Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elindulunk segíteni az utakon...

Elindulunk segíteni az utakon ragadtaknak. Mit vigyünk még magunkkal?

Figyelt kérdés

Van egy Ford F250-em, "kicsit" tuningolt. Elmegy mindenhol, neki ekkora hó nem akadály. Úgyhogy egy barátommal elindulunk vele segíteni az utakon ragadtakon, árokba csúszottakon.


Segítsetek már kitalálni miket vigyünk magunkkal!


Eddig amit viszünk:

- 100l gázolaj

- 100l benzin

- rántókötél

- vontatókötél

- 2db hólapát

- kézi reflektorok

- bikakábel

- 2db 92Ah-ás akkumulátor

- homokvasak

- szőnyeg darabok

- légpárnás emelő

- a kocsin elöl-hátul csörlő + kompresszor

- fordító csiga

- lánc

- hólánc

- 2 zsugor ásványvíz

- 20l tea

- kb. 50db szendvics

- 10db takaró

- láthatósági mellények


Mit felejthettünk még ki?

Adjatok tippet gyorsan mert az asszony lefőzi a teát meg legyártja a szendvicseket és megyünk:)

Kaja kellene még mi?


(u.i.: tudom nem a legjobb kategória, de azért ide írtam mert itt többen és gyorsabban válaszolnak)


2013. márc. 15. 12:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%
Becsületre méltó, de vigyázz, apum is elindult anno januárban a nagy hóban a Toyota Hiluxszal segíteni, kimentett vagy 40 autót, és estére, az egyik autó mentése közben leégett a kocsiban a kuplung a megerőltetéstől. Szóval csak óvatosan :/
2013. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vigyetek még több hólapátot ha ketten nem bírnátok akkor hátha lesz még aki betudna segíteni, akkor szerintem vigyetek még tartalék telefont ha esetleg a tiétek lemerülne, több kaját vigyetek, pokrócokat, meg esetleg elsősegély csomagot, ne azt az alapot ami az autóban van hanem pluszba még, akár gyógyszereket, fájdalomcsillapítót, meg szerintem még vigyetek jégoldót is hogy ha esetleg egy kiszabadított autón rajta a jég akkor letudjátok szedni vele.

Egyébként az a hozzáfűzni valóm ehhez hogy nagyon jó hogy segítetek másokon, de javaslom hogy magatokra is figyeljetek oda és lehetőleg legyen nálatok GPS is ha esetleg beragadnátok vagy már nem látnátok az utat akkor annak segítségével tudjátok valamennyire figyelni.

Sok szerencsét!

2013. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
több hólapátot/lapátot/ásót, zsákokat.
2013. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
sok sikert, és vigyázzatok magatokra.. tényleg szép gesztus.
2013. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Hasznosak voltak. Tudtam, hogy kifelejtettünk ezt-azt.


Raktam még be lapátokat gyógyszereket, papírzsepit, wc papírt, ruhákat.

Kaját már nem nagyon tudtam. Kekszet meg pár konzervet raktam be. Majd keresünk valami boltot.

Komoly esősegély csomag van a kocsiban, ahogy GPS is.

Raktam még be egy láncfűrészt, fejszét meg pajszert.


Szerencsére nem egyedi a mi estünk:) Egy terepjárós klub tagjai vagyunk. Onnan tudtommal szinte mindenki elindult vagy elfog indulni valamerre.

Vannak akik a tanyavilágba mennek ki, ránézni az ott élökre. Vannak akik pedig az utakra mennek segíteni az autósoknak.


Na mentünk...

2013. márc. 15. 13:07
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Szép dolog, hogy még mindig vannak ilyen önzetlen emberek. Faith in Hungary restored!
2013. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 szántóvető ***** válasza:
83%
ez nagyon rendes dolog tőletek hogy önzetlenül mentek segíteni,minél több élelmet és vizet vigyetek.majd írhatnál hogy hogy alakult a mentés,sok szerencsét.
2013. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
:) megható, köszönjük. Nekünk sajnos nem áll módunkban segíteni (kis kocsi). Vigyázzatok magatokra! A tűzoltók meg lánctalpasok is elakadtak, úgyhogy csak óvatosan! Sok sikert!
2013. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

Felfújni? Ezen nincs mit felfújni!


Ezek a képek közül a legrégebbi 6 órája készült. A legfrissebb 30 perce.

[link]

[link]

[link]

[link]


Nagyon szép dolog amit a kérdezőék és társaik csinálnak!

Remélem sok embernek tudnak majd segíteni!

2013. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%
Képeket, ha készítettetek a mentésetekről, töltenétek majd fel? Merre felé jártok?
2013. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!