Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 19 éves főiskolás lány vagyok,...

19 éves főiskolás lány vagyok, egy vidéki kisvárosban élek a szüleimmel. Régi nagy álmom, hogy valahogyan segítsek másokon, a betegeken, az elesetteken, de sokszor nincs ötletem, hogy hogyan tehetném. Hogyan seígtsek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Régi álmod vagy add fel, vagy próbálkozz szeretetszolgálatoknál.
2009. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. dec. 30. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb lenne az élet,ha többen volnának olyanok,mint te.

Érdeklődj a Plébániákon, a postásoktól ( esetleg a Polgármesteri Hivatalban).hogy melyik családok vagy öregek szorulnak segítségre,Nem rég láttam riportot egy fiatalasszonyról,aki naponta végigjárja az öregeket.Segít a házimunkában annak,aki igényli stb.Sok idős ember örülne ha valaki bevásárolna nekik,befizetné a számláikat stb.Nem feltétlen nagy és drága dolgokra kell gondolni.

Azért írtam a plébániákat és a postást,mert ők közvetítenek is közöttetek.Idegenben nem szívesen bízik meg senki.Sok sikert kívánok neked.

2009. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia!



Kérdező: Találtam neked pár oldalt, csak legtöbb Pesten van sajna, az önkéntes munkákra kerestem rá Google-ben. pl a Hospice alapítvány, Unicef szokott keresni önkénteseket. Megpróbálhatod megyéd szerint keresni önkéntes melót, hátha akad.

2009. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Vagy ha van a közelben állatmenhely, ott is találhatsz.
2009. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen alapítványok akik a kultúra megőrzésével, meg a nehéz helyzetű gyerekekkel foglalkoznak. Elmehetnél néha gyerekeket terelgetni a programokon, meg játékokat szervezni. Én vagy egy éve voltam, annyi feladatom volt, hogy egy akadályverseny egyik állomásánál álltam és megmutattam a feladatot a gyerekeknek.

Mindenesetre jó volt, látszott, hogy élvezték a szegény/árva gyerekek, és én is új embereket ismertem meg.

Itt egy ilyen alapítvány oldala, de természetesen sok ilyen lehet: [link]

2009. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
miért nem tanulsz főiskolán szociális munkásnak ill. diakónusnak akkor?
2009. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert szeretem azt,amit most tanulok,de mellette szeretnék segíteni másokon is.Köszönöm a segítségeket,aranyosak vagytok!:)
2009. dec. 30. 22:37
 9/10 anonim ***** válasza:
vannak önkéntes munkák ilyen intézményekben (én pl állatvédelmi szervezethez szeretnék menni önkéntes melóra)... de mindenhol találsz ilyet, szívesen fogadják a szervezetek a segítséget
2009. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen,például öregek otthonában is próbálkozhatnál.Örülök,hogy vannak még ilyen lányok. 21/f
2009. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!