Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kötelező olvasmány még...

Miért kötelező olvasmány még mindig a Kincskereső kisködmön?

Figyelt kérdés

Amikor gyermekként végigszenvedtem ezt az olvasmányt arra gondoltam, majd ha nekem lesz gyermekem annak már majd nem kell ezt a lehangoló írást elolvasni mert már biztos más gondolkodású lesz a pedagógus társadalom és végre rájönnek mit is érdemes olvastatni a gyerekekkel.

Jelentem nem így van. Miért nem lehet legalább választani 3 vagy 4 olvasmány közül? Miért 1 a kötelező? (Mielőtt még tanulatlannak tűnnék, azért elmondom, hogy van diplomám.)


2009. aug. 24. 22:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Egri csillagok, Légy jó mindhalálig, Toldi, Pál utcai fiúk... egyiket sem olvastam, toldiból 1 versszakot megtanultam anno mert jegyet kaptam belőle, egri csillagokat filmben láttam a felét ásítozva, légy jó mindhaláligról semmi, pál utcai fiúkat filmben láttam az tetszett.

Le fogtok pontozni de az egész egy nagy gyíkság, mi az már KÖTELEZŐ olvasmány? Megértem hogy kötelező megtanulni helyesen írni, számolni stb egyszóval művelődni, de gyíkság hogy egy könyvet ráerőltetnének a gyerekre hogy olvassa el, érdekeit figyelmen kívül hagyva. Miért? Azért mert vannak akiknek tetszettek. És ha a gyereknek nem tetszik? Egy okot mondjon valaki, miért hasznosak és miért ne lehetne mással helyettesíteni... Semmire se jó az egész, alapoktól el van cseszve az oktatás és egyre romlik a színvonal, javítani meg esze ágában sincs egyik tehetős embernek sem... szerencse hogy most leszek végzős.

2009. aug. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem kellett elolvasnom, szerencsére. ...én sem nagyon szeretem azt, amikor valamit kötelező elolvasni, mert hiába tetszene a könyv, elrontja az, hogy ezt holnapra el KELL olvasnom... (pl a Két Lottival úgy voltam, hogy amikor kötelező volt,akkor utáltam, aztán elolvastam 1-2 évre rá, és akkor meg tetszett...)
2009. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, és még annyi, hogy megértem, hogy alapműveltség, meg minden, de szánjanak rá két tanórát, nézzék meg videón, hogy tudják, hogy mégis miről szól (szerintem ilyen gondolkodtató történeteknél többet ér, ha látják, pláne, ha még ilyen kicsik), olvastatni meg olvastassanak izgalmas könyveket (nálunk pl felsőben már úgy volt, hogy azt mondta a magyar tanár, hogy vegyünk 2 nekünk tetsző könyvet, és azokról írjunk olvasó naplót)
2009. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Szerintem a tanító kötelessége, ha már arra tette föl az életét, hogy tanít, hogy több irányba tájékozódjon. Az ő műveltsége, életfilozófiája teszi lehetővé azt, hogy miért és mit érdemes olvasni. A tüskevár , A Vuk, A Mazsola inkább ezen korosztály számára emészthetőbb. ÉS nem utolsó sorban tanulságosak!!! És igen lehet olvastatni Móra F.- et Móricz-ot Mikszáth-ot DE véleményem szerint inkább középiskolában. És igaz az a mondás, sírva vígad a magyar. Miért is? Mert már kis korban kapja a lehangoló világszemléletet ezen olvasmányokkal.

Az a tanár néni aki ragaszkodik és kitart e választás mellett, vagy a megszokás mezsgyéjén halad saját gondolatok nélkül vagy megfelelni akar valamiféle elvárásnak.

2009. aug. 25. 12:31
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Fogalmam sincs róla, miért kötelező:S Egy negyedikes gyerek számára egy kínszenvedés végigolvasni. Vontatott, unalmas, érthetetlen - mindenki utálta. Egy 9-10 éves gyereknek nem tanulságos az, amit nem is ért. Olyan könyveknek kellene kötelezőnek lenniük, ami tetszik egy kisgyereknek, ami leköti, és egy ennyire régi regény, aminek a nyelvezete se modern, egyáltalán nem érdekes.
2009. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Nekem tetszett a Kincskereső kisködmön. Biztos mutáns vagyok :)
2009. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

9 évesen?


Akkor kivétel erősíti a szabályt.

2009. aug. 26. 14:26
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Az öcsémnek ,emlékszek 5.es korában (11 évesen) kellett elolvasni a kőszivü ember fiait.Na annak tényleg nem láttam értelmét-meg a kisherceget,ami egy nagyon jó könyv,de 11 évesen az ember semmit nem ért meg ,a valódi mondandójából.
2009. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Olvassuk a könyvet. Lassan be is fejezzük , mert hát kezdődik az iskola.

Csorognak a könnyeim mert szorítja a szívemet az amit olvasunk. A gyerekem meg nagy szemekkel néz és kérdez.

Nesze neked magyar sors, nem elég a napi munka és a sok napi feszültség.

"Balsors akit régen tép,

hozz rá víg esztendőt,

megbűnhödte már e nép,

a múltat s jövendőt."--- ......a francba............

2009. aug. 28. 19:44
 20/21 anonim válasza:
Teljesen megértelek, nekem is van két gyermekem, én is utáltam, nem is emlékszem rá, és természetesen nem köteleztem rá egyiket sem, hogy olvassa el. Nekem is van diplomám, egy tanítói, egy tanári és egy egyetemi- irodalom szak!:) Igen, inkább a Harry Pottert kellene olvasniuk. Miért, mi baj van vele? J.K. Rowling a könyveivel belekerült a világ száz leggazdagabb embere közé első nőként, és meg is érdemli. A tanítók azért ezzel gyötrik a kicsiket, mert ezt ismerik. Azóta sem olvastak el más könyvet. Én igen. Ilyen egyszerű.
2012. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!