Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Idiótákkal vagyok körbevéve,...

Idiótákkal vagyok körbevéve, hogyan tudnám fejleszteni a türelmem?

Figyelt kérdés

Sajnos naponta sok fárasztó emberrel találkozok, és néha elmegy az életkedvem, ha az emberiségre gondolok. Hogyan lehet ez ellen tenni valamit?


Nem vagyok alapvetően barátkozós alkat, gondolom ez sejthető a fenti miatt. Kevés embert tudok elviselni és megbízni bennük, ezért nincs számottevő baráti társaságom, akik ellensúlyoznák, sajnos akik fontosak, messze vannak.

Az is lehet, hogy túlságosan idealista vagyok, de egyszerűen unom, amit az emberek művelnek. A butaságnál már csak a merő rosszindulat bosszant jobban.


Ha valaki hasonló helyzetben van/volt akkor kíváncsi vagyok, mi erre a megoldás.

Értelmes válaszokat várok, persze sokra nem számítok.



2012. márc. 18. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ismered saját magad, akkor kezdd ott, hogy először magadat próbálod megváltoztatni, és amikor ez a folyamat beindul, majd azt veszed észre, hogy a körülötted levő emberek is változnak. Lehet, hogy nem személy szerint, hanem úgy, hogy elkezdik számodra megmutatni a bennük rejlő kedves, aranyos, barátkozó arcukat. Amit belülről érzel, gondolsz másokról, az kisugárzik belőled, és akaratlanul is ugyanazt vonzod magadhoz, ugyanazt hozod ki a másikból.

Ha tudod magadról, hogy ennyire visszahúzódó, magadba forduló, mások társaságát elutasító vagy, ne csodálkozz, hogy ők is ugyanígy viselkednek veled.

Gondold végig: ha elismered azt, hogy hiba nélküli ember nincs, (márpedig nincs!!), akkor milyen alapon várod el a másiktól, hogy ő tökéletes legyen???

2012. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt az elméletet sokan osztják, de a gyakorlat nem ezt mutatja.


Másrészt ne keverjük az okot és az okozatot, ne fűzzünk össze egymáshoz nem kapcsolódó dolgokat.


Harmadrészt sehol nem mondtam, hogy tökéletes embereket várok, épp elég, ha el tudom viselni őket.


Csak hogy érthetővé tegyem: ha idióta vagyok és mindenkit pofoncsapok az utcán, az nem azok hibája, akit pofon csaptam. Sőt, igen természetes lenne, hogy az emberek A agresszívan reagálnának, vagy B elkerülnének. Remélem érthető.

2012. márc. 18. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy értelek, úgy látom, te nem értesz engem, de akkor mondom másként. Azért bunkók az embek körülötted, azért idióták, mert a te viselkedésed ezt hozza ki belőlük. A kevés iskolát végzett = tanulatlan ember sem idióta, és a többdiplomás ember is lehet bunkó. Az, hogy ki melyik arcát, melyik tulajdonságát mutatja meg a másiknak, az esetek többségében azon a másikon múlik. "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten!"


Változtatsd meg a hozzáállásodat az emberekhez, légy velük kedves, szolgálatkész, segítőkész, vedd észre bennük az embert, a jót (mindenkiben van), és akkor ők is ugyanígy viselkednek veled szemben. Rögtön nem fogod azt érezni, hogy idiótákkal vagy körülvéve.

Ha most engem is besorolsz az idióták közé, az a szíved joga, de áruld el, te miért vagy az idióták között? Talán keress magadnak más helyet, ahol jobban érzed magad!

2012. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Türelem fejlesztésére javaslom, hogy szabadidődben ha teheted, csinálj nyugtató dolgokat. Mondjuk menj el kocogni, jó stressz oldó, vagy ha ahhoz fáradt vagy, akkor kötögess kicsit, ha nem tudsz, akkor olvass egy jó könyvet, ha még az sem, akkor javaslom a relaxációt lágy zenére. Némelyik dologhoz türelem kell, míg a többi ellazít. Remélem hasznodra válik bármelyik tipp. :)
2012. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted. Tegyük fel az elméleted igaz. Akkor miért van az, hogy a legtöbb alázatos parasztot eltapossa a földesúr, de a könyörtelen hadvezérek előtt hajlong mindenki? Ez a tükörreflex egy téves álmodozás. Minél kedvesebb vagy másokkal, annál inkább úgy érzik, hogy bármit megtehetnek veled. Attól, hogy én atomfizikus vagyok, a bunkó paraszt csak bunkó paraszt marad, akár kedves vagyok vele, akár nem. Az empátia nyelve nem működik mindenhol, sőt, legkevésbé az működik, ez pedig azt bizonyítja, hogy ez emberek még mindig állatok. Vagy ha nem így van, akkor kíváncsian várom a magyarázatot, miért katonasággal és miért nem bájcsevegőkkel tartja biztonságban egy ország a határait.


A másik válaszolónak köszönöm a tippeket, inkább valami olyan technikára gondoltam, amit akkor is alkalmazhatok, ha nincs lehetőségem nyugodt körülményekre.

2012. márc. 18. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Valamennyien azok vagyunk kedvesem. A türelem egy isteni tünemény, amire valjuk be őszintén, nagyon nehéz szert tenni. Megoldás nem hiszem, hogy van. Esetleg egy teljesen más tudatállapot. Pl. LSD,peyote stb. Esetleg meditációval érhetsz még el sikereket. Ami ugyebár a legjobb mert természetes gyógymód. Sok szerencsét hozzá!
2012. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs lehetőséged ezekre, még éles helyzetben jól jöhet a régi számolós módszer. Azaz ha már érzed, hogy kezdesz ideges lenni, szép nyugodtan kezdj el magadban számolni, míg nem lesz jobb. Ezen felül még ott van a valami kellemesre való gondolás. Mondjuk például az a gondolat, hogy "egyszer úgyis befejezi a mondandóját", vagy ha vizuális típus vagy, akkor gondolj egy olyan dologra, amit láthatsz is. Ez lehet akár egy családtagod, akár egy táj, egy festmény... egyszóval bármi amiről/akiről kedves emléked van. :)
2012. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én arra szoktam gondolni ha már nagyon nem bírok valakit, hogy simán felvághatnám a torkát. Ő pánikolna mint egy idióta én pedig jól szórakoznék. Ez általában megnyugtat.
2012. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!