Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem értem, mi történik. Miért...

Nem értem, mi történik. Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemről el kellett jönnöm egy leépítés miatt. Lejárt a szerződésem, és nem hosszabbítottak, ezért elhelyezkedtem máshova. Akkor még úgy hittem, szerencsés vagyok.

Az új munkahelyen nehéz volt beilleszkedni, pedig általában könnyen be szoktam illeszkedni. A kolleganőim nehezen engedtek be a jól megszokott, zárt, összetartó kis közösségükbe. Közel fél évembe telt, mire teljes értékű tag lettem.

Az igazi sikert akkor értem el, amikor egy veszekedés miatt, ami köztünk és a fönőköm között alakult ki, kiálltam értük. A fönőköm végül fegyelmit kapott. Röviden, minden hónapban az ellopott termékeket nekünk kell kifizetni, de akkor egy olyan hiányt akart kifizetettni velünk, amit nem kellett volna, és a vezetőségig elmentem, akik nekünk adtak igazat.

Az eset után pár nappal felhívtak a volt munkahelyemről, hogy a cég helyzete jobb lett, és visszavennének. Rögtön igent mondtam.

A gondok itt kezdődtek. Amikor bejelentettem, hogy elmegyek, a kolleganőim ellenem fordultak. Először csak arra gondoltam, hogy irigyek rám, mert mindenki szeretett volna tovább lépni, de lehetőség nem nagyon van.

Két hónapja jöttem el. Azóta is folyton hívogatnak, üzeneteket küldenek. Hiába számolta le a központban, ők mégis állítják, hogy egy hiányt nem fizettem ki. Igazolni nem tudják, ráadásul egy hónappal később szóltak csak, és akkor keletkezett, amikor már nem is dolgoztam ott, de szerintük nekem kellene kifizetnem.

Már többször írtam nekik, hogy hagyjanak békén, nem fizetem ki, mert semmilyen jegyzőkönyv sem készült a hiányról, ráadásul akkor már máshol dolgoztam, mégis elmondtak minden szemét dögnek, gerintelen alaknak.

Elég rosszul viseltem, főleg azután hogy kiálltam értük.


Ma találkoztam az egyikőjükkel. Bevásárolni voltunk, és egymásnak toltuk véletlenül a sor végén a kocsit. Azt hittem, majd balhét csap, vagy elkezd velem kiabálni, de csak lesütötte a szemét, és elszaladt, de úgy, hogy még a kocsiját is ott hagyta.

Most már tényleg nem értek semmit! Miért csinálják ezt velem?

Már kértem hivatalos állásfoglalást a központból is, ahol megállapították, nincs tartozásom a cég felé. Akkor mégis miért akarják velem kifizetettni a hiányt?


2012. dec. 30. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha még te sem tudod, hogy miért csinálják, akkor szerinted mi majd tudni fogjuk?
2012. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gelazso ***** válasza:
ez nem egy igaz eset!
2012. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak tanácsot kérnék, mert teljesen össze vagyok zavarodva.

Ahogy te, kedves első, úgy én sem értem az egészet.

2012. dec. 30. 19:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Gelazso! Bárcsak ne lenne igaz, akkor nem rágódnék rajta ennyit. :(
2012. dec. 30. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Nem tudom, hogy miért csinálják, de a legtöbb, amit tehetsz, hogy rájukhagyod. Minden csoda 3 napig tart, majd leszállnak rólad.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, és mennyi munkatapasztalatod van, de bizony a nők nagyon tudnak gonoszkodni és acsarkodni. Lépj túl ezen.

2012. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
24 és 1 évig dolgoztam az első helyen, és itt kicsivel többet, mint fél évet.
2012. dec. 30. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
hát akkor készülj fel az ilyenekre. Én 20 évesen kezdtem el dolgozni, és akkor kezdem el olyan dolgokkal szembesülni, amit korábban nem ismertem. (Sz@rkeverés, ármánykodás, kétszínűség, se@@nyalás...)
2012. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár az eset zűrös, az utolsó bekezdésed, amelyben leírod a bevásárlóközpontban történteket, utalhat arra, hogy a volt kolléganőd szégyenében menekült el előled és ha ez így van, akkor nyilván azért tette, mert alaptalanul vádaskodtak ellened ( az utolsó kérdésedből úgy veszem ki, hogy alaptalan volt részükről a követelőzésük a hiány kifizetésére nézve ), vagy pusztán azt szégyellte, hogy egy olyan személyt zaklattak, aki egykor még kiállt értük.
2012. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsót tudom igazolni.Velem történt hasonló dolog,csak kicsiben.Valaki anno ugyanígy áskálódott ellenem a hátam mögött,de amikor összefutottunk az utcán,lesütötte a szemét.Gyáva emberek ezek és irigyek rád,meg valamiért kiszemeltek téged.Ez bárkivel előfordulhat,főleg egy munkahelyen.
2012. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!