Hogy jut el oda egy ember, hogy mindent kényszernek érez?
Sok ember egy pont után úgy érzi, hogy az egész élete egy kötelesség. Úgy érzi, hogy mindent kényszerből kell csinálnia. Pl. a fiataloknál ilyen a mozgás.
Olyanok is vannak akik már amúgy szórakozásból végzendő tevékenységet is kényszernek érzik. Pl. olvasás, túrázás stb. Hogy jut el idáig egy ember?
Szerintem az érzi így magát, aki nem tudja, mi érdekli, mi teszi boldoggá, csak mások kedvtelését követi, és nem is keresi a saját vágyait. Ennek sok oka lehet, egészen a gyerekkori szigorú neveléstől és elnyomástól a magányon át a látens depresszióig.
(Akár személyiségzavar is okozhatja, de ez szélsőséges eset. :))
Ha valami kötelező, azt általában kevésbé csináljuk szívesen. Pl. pusztán az a tény rengeteget ront egy könyv élvezeti értékén, hogy kötelező olvasmány. Ha nem lenne az, lehet, hogy imádnád.
Általában ezért vált ki a mozgás, az olvasás és a tanulás ellenérzéseket a fiatalokból. Mert kötelező, kényszernek érzik.
Érdekes, én az iskolában sokszor utána tudtam meg, hogy a könyv, amit elolvastam, kötelező. Valószínű előbb azt néztem érdekel-e, az viszont nem érdekelt, kötelező-e.
Neveltetés, kisgyerekkor, példák, minták környezetből. És kíváncsi alaptermészet. Aki kíváncsi, minden érdekli, akkor viszont nem kötelezőnek, hanem érdekesnek találja. És ezáltal sok ismeretre szer tesz, ami arra is jó, hogy bármivel tudjon mit kezdeni az ember. Ha tud vele mit kezdeni, kíváncsi, képes-e rá, ezért kötelességként kezelni fel se merül.
Kedves kérdező, a válaszok alapján muszáj megkérdeznem, hogy a kötelező tevékenységekre gondolsz, vagy azokra, amiket magunk választunk, mégis kényszernek érezzük?
(Első voltam.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!