Nincs rossz hatással a kapcsolataidra, családodra a facebook?
21 éves lány vagyok.Azt látom,hogy a buszon mindenki a telefont bújja,iskolában laptoppal dolgozunk és nincs olyan osztálytársam akinek ne lenne folyamatosan megnyitva a facebook.Csak én érzem úgy,hogy "átveszi" az uralmat az emberek,kapcsolatok felett?
Anyu regisztrált rá és néztük,hogy 3 gyermekes családanyák egész nap posztolgatnak,szinte 5 percenként.Persze tudom,ehhez semmi közöm ,csupán érdekes számomra.
Nektek mi a véleményetek?
Nincs.
Senki nem kötelez arra, hogy állandóan rajta lógj.
Szerencsére az én családomba és a jó baráti társaságomban, nem csinálnak nagy ügyet ebből, ha 1 óráig nem tudják használni.
Persze vannak olyan ismerőseim akik szinte 10 percenként posztolnak, az elég idegesítő. Engem ezek a közösségi oldalak sosem kötöttek le igazán, jó néha elvagyok rajta végig nézegetek mindent ha úgy van időm rá, de nem nagyon köt le. Én inkább kapcsolattartás miatt használom, sokat kommunikálok a barátaimmal ezen keresztül, az adott csoportba.
Igaz én már dolgozok, de van amikor ott is felegyek, például ha a barátnőmnek szünete van akkor rám ír valamit, meg van hogy hamarabb végez akkor ír az üzenőfalamra hogy ma ekkor végzek előbb leszek ott nálatok, vagy ha nem vagy otthon szólj hol találkozzunk és ennyi. Mivel telefonálni nem nagyon tudok, így ő kiírja pár perccel később vagy pár órával később elolvasom válaszolok le van szírozva a randi. meg itthon amikor nem találkozunk akkor azon keresztül beszélünk órákig, mert a telefon drága.
Sok ismerősömmel is itt üzengetünk ha nem túl fontos dolog van, Néha játszok a nyeremény játékokkal mert volt hogy már nyertem ilyenen.
A családomban szinte senkit sem tett nagyon függővé, igaz a húgom néha túlzásba a viszi a posztolgatásokat, meg már volt belőle kisebb balhé a sulijába hogy azt nyomkodta, de szerencsére már leszokott erről is. Persze idegesítő ismerőseim vannak akik állandóan az üzenőfalamra osztanak meg minden olyat ami egyáltalán nem érdekel. De ez van ennyi azért kell, de azért idegesítő. Én csak akkor használom ha akarok rajta konkrétan valamit, nagyon ritkán szétnézek rajta aztán csinálok mást. Én elvagyok akár több napig is nélküle. Amikor nyaralni voltam nem is mentem fel rá, mert a barátnőm velem volt, a többiek meg tudták hogy elvagyok tűnve, telefonon meg alapból elérhető voltam ha fontos dologról volt szó.
Nincs Facebook profilom. Nem azért, mert maradi vagyok, hanem azért, mert nem érdekel. Valahogy nekem nem lételemem az, hogy mindent folyton kiposztoljak. Napközben amúgy se tudnám használni, mert a munkahelyemen blokkolva van, itthon pedig inkább a családommal vagyok, éppen elég időt ülök a munkahelyemen a gép előtt. Akiknek fontos vagyok, azok Facebook nélkül is tudják, hogy mi van velem és ez természetesen fordítva is igaz. A többi ismerősöm számára pedig ne legyen az életem egy nyitott könyv (persze tudom, mindenki azt oszt meg, amit akar, de sokan szerintem túl sokat is).
30/F
A Facebook csak egy eszköz. Az, hogy ki hogyan használja a Fb-t, mindenkinek a saját felelőssége.
A Facebook is egy olyan céltáblává vállt, mint a McDonald's vagy bármilyen jól menő üzlet.
Tulajdonképpen olyan egyszerű az egész, hogy van egy adott dolog, amelyet az emberek 70%-a mondjuk nem tud megfelelően használni, mert beszippantja őket a cucc ( jelen esetben a Facebook ) és akkor kitör a tömeghiszti, hogy bezzeg az internet a felelős azért, amiért megromlanak az ember közti kapcsolatok.
Az viszont fel sem merül sokakban, hogy mi van a maradék 30%-al, azokkal akik megtudják őrizni a kapcsolataikat szörfözés, facebookozás és minden más nettes dolog mellett is. Mert vannak ilyen személyek is, akik egyensúlyban tudják tartani a virtuális világot és a valós, privát életüket. Pusztán egyéni döntés kérdése, hogy az ember épp melyik csoportba tartozik, viszont könnyebb egy gépre fogni a magánélet kudarcait, mintsem felvállalni önálló döntéseink és függőségeink következményeit.
Én már ráuntam. Csak akkor megyek fel, ha értesítést kapok, hogy vki bejelölt, vagy üzenetet írt. Őszintén nem értem, miért jó az, hogy pl. anyukák- apukák a kisbaba szinte minden percét, mozdulatát közzéteszik. Tényleg van, akit ez érdekel ilyen mennyiségben? (Én is anyuka vagyok, de ezt erős túlzásnak tartom.) Hol marad ezután a találkozások öröme, meg a rácsodálkozás, hogy jé, mekkorát nőtt ez a gyerek?
Töröltem már azért több ismerősömet is, mert gyakorlatilag elárasztották az oldalt a fotóikkal, a bárgyú idézetekkel, meg a dögunalmas bölcselkedésekkel. Ki a f.nét érdekel? Szerencsére, ahogy már valaki írta is, nem kötelező a használata :)
Még annyit, hogy én is látom a negatívumait, ahogy a kérdező írja. A nagyobbik lányom korosztálya (15 éves), elhanyagolja a személyes kapcsolatait. Régebben folyton találkoztak, és csapatosan mentek biciklizni, görkorizni. Most nem mennek, mert a face- en érintkeznek. Nincs beszélgetés; a lányom barátnői sokkal ritkábban jönnek át.
Őt még szerencsére sok minden más is érdekli, meg sportol is, de több osztálytársát teljesen "beszippantotta" a fb.
(Annyit hozzátennék, hogy időnként tényleg hasznos.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!