Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek az emberek nem tudnak...

Ezek az emberek nem tudnak logikusan gondolkodni, vagy miért van ez?

Figyelt kérdés
Pl. jelentkezik egy ember álláshirdetésre, hogy otthoni bedolgozás stb. Visszaírnak neki, hogy küldjön x ezer forint regisztrációs költséget meg mit tudom én mit, és akkor kap egy állástájékoztatót. Elküldi a pénzt, "jobb" esetben kap is valami szemetet, rosszabb esetben még azt se. Sír, hogy átverték, aztán pár hónap múlva egy újabb kamuhirdetésnél teljesen ugyanezt el tudják játszani vele, csak más kamuszöveggel. Miért? Még azt se értem, hogy elsőre hogy tudják ezt bevenni az emberek. Akibe szorult némi ész, az azért elgondolkodik, hogy miért ő fizessen, ha egyszer ő keresi a munkát. Oké, egyszer beetetik, tanul belőle. De az végképp felfoghatatlan, hogy ha egyszer már átvertek valakit, miért hisz utána a következő ilyen csalónak is? Mitől ennyire birkák az emberek?
2013. jan. 25. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
rögtön megtudnád,ha te lennél már hónapok óta munka nélkül,
2013. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem birkák, hanem reménykednek. Nem tudnak munkát találni és az utolsó szalmaszálba is megpróbálnak megkapaszkodni. Tudod, ez olyan, mint a lottó. Mindig veszítesz, de azért újra befizetsz a következő húzásra, hátha most jön el a szerencséd.
2013. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
11 hónapig kerestem állást, volt olyan, hogy csak közvetlenül az "interjú" előtt derült ki, hogy a Zepterhez jelentkeztem, jöttem is haza egyből. De annyira birka azért nem voltam, hogy fizessek azért, hogy egyáltalán megtudhassam, milyen "állásra" pályáztam.
2013. jan. 25. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Kommentedre: Ha nem voltál birka, akkor most minek bégetsz?
2013. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Jó kérdés, én is elég sokáig voltam és jelenleg vagyok is munkanélkül, de tudom, hogy fizetni tilos, mert az kamu és pont. Nincs, de nincs, mert, nincs semmi, csak egy pont.

Én is szenvedek, reménytelen vagyok, depressziós, de nm hülye!

2013. jan. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején én is belefutottam már ilyenbe. Tudod, ha az ember munkát és azzal együtt pénzt szeretne szerezni, mindent megpróbál, mert bizakodik. Volt szerencsém olyanhoz, ahová pénzt kellett befizetni, nem vészes összeget, de se szerződés, se meló...

Van több ilyen téma, segítség a neten, figyelmeztetés, hogy melyik "cég" vagy személynév mögött van a nagy semmi, akikkel vigyázni kell. Sajnos, míg lósz** van, addig veréb is lesz, így míg sok munkanélküli/kiskeresetű, úgy csalók is.

Munkáért nem szabad fizetni, legfeljebb legális munkaközvetítőknek, bár, ott se biztos, hogy kapsz munkát. Ők is átverhetnek.

2013. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zepterről ne is beszéljünk: azok annyi néven, telefonszámon és munkaköri megnevezéssel hirdetnek, mint égen a csillag.

Rájöttem, már jó ideje átlátni rajtuk: ahol Váci út 187-191. szám szerepel, az tuti, vagy XIII. ker. multi vagy orvostechnikai cég, akkor már gyanús, de nagyon.

2013. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy olyan a facebookon,hogy feketelista álláskeresőknek,azt érdemes nézegetni,hogy ne járjon pórul az ember,de most sajnos én is úgy megyek ki külföldre,hogy pénzt kért előre a közvetítő,de mivel nincs annyi félretett pénzem,így belevágok ebbe.
2013. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!