Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kötelező olvasmány még...

Miért kötelező olvasmány még mindig a Kincskereső kisködmön?

Figyelt kérdés

Amikor gyermekként végigszenvedtem ezt az olvasmányt arra gondoltam, majd ha nekem lesz gyermekem annak már majd nem kell ezt a lehangoló írást elolvasni mert már biztos más gondolkodású lesz a pedagógus társadalom és végre rájönnek mit is érdemes olvastatni a gyerekekkel.

Jelentem nem így van. Miért nem lehet legalább választani 3 vagy 4 olvasmány közül? Miért 1 a kötelező? (Mielőtt még tanulatlannak tűnnék, azért elmondom, hogy van diplomám.)


2009. aug. 24. 22:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted a Harry Pottert kellen olvastatni?A magyar klasszikusokat így sem ismerik még a diplomások közül sem.Nem ártana,ha ma újra olvasnád a könyvet.Akkor rájönnél,hogy nem árt arról is tudni,hogyan éltek régen ( és ma is sokan ) a szegény emberek.Az pedig,hogy lehngolt,annyit jelent,hogy Móra elérte,hogy a könyv hatással legyen rád.Elég szomorú,hogy a mai fiatalok a hülye filmeken és könyveken nőnek fel,az igazi értékekről pedig fogalmuk sincs.
2009. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám ,hogy magyar írók közül ne lehetne mást és ugyanolyan tartalmasat olvastatni. Nem csak Harry Potter létezik. És tény, hogy megváltozott a világ de a szenvedés, a küszködés a sötét , lehangoló gondolatokat szerintem nem 9 évesekkel kellene olvastatni. Főleg úgy, hogy most már lassan minden 2. mondatot meg kell magyarázni mert a szavakat sem érti a gyerek. Akkor készítse föl a tanító őket, hogy milyen világról olvasnak milyen szavakkal ismerkednek meg stb..
2009. aug. 24. 22:42
 3/21 anonim ***** válasza:
58%

A Kincskereső kisködmön nagyon tanulságos olvasmány a mai gyerekek számára is...


Sajnállak, ha te csak azt érezted, hogy "lehangoló olvasmány", a többi ember számára emberségre, szeretetre, megértésre tanít!... Megtanít, hogy nyugodtan hihetünk önmagunkban is, nem a ködmönke fog velünk csodát tenni, hanem a saját akaratunk vagy a saját két kezünk!


Érdekes, hogy amikor én voltam elsős, ugyanazt a torokszorító meghatottságot éreztem az olvasásakor, mint sok évvel később a saját gyerekeim tanulásakor...


Különben én sok hasonló mesét olvastam a gyerekeimnek esti meseként, imádták és elmondhatom neked, talán pont ennek (is) köszönhető, hogy nagyon mélyérzésű fiatalok lettek, akik 18-19 évesen is sokszor átölelnek és elmondják : "Nagyon szeretlek!" :D


Ha nem tanítod meg a gyerekeidet a szeretetre, akkor majd ne csodálkozz, ha ridegen taposnak mindenkin keresztül.


Én szurkolok, hogy még sok generációnak legyen kötelező olvasmánya a Kincskereső kisködmön, meg az Egri csillagok, meg a Légy jó mindhalálig és a Toldi...

2009. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb helyen lehet választani néhány közül, sőt olyan is van, hogy más a lányoknak és a fiúknak. Próbáljatok meg szülőin egyezkedni a tanítónővel, hogy adjon több lehetőséget. Gondolom, idős, konvervatív nőről van szó.
2009. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Ezek a régi könyvek arra jók hogy a gyerekek de a média és divat világában nőjenek fel de sajnos a média erősebb.8 éves húgom hanahh montanan és h2o nő fel ez normális ? 8 éves a húgom de a világ szépének érzi magát egoista divatmániás pláza cica lesz már most a csillogás érdekli.Nézetek körül amilyen egy mostani fiatal ? Egoista divatmániás az emberi értékeket becsület tisztelet nem veszik észre csak a vagánykodás gizdulást.20 éve nem ez volt akkor még egy fiatal tudta mi az hogy feleőség érzet és ez a katonaságnak kisdoboságnak és társainak volt köszönhető.Én csak 18 éves vagyok de már most belátom hogy régen jóbb emberek voltak és voltak emberi értéken ősszetartás valamilyen szinten.
2009. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Engem nem kell sajnálni. A gyerekemet sajnálom és a fölfogást. Szerintem a szülők szorgalmas munkája , becsületes nevelése , őszinte szeretete teszi a gyereket mélyérzésű gyermekké + (ha a gének is olyanok, hogy fogékonnyá teszik erre) és szerintem nem egy olvasmánytól válik becsületes emberré. Természetesen gondolatvilágához adhat némi pluszt , ha a befogadóképessége érzékeny.

Az Egri csillagok és a Toldi más! Pozitív ,erőt és önbizalmat ad.

2009. aug. 24. 22:57
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Én is 9-10 évesen olvastam a kincskeresőt, most 18 vagyok, szóval saját tapasztalat, amít leírok. Ne hordjátok le a kérdezőt, mert igaza van. 9 évesen az a könyv rémes. Az egyik legjobb gimibe jártam utána (20. az országban, de akkor fogalmam se volt, hogy miről szól az a könyv. Tényleg nem vagyok sötét. Gimiben szerettem Jókai könyveit, szintén jó könyvnek tartom a Pál utcai fiúkat, hogy a magyarokat említsem. De több külföldi író kötelező olvasmányait is szerettem. (Odüsszeia, 2 nap az élet, stb) Imádok olvasni, most vettek fel egyetemre, szóval egy rossz szavatok nem lehet a műveltségemre, de kijelentem, hogy az a könyv nem 9 éveseknek való. És nem azért, mert a mai gyerek így meg úgy, hanem mert nehéz. És nem azt mondom, hogy a Harry Pottert kéne olvasniük, mert nem tartom valami nagy műnek, de ott van a Vuk. Az legalább nekik íródott. A kincskereső felnőtteknek, hiába szól egy gyerekről.
2009. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
22.58. Így van
2009. aug. 24. 23:02
 9/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a lényegen nem változtat: el KELL olvasnunk :(
2009. aug. 24. 23:31
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Egri csillagok is nehéz mü vagyis nekem az volt.Én az ifjuságnak inkább valami kalandregényeket ajánlanék pl pillangó és társai ,tüskevár ha már magyarnál tartunk.
2009. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!