Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg tudnám e oldani valahogyan...

Meg tudnám e oldani valahogyan, hogy bejussak a Vatikánba? Könytárait rójam, széfjeit láthassam?

Figyelt kérdés

Szeretnék bemenni. xD De nem hiszem, hogy mindenhova beengednek. Ha ez segít pici vagyok, alacsony és vékony.


Illetve ha egyedül nem menne, akkor ha nagyon összehaverkodnék valamelyik ott dolgozóval - ő be tudna csempészni a talárja alatt?


2013. febr. 12. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne bejutni a Vatikánba?
2013. febr. 12. 17:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél bejutni??
2013. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Meg akarom nézni. De válaszolj na.
2013. febr. 15. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
de kedves vagy. kicsit furán tetted fel a kérdést ezért érthetően gyanakodtam. én pár hónapja voltam bent.:D
2013. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, gondolom van "civileknek" külön rész ahova bemehetnek nézelődni... Viszont köztudott, hogy vannak olyan részek amelyek titkosak, ahol a régészeti leleteket, meg mittudom még miket tárolják... Ahol olyan információk vannak, amiket nem mindenki tud, vagy nem mindenkinek mondanak el. :D
2013. febr. 15. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
szóval azt akarod, hogy becsempésszenek... szerinted oda, hogy a fenébe csempésznének??:D oda csak úgy mehetsz be, ha be is engednek... mivel ott kapuk vannak tele őrökkel, ilyen átvizsgálós dolgokkal (hogy nincs-e nálad fém meg a táskádat is átvilágítják). Továbbá ismerősöm közelebb ment az épület felé amikor még nem volt rá engedélyünk és elkezdtek utána szaladni és kiabálni az őrök, ha nem állt volna meg vagy gyanúsan viselkedett volna helyben leteperték és legalább egy kis sokkolást kapott volna tőlük...
2013. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
O.O Hú. Hát... De én egy 45 kg-os lány vagyok és max 16-nak nézek ki... :D Akkor csak nem tepernek le. xD Vagy igen???
2013. febr. 15. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg, de.... :D
2013. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező.

[link] <-- Ime a vatikán hivatalos weboldala. A jegyeket online is le lehet foglalni, sőt magam is ezt ajánlom mert a bejutásra várakozó sor akár több utcán át is állhat Rómában. Ha online elővételben fizettél akkor külön sorba állhatsz, ami jóval rövidebb.


A bejutásnál szépen leellenőriznek mit viszel be, van detektoros kapu is, és kapsz kis nyakba akasztható audioguide-ot. A wc-k szépek és tiszták, minden teremben őr áll, a vásárolható étel finom (mint mindenhol ahol olaszok főznek).


A látogatható rész őrült hosszú, egy egész napot elvesz, és akkor sok termen egyszerűen csak átszaladtál mert nem volt rá időd. Egy hatalmas gyalogtúrához tudnám hasonlítani.


Ha az a vágyad, hogy ott végezz kutatómunkát az első javaslatom, hogy tanulj meg olaszul. A második, hogy kezdj elmélyedni a hely történetében és profiljában. Sok sikert az életed megfelelő alakításához.

2014. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!