Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig én vagyok a rossz?

Miért mindig én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Anyám teljesen hülye. Van egy börtönből jött testvére, aki mindent lop, a gázszámla miatta óriási. Bejött pénzt kérni, anyám nem adott. Utána anya nagyival 2percig kibeszélték, majd jöttem én. Tudni kell rólam, hogy most nincs munkám, de hogy ne fogyasszam itthon a gázt meg ne költsek sokat, a páromnál szoktam lenni. Ott eszek, a páromtól kapok mindent, amire szükségem van(tusfürdő,fogkefe,stb). Ő visz el mindenhova, hogy ne kelljen buszjegyet venni.


Na, anyámék szerint miattam van gázszámla, baj, hogy ha a héten egyszer otthon vagyok, és ő hazaér, akkor még főzőcskézek(mondtam, hogy egyen belőle), baj, hogy a koszos edényeket a mosogatóba teszem(hova tegyem?), minden baj, az is hogy nem megyek el olyan helyre dolgozni, ahova férfierőt keresnek(1hónapig olyan helyen dolgoztam ahol 6-12 órában álltam max 30perc ülési szünettel, és

5-35 kilókat emelgettem, azért jöttem el, mert fájt a derekam,lábam es nem tudtam normálisan járni).

Én mindennap nézem a hirdetéseket és ahova tudok, egyből jelentkezek, de most is egy eladói állást, ha látták 2500-an, akkor abból ha jelentkeztek 800-an, nem garantálhatom, hogy egyből engem hívnak be és vesznek fel, mivel gyakorlatom sincs..

bezzeg, hogy ő mire költi a pénzét, inkább nem is fejtem ki, mert a cigi a jobbik. De persze ezt már nagyanyánknak sem mondja.

mit lehet tenni ebben az esetben, ilyenkor, amikor itthon ezt hallgatom? 22 éve nem hallok mást, csak hogy én vagyok a világ legszarabb embere, és emiatt olyan gátlásaim vannak, hogy hihetetlen:-(


2013. márc. 2. 07:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hogyha a párod benne van pakold össze a cuccod ,de anyudnak ne mond el hová mész. A telefont se vedd fel neki haza meg ne menj. Hidd el csak akkor fogja értékelni a személyed ,ha nem leszel neki 1 ideig.

2013. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak heti egy napot vagy otthon, akkor próbáld megbeszélni a pároddal, hogy költözhess hozzá. Ha tényleg ennyit segít neked, akkor nem lesz kifogása ellene. Szüntesd meg a kapcsolatot anyáddal és majd akkor rájön, hogy valamit nagyon elrontott.
2013. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de miért is hülye az edesanyad? Mert van hol laknod? Ha nem tetszik, miért nem költözöl el? Es mi az, hogy a testvére miatt óriási a gázszámla???
2013. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ismerek egy ilyen lányt.. akinek az anyja egy 100-ast nem ad buszra, vagy ha igen akkor azt 2 hónapig a lánya szemére hányja... Ilyenkor a legjobb ha próbálsz mindent tenni az ő igényeinek megfelelően, és ráhagyod a hülyeségeit. Ha ez nem jó akkor meg marad a párodhoz való költözés.
2013. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk a párom is még a szüleivel lakik, de igazából már most olyan, mintha odaköltöztem volna. Ő tart el, mindenhova ő visz el (mert ha éppen vizsgálatra kell menni, akkor anyám kiakad, hogy buszjegyet kell vennem, persze a leletért meg nem mehetek, mert "úgyis szólnak ha baj van").

Egyébként itt nem 100 ft a buszjegy, hanem 300, de ha a buszon veszem, 400.. szóval ha csak egy vizsgálatra akarok menni, és tegyük fel nincs itthon buszjegy, akkor is 800 ft..

Háziorvoshoz lesétálok, mert az csak 3 buszmegállónyira van, de azért a város másik végébe nem mehetek el..

Kiegészíteném azért még pár sorral, hogy kicsit tisztább legyen a helyzet. Egy szobában vagyok vele, ezért sem vagyok otthon, hogy tudjon aludni (nem mintha ordibálnék vagy hasonlók). Ha hazajövünk 1,5 hetente 1x, vagy 2hetente 1x, akkor is előtte ő már hívogat, hogy menjek haza mert már régen voltam. Megbeszéltük AZ Ő JAVASLATÁRA hogy amikor itt vagyok a párommal, ő a konyhában alszik egy kihúzható ágyon, amit ha nem használunk, össze lehet csukni. Azt hittem, ez így oké, mert ritkán szól érte, de most mégis úgy tesz, mintha baj lenne, de ha meg nem vagyok itthon, az a baj. Most sajnos pár napig tovább kellett itthon lennem, mert a páromnak nagyon sok dolgot kellett elintézni és nem akartam a nyakán lenni.

Azon is kiakadt, hogy megkértem, hogy vegyen egy-két hozzávalót a kajához, pedig 2hetente csak ennyit vesz nekem kaját, minden mást a párom vesz nekem!!Ja, és a hozzávalók, amiket kértem, max. 2000 Ft-ba kerültek.Amikor bárányhimlős voltam, a párom vette meg a krémeket(22évesen nem kellemes a himlő), amíg anyám azt mondta hogy menjek otthonról el, mert undorító, és nehogy véletlenül elkapja..

