Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy nem tudom kezelni a konfliktushelyzeteket és hogyan tudom fejleszteni?

Figyelt kérdés
32 éves nő vagyok. Már 17 éves korom óta küzdök ezzel a problémával.Ha családomon kívül konfliktusba kerülök valakivel pl.munkahelyen akkor nem tudom kezelni.Pl:Olyat mond rám valaki ami nem igaz és megakarom vele beszélni.Reakció:Nem hallgat meg és ott hagy/leugat (lehet ő sem tudja kezelni vagy tudja,hogy bűnös). Természetesen nem minden esetbe igaz inkább középsuliba volt jellemző ,hogy minden második szavamat kiforgatták és nem tudtam kimagyarázni mert leugattak de ritkán a mostani időszakba is vannak szituk.Igaz időnként halkan beszélek és kétértelműen de világéletembe ilyen voltam.Másik gondom meg az ,hogy az sem jó az embereknek ha szemtől szembe megmondom amit akarok mert sérti az egóját de ha háta mögött furkálódok az mégjobban ha meg nem mondom ki a gondolataimat az meg nekem egészségtelen.Sehogy sem jó.Sajnos a szüleim nem egyenes emberek és mindig kinevelték belőlem az egyenességet és az igazságért való kiállást és a mai napig is szorongást kelt ha ezekre van szükség.A házasságom boldog és van két gyerekem de a munkába állást ez meg fogja nehezíteni.Előre szorongok miatta.Nem láttam normális konfliktuskezelési modellt. Hogy lehet ezt orvosolni?Kihez forduljak?
2012. jan. 18. 13:21
 1/3 LViktória válasza:

Szerintem a konfliktuskezelést elsősorban az ember a családjától tanulja, és később a saját tapasztalataival bővíti. Biztosan tanulható. Nekem úgy tűnik, hogy számodra fontos az, mások mit gondolnak rólad. Miért? Az az ember aki fontos neked, nem fogja a szavaid kiforgatni vagy leugatni téged. Idegen szava miért fontos? Mindenki szereti ha az van, amit ő akar. Ha gyengének mutatod magad, imádni fognak mások rajtad gyakorolni. De ha lesza**od őket, akkor már nekik is nehezebb lesz. Gondold végig hogy a legutolsó ilyen szituban mi volt az amit szerinted kellett volna csinálnod. És vajon mi történt volna akkor? Valóban van értelme bizonygatni hogy te milyen nem vagy? Aki ismer, biztosan tudja. A véleményedet úgy is meg tudod mondani, hogy az ne legyen sértő, és mégis kimondtad. Pl. Szerintem nincs igazad. Ebben mi a sértő?

Szerintem ne szorongj olyan miatt, ami meg sem történt és lehet hogy sohasem fog. Gondold végig, mi történhet legrosszabb esetben? Mi az amitől félsz pontosan? Egy szó, mondat? Vagy az érzések?

A neten csomó konfliktuskezelési módszer van. Ne a női magazinokra hagyatkozz, hanem hozzáértő emberek tanulmányaira. Először nézd meg magad, mi az elsődleges módszer amihez te fordulsz egy szituban. Légy tisztában magaddal, te hogyan reagálsz dolgokra és rájössz más is jár hasonló cipőben. Szerintem a kulcs az önismeret.

[link]


Sok sikert!

2012. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Üdv! Ha a problémád ilyen mélyről ered és úgy érzed, hogy nem vagy képes egyedül megoldani, akkor talán keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert! Ha tényleg nem vagy képes figyelmen kívül hagyni más ember véleményét (ráadásul az még hazugság is), akkor szerintem ne "megbeszélni" próbáld vele a dolgokat, hanem állj a sarkadra, egy kicsit legyél "keményebb" és küldd el a p..csába! Vagy sorakoztass föl magad mellett érveket. Hidd el biztos megfog lepődni, hogy kiálltál magadért. Szerintem jobb, ha a szemébe mondod az őszinte véleményed, vagy ha nem mered/akarod teljesen elmondani neki a véleményed akkor csak célozz rá. Ha már egyes emberek ennyire elviselhetetlenné teszik az életed/munkahelyed akkor vágj vissza nekik nyugodtan keményen (szóban)! Max többet nem fog veled szóba állni, ami lehet, hogy jobb is lesz. A baj, csak az, ha az a kollegád egy gyerekes idióta, és dühében elkezd rólad valami hülye pletykát terjeszteni, na az gáz lenne.
2012. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Sokszor kerültem én is olyan emberekkel konfliktusba,akik kevés önkritikával rendelkeztek. Az ilyen embert hiába próbálod rávenni, hogy beszéljétek meg, nem fog sikerülni. Viszont az sem állapot, hogy haraggal dolgozzatok egy munkahelyen. Gondold át, hogy az ilyen kekeckedők többnyire boldogtalanok, és saját bajukat vetítik ki pl. rád. Ne engedd! Hogyan? Legyél te az okosabb, és próbálkozz a következőkkel: Ha rossz hangulatú, utálatos ember kerül a közeledbe, akkor légy kedves hozzá! /dicsérj meg rajta valamit, érdeklődj őt érintő dolgokról: család, gyerek, vásárlás, divat, recept stb./ Az emberek szeretnek magukról beszélni, imádják, ha ők kerülnek középpontba, főként a dicséreteket. Ha nem is azonnal, de fokozatosan átalakul a másik fél hozzád való viszonya. Te pedig minden este összegezd, kinek mennyi kellemes percet szereztél aznap. Meglátod, ahogy szaporodnak ezek a percek, te is egyre jobban érzed magad. Ha konkrét támadás ér, ne vedd fel a kesztyűt! Reagálj ellentétesen, mint amit várnak: megfigyelhető, hogy ez ledöbbenti a másik felet. Nem tud mit kezdeni vele.
2012. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!