boldog mert mindent a segge alá tolsz. Sőt. Tudom, egy színvonal alá én sem szülnék, de talán nekem más az a színvonal. Nekem se voltak márkás ruháim és menő játékaim, csak használtruha, tesóm kinőtt darabjai. Nem kaptam király telefont és egyebek és nem hogy sajnálom. Köszönöm. Én csak erre gondoltam.Anyukám azt mondta mindig, ahol 2 éhes száj elfér, ott 3 is. Sajnos, a kistestvérem meghalt, így mi ketten maradtunk, de elbírtuk volna. Elkanyarodtam kicsit, de remélem érted mire gondoltam.

2013. ápr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem én. (És ha már leírtad, sajnálom a kistestvéredet!)


Ez sem nagyon ide tartozik de leírom: anyám első házasságából van egy fia, aki 14 évvel idősebb nálam. Összejött apámmal, aztán megszülettem én. Anyám háztartásbeli volt, apám reggeltől estig dolgozott, én oviba-suliba jártam, a bátyám meg szakmát tanult. Mikor így egyben volt a család, apám keresett jól éltünk. Nem volt márkás ruhánk, turiból vásároltunk, kiskoromban mindig is akartam egy babaházat, sosem kaptam mert elég drága volt anno.. Szóval nem engedtük el magunkat, de jutott kaja minden nap, majdnem minden nap volt otthon főtt kaja és fizettük a számlákat. Aztán 9 éves koromban anyám miatt elváltak (ez mér tényleg nem ide tartozik, lényeg, hogy anyám már nem az az ember aki volt). Apám elköltözött, én maradtam anyámmal meg a bátyámmal. A bátyám nem dolgozott, anyám sem. Családiból és segélyekből éltünk. Én 2 éve apámhoz költöztem a suli miatt, de anyáméknál (a bátyám még mindig ott él) nincs víz, és ha megyek sokszor kaja sem. Szó szerint üres a hűtő. Ez van a családi-segély megélésből.

Apámnál: kap nyugdíjat (nem sokat) az egész rámegy az albérletre, számlákra nameg a gáz... Mellette dolgozik, mert ha nem tenné az utcán lennénk. Mégis itt van kaja, van víz-villany, ő vesz nekem meg ruhát meg mindent ami kell. Arra akarok végül is kilyukadni, hogy ha itt apámnál beszállna a családba még egy gyerek, már nem élnénk meg ilyen "jól". Anyámnál meg: most csak 2 ember, és hiába veszi fel anyám utánam a családit, plusz kap még gyerektartást apámtól (csak mert még nem töltöttem be a 18-at és anyám kib*szból simán elvetetné apám nyugdíját, ha nem kap pénzt..) mégis nincs víz sem kaja..


Az egész lényege pedig: családira én nem vállalnék gyereket. Vagy van munkám, és meg tudok neki venni mindent, kaja is van meg megfelelő életkörülmények, vagy nem kell gyerek. Tapasztalatból, hiszen nem akarnám, hogy azt lássa, amit én láttam anyámnál.

Nagyon eltértem a témától, de le kellett írnom.


A gyerekek neveléséről: elsősorban a szülő majd az iskola feladata. Ha a gyerek ugye otthon rosszal szembesül, rosszul nevelik, olyan lesz. Az iskolában pedig nem becsülik annyira a tanárokat, hogy azoknak egy kicsi lehetősége is legyen erkölcsöt és emberséget, észt nevelni a gyerekbe. Én cigányokkal teli iskolába jártam, és a matektanár többször kimondta az osztályban, hogy "Ő matektanárnak jelentkezett és nem birkapásztornak." Ha egy tanár így áll hozzá, akkor sokat nem várhatunk.. Ritka a jó tanár már. Apám mesélte, hogy régen tisztelték a tanárokat ők meg embert tudtak faragni a diákokból. Hogy csinálták? Miért nem lehet megint ilyen? Mindegy már, hogy milyen módszerrel, de ha otthon nem nevelik,a z iskolában legalább valahogy oldják meg. Nem kell mindent a gyerekre hagyni.. Engem két óra között a tanár szeme láttára vertek meg, és senki nem szólt rájuk..


Kicsit már belekeveredtem a mondani valómban, a lényeg, hogy VALAMIT TENNI KELL!

2013. ápr. 9. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!