Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki csak bántani tud,...

Ha valaki csak bántani tud, az igazából nem szeret. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Azért, mert bántalmazáskor nem tud kiteljesedni a szeretet, mert az pont a szeretet ellentéte.

2013. márc. 4. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyértelmű.
2013. márc. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi lehetne erről a véleményem? Így van, persze. Hogy szerethetne engem valaki aki csak bántani tud?
2013. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
ez vonatkozik a féltékenykedőkre, akik ok nélkül vádolják, alázzák a másikat. azok sem tudnak szeretni.
2013. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
utóbbi inkább önértékelési zavar. nem a szeretethez van köze hanem saját magával való viszonyához
2013. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

akit szeretsz nem vádolod

mert ha a vádjaidnak hiszel, minek vagy vele


pl ha azt hiszed megbízhatatlan, ha esetleg önértékelési zavaraid vannak, azért miért őt kell zsarolni, bántani, fájdalmat okozni? nem, az nem tudja a másikat szeretni aki ilyen, aki önértékelési zavaros.

2013. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az biztos nem szeret! én inkább nyelek egyet, ha problémám van a barátnőmmel vagy a szüleimmel, de nem bántom meg őket!
2013. márc. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is van egy elméletem ezzel kapcsolatban. Van olyan, hogy a párunkat annyira szeretjük, mert túl értékesnek, túl jónak találjuk. Ezért állandó bizonyítási kényszer alakul ki, hogy mutassuk, mi is vagyunk ilyen jók, és hogy ő sem tökéletes. Ezért fordulhat elő, ha akát tudaton kívül megalázzuk vagy leszidjuk azt, akit szeretünk.
2013. márc. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes elmélet. Még gondolkozom rajta.


Az előzőekhez: az önértékelési zavaros ember azért van azzal akiben nem bizik mert fél ha elveszti akkor még ő se lesz...

De mivel nem ura önmagának nem képes vele olyan viszont kialakitani ami a másiknak is jó és igy tartós lesz.

Az ilyen kapcsolat rövid eletű.


És való igaz ez amiről irok nem szeretet isnkább birtoklási vágy. A kettő hasonló de messze nem ugyanaz. Szeretetnél ragaszokodunk a másik boldogságához is, nem csak ő magához. Birtoklás esetén nem számit hogy boldog e a lényeg csak az hogy legyen velünk.

2013. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lassú Lili válasza:
persze, ez egyértelmű!
2013. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem is sokáig volt önértékelési zavarom, mégsem bántottam a szeretteimet. Nem hiszem, hogy csak ezen múlik.
2013. márc. 5. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!