Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateisták! Ti mit tennétek, ha...

Ateisták! Ti mit tennétek, ha kiderülne, hogy Isten mégis létezik és hogy a Biblia is igaz?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést egy másik (ellentéte ennek a kérdésnek) ihlette.Na mit tennétek?

2013. jan. 23. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Meglepôdnék. Aztán beismerném, hogy tévedtem.
2013. jan. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tudna úgy kiderülni, hogy ateistaként ezt el is higyjem?
2013. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Eddig miért nem derült ki???
2013. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Mégis hogy derülne ki, ha egyszer az ateizmus szerint Isten létezése logikai képtelenség?
2013. jan. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderülne, hogy létezik, biztos megértené miért nem hittem benne és megértene.. Nem lenne lelkiismeret furdalásom és nem félnék.. Jó ember vagyok, akkor is, ha nem hiszek benne..
2013. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Isten nem létezik, legalábbis a Bibliából ismert szakállas vénember. Hogy miért mondom? Nézzétek meg ezt az oldalt, igen tanulságos:

[link]

Pár évvel ezelőtt mamám is erről a keresztény bataságról próbált meggyőzni egy igen elgondolkodtató, ám mégis megcáfolható (azóta persze rájöttem a válaszra) tényre:

Egy műsorban arról beszélt egy pszichológus, hogy aki hisz az hamarabb meggyógyul, mint aki nem. Ő persze ebbe is belemagyarázta "Isten" akaratát, de rájöttem, hogy fiktív kreatúrákban, hanem magunkban kell hinni. A hit az teljesen más, mint a remélni valamit. Az ember ne istenekben, hanem az emberben higgyen. Persze aki nem hisz magában, annak is kb annyi esélye van a gyógyulásra, de talán kevesebb...

Egy szó, mint 100: Nem létezik Jahve, Allah, Cthulhu, Zeusz és a többi. A Biblia pedig csak egy mesekönyv, ami tanulságokat tartalmaz úgy, mint jó pár Andersen vagy Grimm történet. A keresztény isten ellen túl sok szól, hogy igaz legyen. Pl: Melyik isten teremt magának ellenséget? Ha az isten/ek mindent tud, akkor miért nem lépnek közbe? Az emberekre hagyják a nehezét? Azért mert nincsenek, pusztán szeretnénk, ha lennének. Meg milyen az, hogy túlvilág... elvileg isten teremtette az egész univerzumot, kis milliárd lakatlan bolygó van, minek kellene neki túlvilág, ha oda is el tudna "portálni" minket? A vallások csak arra jók, hogy az embert összezavarják, úgy mint a politika. Hisz régen a királyé volt a fizikai létforma fölötti hatalom, az "okos" emberek pedig rájöttek, mi lenne, ha megalkotnának egy képzeletbeli szférát?

Tehát a félelem legcsekélyebb szikrája nélkül kijelenthetem, hogy isten nem létezik... Chuck Norris mindenhatóságáról már nem mernék ilyen biztosan nyilatkozni! X)

2013. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
a "fiktív" előtt kimaradt a nem szó
2013. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
örülnék, hogy van örök élet :D
2013. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Mit jelent az, hogy "kiderülne"? Egészen pontosan hogy zajlana az eset? Persze úgy, hogy ne tűnjön sem reptoid támadásnak, sem maja világvégének, stb.
2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Sz*rnék bele magasról :)
2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!