Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne pletykálja...

Mit tegyek, hogy ne pletykáljanak rólam, meg a férjemről a gyerek osztályában?

Figyelt kérdés

Mióta iskolás lett a gyerek, szinte csak negatívumot tapasztaltam az osztályában, főleg a tanárok és a szülők részéről. Tipikus fertő az egész, tele hiénákkal, akik a gyerekeik által próbálnak infókat szivárogtatni a családok magánéletéről, hogy aztán kielégíthessék a pletykaigényüket és megtárgyalhassák hasonszőrű társaikkal.


Férjemmel mindketten a művészvilágban dolgozunk, 1000 projekt van a zsebünkben, amit koordinálni kell, ebbe csöppent bele egyetlen gyerekünk. Eddig még sosem jelentünk meg együtt semmilyen iskolai dolgon, mert nincs értelme, ha az egyikünk is képes rá. Egyik nap a gyerek azzal jött haza, hogy "anyu, ti váltok?" Nem értettem a kérdést, kiderült, hogy az egyik osztálytársa mindenki előtt azt kiabálta neki, hogy neki az anyja azt mondta, hogy az oszt.társa (fiam) szülei nincsenek együtt és hogy a papája már milyen öreg a 45 évével. Erre jól kigúnyolták a többiek is.

Korábbi eset, hogy télen napszemüvegben ültem be egy szülőire, mert baromira fájt a szemem és érzékeny volt a fényre, erre pár nappal később az egyik anyuka, aki akkor feltűnően bámult végig, elkezdett arról beszélni nekem, hogy milyen sok nőt bántalmaz a férje mostanában és sokan nem is mernek lépni, majd "finoman" megérdeklődte, hogy mennyit keresünk egy hónapban.

Felmerül bennem a kérdés, hogy mi a fene vezet rá feltehetően elfoglalt családanyákat a gyereknevelés, meg a munka mellett arra, hogy olyan jellegű dolgokkal foglalkozzanak, mint amit leírtam?

És mit lehet kezdeni ilyen közegben?


2013. febr. 13. 18:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem azt írtuk, hogy balhézz, hanem hogy értesd meg az érintettekkel, hogy ne pletykáljanak rólatok és foglalkozzanak a maguk dolgával.

Ilyen viselkedés, amot leírtál, se magán, se állami iskolában nem megengedhető.


A lehetőség ott van mindenki előtt ahhoz, hogy pénzt szerezzen, ahelyett, hogy irigykedik.


Képzelem, hogy állna a képük, ha te kutakodnál utánuk - mondjuk, hogy kinek mennyi tartozása van, stb.

2013. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Én ugyanezt tapasztalom. A kisfiam szeptember óta iskolás (egy budapesti iskola tanulója) nálunk meg pont fordítva zajlott ez az egész. Nekünk úgy alakult az életünk, hogy az egyetem alatt csúszott be a kisfiam, így 27 évesek vagyunk a férjem is-én is. A kisfiam megkérdezte az apját, hogy igaz e, hogy csak azért vett el, mert terhes lettem, igaz e, hogy tönkretette az életünket? (!!!) A kedvencem pedig, Anya mi az az abortusz? igaz e, hogy azért nincs kistestvére, mert utána sok abortuszom volt... Igazából ez fáj a legjobban, szeretnénk kistestvért, még nem sikerült, remélem mihamarabb fog és ha lett volna abortuszom, ahhoz se lenne semmi közük. Mi voltunk ketten mondjuk egy szülőin, igazából pont emiatt, a férjem ott megkérte nyilvánosan mindenki előtt az édesanyákat, hogy ne mondjanak olyan dolgokat a gyereküknek, amik a kisfiunknak ennyire fájnak, egy kisfiúnak szörnyű azt hallani ,hogy "tönkretette" az életünket. Ami persze egyáltalán nem igaz. Az az igazság különben, hogy az ilyen emberek nem szégyenlik el magukat meg semmit, szóval nem tudom mit lehet kezdeni vele. Talán meg lehet erősíteni magadat és vhogy nem felvenni de én megértelek, mert én még bőgtem is emiatt. Nagyon gáz. Csak hát szerintem minden helyen vannak ilyen emberek valószínűleg. De látod ennyit ér az emberek véleménye, a te férjed túl öreg, az enyém meg egy "szerencsétlen kisfiú" akivel egy gonosz boszorkány felcsináltatta magát....
2013. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

12: Ez meg már büntetőjogi kategória. Másokat rágalmazni ekkora ismerősi körben olyan dolgokkal, amik dehonesztálók, negatív színben tünteti fel őket, az alkalmas magánéleti és egzisztenciális károkozásra.

Amiket meg a gyerekeknek mondanak az esetben, azok kiskorú veszélyeztetésével egyenértékűek, egy kisgyerek lelkében nagyon komoly károkat okoznak vele!

És hogy mindez egy gyermeknevelési intézet keretein belül?! Az meg a harmadik!

Én a helyedben biztosan jogi lépéseket tennék.

2013. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10%
13 folyt.: De azt is megtenném, hogy a gyereket sürgősen elvinném onnan, ne érje több lelki kár se őt, se a családot, és a gyerek se azt tanulja már meg, hogy az ilyen bánásmódot el szabad fogadni, vagy hogy tehetetlenek vagyunk ellene.
2013. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10%

Egy egész bagázst nem lehet megváltoztatni. És az ilyeneknek hiába szólsz, meg hiába beszélsz velük, ugyanúgy folytatni fogják.

Környezetváltás lenne a legjobb.

2013. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!