Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Társasházban alapított céget...

Társasházban alapított céget a szomszéd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 4 lakásos társasházban, az egyik szomszéd céget alapított és külföldről behozott fogyasztási cikkeket árul ( fűszer, tea ) és öblítőt. A forgalmazó is Ő maga. Nem kellene a fogyasztási cikkeket bevizsgáltatni? Csak úgy , gondolom nem lehet forgalmazó attól, hogy egy homemade matricát ráragaszt valamire...

Arról nem is beszélve, hogy átjáróház lett a lépcsőház, számlát senkinek nem ad és közös költséget sem fizet.

Beszélni nem lehet vele, mert (szerintem) erősen defektes..

A cégalapításnál a székhely-telephely a társasházunk lett. Erről senkit nem kérdezett meg, mi is csak megdöbbenve tudtuk meg. Milyen jogi lépései lehetnének ennek, hogy ide alapított céget a mi tudtunk nélkül?



2013. jan. 15. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A társasháznak van Házirendje, ami megállapítja, hogy milyen tevékenységet nem lehet folytatni a társasházi lakásban. A nem a lakhatás célját jelentő tevékenységet kell érteni alatta.
2013. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A társasházban van alapító okirat. Ez leírja mi a közös (egyetemleges) tulajdon, és mi a magántulajdon. Van házirend, ami az életvitelt szabályozza, beleértve a közös részek használatát.

A közös részek csak úgynevezett bérbevétellel használhatók, amely szabályozza a használat módját is. A tulajdonban való árusításhoz a közös részeken át lehet jutni, tehát ehhez a beleegyezés mindenképpen kell. Törvény írja elő a használat során keletkező hulladék és az elhasználódás kiváltását (takarítást, fizetést).


Ugyanakkor a társasház tulajdonosok feladata ezek érvényesítése. Rendőrt hívhatsz zavarásért, önkormányzatot egyébért, de ezek nem megoldások. A közösségnek kell meghatároznia a feltételeket és kikényszeríteni a betartásukat. Ha a közösség erre nem képes, viseli a gyengesége következményeit. Győzd meg a a másik két alkás tulajdonosait, hogy alkossatok szabályokat, írjatok szerződést és közgyűlésen szavazzátok meg. Az érvényesítéséhez már lehet erőszakszervezetek segítségét igénybe venni. Értesítsétek a NAV-ot a be nem jelentett működésről. A hallgatólagos elfogadás egy idő után szabállyá válik, utána már csak tudomásul venni lehet a helyzetet.


A lényeg, hogy életetek minőségét jobbá tenni kizárólag a ti érdeketek, tehát a ti dolgotok.

2013. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sajnos, ez már nagyon régóta tart, nagyon nehéz velük kompromisszumra jutni, de megpróbáljuk. Csinálni fogunk közös gyűlést, de sejtésem szerint nem fognak részt venni..

2013. jan. 15. 19:52
 4/4 szekhely com válasza:
A lakógyűlésen az érintett félnek nincs szavazati joga, ha nem fizet közös költséget.
2013. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!