De, nézzük is, hogy mennyire "költöm a pénzét":

-a pároméknál fürdök, ott eszek, ők vesznek nekem tusfürdőt, meg mindent, amire szükségem van. Ha beteg vagyok, anyám azt mondja, majd elmúlik, amíg a párom már adja is a torokfertőtlenítőt. Ha itthon vagyok, állandóan takarítok, hogy segítsek, porszívózok, vasalok, mosogatok, törölgetek, mindent amit anyám is szokott, próbálom helyette megcsinálni.Ha netalántán behívnak állásinterjúra, itthon nincs pénz soha, nem tudok elindulni se, mivel se bérletem,se pénzem, se buszjegyem. A párom mindig elvisz, akárhova kelljen menni, akármikor, inkább felborítja a programját, csak hogy nekem segítsen.

Ha anyám bejelenti, hogy vegyek azon nyomban 2 karton vizet, meg krumplit meg akármit, akkor egyből indulunk, kivéve ha dolgozik a párom, és mivel csak a páromnak van kocsija, se anyámnak, se a testvérének, csak a párom segítségével tudom hazavinni ezeket.

Az anyám tesója a kertünkben lévő fákat kivágta, és eladta, hogy legyen pénze piára és cigire. A kaját ellopja a hűtőből, volt már többször is olyan, hogy virslis tésztát, vagy valami ehetetlen dolgot kellet anyának csinálnia, hogy ne legyen éhen ő, meg nagyanyám (én pirítóst szoktam enni vajjal), amíg a kis drága testvére pörköltöt eszik!!

Ez a gyökér eladta a kukánkat, hogy legyen pénze. Mi amint felhívott anyám, és elmondta, mentünk, vettünk egy használtat a helyi szemétszállító cégnél, a párom fizette ki, és a párom vitte haza. Ha anyámon és a testvérén múlik, a mai napig nem lenne kukájuk.

Azért nagy a gázszámla, mert úgy van, hogy anyám tesója egy külön házban lakik. És amikor anyám nem ad neki pénzt, nem rögtön, de azt szokta csinálni, hogy felveszi maximumra a gázt, és kinyitja az ablakot, ajtót, hogy jó sokat fogyasszon a gáz. Én direkt elmegyek itthonról, hogy ne menjen napközben a gáz(akkor levan véve nullásra), de állítólag miattam ilyen nagy a gázszámla(mert mindig minden az én hibám, ezt már megszoktam).

Tehát, hogy pénzben is tisztában legyetek mindennel:

Anyám kap 150.000 Ft-ot, nagyim kap 100.000Ft nyugdíjat, anyám testvére 30.000 Ft segélyt(külön háztartás) én apától(elváltak) mondjuk kapok 10.000 Ft-ot.

Én azt a pénzt odaadom a páromnak, már amikor kapok (mert hát persze azt sem kapok minden hónapban, csak 3-4 havonta jobb esetben).

Anyámtól kapok úgy 5000 Ft-ot, ezt is oda szoktam adni a páromnak.Tehát van mondjuk 15.000 Ft-om havonta.

Kiadások: tusfürdő -500. sampon-500. kaja/nap legyen 500, 500X30 15.000(na persze ennyiből nem lehet enni, főleg nem amiket én kapok a pároméktól, de mindegy, legyen minimum). Ha behívnak állásinterjúra, esetleg én érdeklődöm (szoktam néha találomra beadni az önéletrajzomat, mert sose lehet tudni mikor veszik elő). Attól függ, hogy hova megyek. Mondjuk megveszem hamarabb a buszjegyet. De ha 3x kell buszjegyet lyukasztani oda, akkor az 6x, plusz még egyéb helyekre elmenni, legyen 10 buszjegy, az már 3000 Ft.

Durván 20.000 Ft-nál járok, és nincs benne se gyógyszer, se semmi más. Anyámtól 5000 Ft-ot kapok, de amit ő megvetet velünk az általában olyan 20.000 Ft, persze ha kell valamit venni pluszba (mondjuk mikró, stb) akkor több. Ezt persze nem mindig fizeti ki a páromnak.

NÉzzük, hogy anyám tesója, akinek nyalnak, hogy áll anyagilag. Megkapja a segélyt 30.000 Ft-ot. 3-4 napig nem látjuk (iszik, magán kívül van,stb), utána NAPONTA kéreget 1000 Ft-ot. Legyen mondjuk 20.000, az már 50.000 Ft. Soha nem vesz egy darab rágót sem anyáméknak, hanem kilopja előlünk a sonkát, a húst, a kenyeret, mindent ami éppen van. Az is olyan 10.000 Ft. De ha anyám nem ad véletlenül, akkor tombol, fenyegetőzik, dühöng, de legyen elég "csak" annyi,hogy megemeli a gázszámlánkat, mondjuk az is 20.000 Ft

80.000 Ft-nál járunk anyám tesójánál,abból ugye 30 saját. nálam pedig 20.000 Ft, amiből a párom 15.000 Ft-ot fizet.

Akkor miért vagyok még mindig én a szar?


