Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel tudnám fejleszteni a...

Mivel tudnám fejleszteni a türelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy könnyen fel tudnak idegesíteni. Ezen az oldalon is, ha egy-egy válaszoló elkezdi hajtogatni a hülyeségeit egyszerűen ideges leszek és hiba kérem meg normális hangnemben, hogy fejezze be, utána még csinálja. Mit csináljak, hogy nagyobb legyen az önfegyelmem? Valami könyv, videó, módszer, stb...? Tudtok segíteni?
2013. márc. 13. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre a bölcsek azt mondanák meditáció, jóga, nyugodt zene hallgatás. Próbáld ki, hátha nálad beválik. De ha ehhez sincs türelmed, akkor menj el sétálni, szellőztesd ki gyakrabban a fejed. Nekem ez szokott beválni.
2013. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de egy kis türelemfejlesztés nekem is jól jönne :)
2013. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszban benne van, amit felkészültség nélkül érdemes tenni. Esetleg a meditáció, vagy a séta közbeni gondolatok szólhatnak arról, mi idegesített fel, mit tehetsz ellene és mit érdemes. Gondolj arra (ha például itt nem tetsző dolgokat olvasol), meg tudod e pontosan fogalmazni, mi nem tetszik. Miért. Hogy fogalmaznád másképpen. Mit mondhatnál meggyőzőt. Esetleg, lehet hogy csak a másik szemlélete más. Nem lenne jó, ha mindannyian egyformán gondolkodnánk. Hátha a másikban is van hasznos ötlet.

És végül gondolj arra, nem hordhatod a válladon a világ összes problémáját. Egy keveset belőle hagyhatsz másnak is. Végül is van neked is elég, legyenek azok megoldva.

Sokszor látok itt rendkívüli tudatlanságot eláruló, de annál magabiztosabb válaszokat. Látom, a tárgyi tudás nem gátolja semmiben, hiszen nincs neki. De nem lehetek a nevelője, oktatója. Apróságokban kiigazítom, ennyi. A másik ledorongolása is általános. Az ok az előbbi. Legfeljebb átfogalmazom, hogyan lett volna kulturált, és átadom a szerzői jogot. Esetleg megkérdezem, alá tudná-e támasztani a véleményét. Ha nemek esik, a továbbiakban kikerülöm.

2013. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak ezzel az a gond, hogy ha pl. órán ülök és ott idegesít fel valami, nem mehetek csak úgy ki sétálni, vagy nem kezdhetek el egy villamoson meditálni. Illetve a másik, hogy nem azzal a gondom, hogy más a véleménye, mint az enyém, én azt tökéletesen elfogadom, hogy valaki máshogy gondolkodik, hanem pl. a mostani eset, hogy felteszek egy kérdést és valaki odaírja, hogy ez a kérdező biztos fiú és miután leírom, hogy én a lány vagyok a történetben, ő akkor is azt bizonygatja, hogy neki van igaza és írok neki egy normális hangvételű levelet, amiben megkérem, hogy hagyja abba, vagy akkor ne írjon a kérdésemhez, visszaír egy anyázós levelet, majd miután letiltom, még a kérdésemhez direkt írja oda a dolgokat és hiába jelentem a modiknak nem törlik ki a hozzászólást.
2013. márc. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!