Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék barátokat?

Hogyan szerezhetnék barátokat?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves vagyok, nem igazán van önbizalmam,

nincsenek barátaim,nem is voltak sosem,csak olyanok akik kihasználták a jószívűségemet. Egy kis faluban lakom ahol kb van összesen 4 utca,nyár végén,augusztusba lesz 5 éve hogy ideköltöztünk.

Sosem tudtam itt beilleszkedni mert ahogy már páran megmondták nekem,az itteniek zártak nagyon. Új embereket megvetik,csak akik kiskoruktól fogva élnek itt,azokat fogadják be. Bár van párom akivel a napokat eltöltöm,de mégsem támaszkodhatok rá mindig. Van olyan nap mikor egész nap itthon vagyok, senki nem keres

meg. Másrészt közeleg a locsolkodás is,lehet hülyeség sokak szerint,én nem tartom annak,ezelőtt Mohácson éltem,ott minden évben néhány ember megtisztelt azzal hogy meglocsol. Mióta itt lakom,senki nem jött el egyszer sem.. Hogyan

tudnék nyitni az emberek felé? Egy legjobb barátnőm van de ő Kecskeméti. Az pedig messze van.

Anyumat sem nagyon érdekli, hogy mi van

velem. Nincs senkim, akinek kiönthetném a

lelkem, akivel eljárnék ide-oda, akiben

bíznék. Hogy kezdeményezzek mások felé?

Egyszerűen nem tudok megnyílni

embereknek. Nincs hobbim,amit szeretnék sportot űzni az vagy nincs errefelé max Pécsen vagy pedig drága. Szívesen beszélgetnék akár neten is bárkivel. Ne haragudjatok hogy hosszúra sikeredett a leírtjaim.


2013. febr. 8. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok. Engem a suliban beszélnek ki naponta,de ők azt hiszik nem tudok róla..23 éves vagyok.Nekem csak a barátom van,akivel jól érzem magam.De ő Pesten dolgozik.Vele csak hétvégente talizok.Hétköznap pedig rajta kívül senki nem keres. Kihasznált az osztályban két ember. Nagyon rosszul esett az ő viselkedésük. Vizsga év van, szal már csak pár hónap.Ez vígasztal
2013. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Írtam privit.
2013. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha falura költözöl, akkor a beilleszkedéshez elsősorban tájékozódj, hogy mit csinálnak, miből élnek az ott élők? Mérlegeld, mi az amit a falu tud neked nyújtani, és mi az amit te tudsz nyújtani a falunak ( egyes embereknek.) Minden kapcsolat egy szomszédnál kezdődik. Nem létezik, hogy egyetlen olyan ember sincs, akinek tudsz felajánlani maradék paradicsom palántát.( Ekkor megalapozod azt,a véleményt, hogy jószívű vagy) Vagy megkérdezni a szomszéd Mari nénit, hogy hogyan kell szilvalekvárt főzni. ( Segíteni fog, mert a falusi nénik imádják, ha dícsérik a főztjüket).Válassz egy olyan hobbit, amivel kötődni tudsz pl. a szomszédokhoz. Vegyél aktívabban részt a falu életében: falunap, rendezvények, stb. Ha nincs ilyen,akkor kezdeményezz. Ha beilleszkedsz, ekkor találni fogsz barátnak valót is. De ne azzal kezdd, hogy olyan barátot keresel, akivel ide-oda eljársz, mert ha egy városba költöznél akkor sem ezzel kezdenéd! Ha jól érzékelem, akkor a párod dolgozik, te pedig otthon vagy. Én a faluba beilleszkedést a babakocsi tologatással kezdtem a fő utcán. (Nem foglalkoztam vele, hogy ez faluban nem szokás,mert mindenki csak a teraszra teszi ki levegőzni a gyereket.)
2013. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!