3-as, keresel nekem munkát? Élsz helyettem ilyen lelki terrorban? Azt hiszed, olyan könnyű bármilyen munkát is találni? Még egy takarítóit sem könnyű találni, nem hogy normálisat. A páromék nyakán vagyok így is. Ha elköltöznék, miből fizetném ki az albérletet (mert hogy saját házam nem lehet). Azt hiszed, hogy ez anyám háza?? mert akkor tévedsz. Anyámnak meglehetett volna mindene, amit akart, de ő is az alkoholt és a cigit választotta ahelyett, hogy lépett volna. Én próbáltam neki mindenben segíteni. Próbáltam elhívni sétálni, fagyizni, vagy akárhova, hogy jobb kedve legyen, hogy legyen egy kis boldog perce is, de ha nem akar, én nem tudok mit csinálni vele. Ő beíratott általános iskolában egy olyan suliba, amilyen szakra ő is járt, holott én egyáltalán nem akartam, mert a hozzá kapcsolódó tantárgyból nem voltam jó. Középiskolában végig szenvedtem, az osztálytársaim segítettek, meg a tanárok, ha ráértek. Egyszer, 4 év alatt egyetlen egyszer ült re a kérlelésemre segíteni, 20perc alatt olyan jól elmagyarázta, hogy 5-ös dolgozatot írtam. De soha többet nem segített, de azt nem engedte meg, hogy átmenjek az osztálytársamhoz, hogy együtt gyakoroljuk. (Ugye mondanom sem kell, hogy át sem jöhetett senki). A tanár szólt anyámnak, hogy nem látom az első padból a táblát, és szemüveg kéne nekem, annyira nem érdekeltem.

Amikor eltört a térdem általános iskolában, akkor esett le neki, hogy el kéne vinnie orvoshoz, amikor 1 napot elszenvedtem az iskolában, hazajöttem, és szóltak neki még aznap, hogy a gyereknek el van törve a térde!!

Tényleg ennyire hálásnak kéne lennem? Amíg középiskolás voltam, apám sok pénzt adott neki, nem csak gyerektartást, szóval nem sokat fizethetett nekem.

Elvégeztem egy szakmát, de mit értem vele, ha nem találok vele munkát?

Apámhoz sem tudok költözni, mivel egy egyszobás lakásban van, ahova két ágy sajna nem fér be egyrészt, másrészt pedig a főnöke költöztette oda be.

Tényleg egyetlen kiút a költözés, de egyszerűen lehetetlen elindulni azon a bizonyos úton.

Egyébként meg 1 éve vagyok együtt a párommal, és már nagyon-nagyon hamar odamentem hozzájuk, szóval a mai napig csodálkozok, hogy így elvisel a párom.

2013. márc. 2. 09:50
 6/12 anonim ***** válasza:
3 Neked ennyire mindegy minden?
2013. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi mindegy minden? A kerdezo kisregeny kommentjet nem olvastam el, csak az eredeti kerdest. nem latom benne, hogy mitol lenne az anyja hulye. Az anyja, akiazert csak eltartja....
2013. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az anyám tart el? Pont most akartam ide kommentelni, hogy reggel 7-től fent vagyok, és nem enged be a konyhába, így ma még nem ettem:) Tényleg eltart...

Ellenben a párommal, akiknél ténylegesen lakom, ott eszek, ott csinálok mindent. Az anyám havi 5000 Ft-ot ad, ami mint már írtam, elmegy arra, amit meg is vetet velünk..ha meg nem olvastad el, nem értem, mire fel okoskodsz..Előbb inkább olvasd el a helyzetemet, ne bunkózz. Én sem mondok rólad semmi csúnyát, mert nem tudom ki vagy. De úgy látom az értelmiségi szinted a föld alatt van:)

2013. márc. 2. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Ertelmisegi szintem az lehet hogy nincs.... De ha ennyire nem tetszik otthon a helyzet, miert nem koltozol el? Mi tart vissza 22 evesen? Nem kotelezo otthon lakni.
2013. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Miért teszitek meg ezek után,hogy a pároddal még vesztek is cuccot ha kér.Szerintem egyébként jól be kéne olvasni anyukádnak is,meg a tesójának is,mert tényleg téged lehetetlenítenek el :S

Nagyon sajnállak,mert elolvastam az írásod,és látom rajtad,hogy értelmes leányzó vagy,szóval szörnyű ez tényleg.

Munka:próbálj bejutni közmunkára,az is pénz.

De ha ilyen sokat vagy a párodnál,akkor valahogy harcold ki anyukádtól,hogy ha ennyire szar embernek tart téged,adjon pl havi 20at,és te itt se vagy.Ha a drága tesójának annyit oda tud adni,legyen rád is!És ha a tesója ilyen tróger,hogy kéreget,kéregess te is,ha ő megteheti,akkor te is.

2013. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!