Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi pénzből lehet normálisa...

Mennyi pénzből lehet normálisan élni Budapesten egy párnak?

Figyelt kérdés
Tudom,h változóak az igények, stbstb, de a személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi,h nektek mennyi kell/kellene.

2013. jan. 7. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapabb dolgok:

-Albérleti alapdíj, minimum 30-40, inkább kicsit több

-Rezsi: nagyban lakásfüggő, de szerintem 30-40-et erre is számolhattok

-BKV bérlet: attól függően, hogy diákok vagytok-e, ha nem, akkor 2 főre több, mint 20 ezer Ft

-Kaja minimum havi 30, kivéve ha zsíroskenyéren akartok tengődni

-Egyéb költségek (kaja, műszaki cikkek, ha valami elromlik): ez nagyban változó, de szerintem havi egy 10-est ide is félre lehet tenni

-Szórakozás: mozi, színház, koncert, sport stb. Ez megint személyfüggő, de tegyünk erre is egy 10-est.


Ez nekem úgy 150 körül jött ki, nyilván lehet ennél kevesebből is, de az már nagyon szűkös.

2013. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, hogy visszakérdezek, de kiváncsi vagyok mit gondoltok arról,hogy egy kis vidéki városba mennyi pénzből él meg egy pár?

Mondom ezt azért,mert Pesten azért jóval több a fizetés,mint vidéken. Viszont ha az ember nem rendelkezik saját házzal csak albérlettel akkor a jövedelem egy részét elviszi az albérlet és igy már jóval kevesebb pénzből kell gazdálkodni. Továbbá Pesten azért nem lehet munka nélkül lenni, mert az alkalmi munka nem kevés. Tudom tapasztaltam de arra viszont nem lehet tervezni. A kérdésre a válasz : munka, pihenés, szórakozás,rezsi, tanulás , művelődés,utazás 500 ezer netto.

2013. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6an (gyerekekkel) élünk 260 ezerből, amiben van lakáshitel is és nem panaszkodunk. Hitel 60, rezsi 100 és a többi minden más.

Ha valaki tud beosztani, akkor annak a kevés sem probléma, aki viszont egy nap alatt eltapsolja a fizut, mert neki igényei vannak, akkor annak az Isten pénze sem lesz elég.

2013. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!