Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van annyi bunkó nyelvőr...

Miért van annyi bunkó nyelvőr ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Minden ember ejt helyesírási hibákat.Akár magyar akár külföldi , az angolok meg a németek is hibáznak néha olyat hogy felvonom a szemöldököm de nem kezdem el őket javítgatni bunkó módon.

Ez is valami hülye magyar szokás hogy bele kell vágni a másik mondandójába vagy a hibákat keresni az irományában.


Szoktam is mondani hogy mérnök vagyok b_szki nem nyelvtan tanár.Az a lényeg hogy értek a szakmámhoz , minden egyéb lexikális tudás csak másodlagos.



2012. dec. 11. 12:45
1 2 3
 21/28 ArchLord válasza:
26%

#16 A jó pap is holtig tanul! :D Igyekszem odafigyelni rá :p


Csilla0701 - téged farkasok neveltek, h azonnal torokra mész? :S

2012. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
26%
A 17-es hozzászólóval értek egyet, aki nevelő szándékkal javít, de nem bunkón, mert nem csak a rossz helyesírás, hanem a bunkó stílus is árulkodik az emberről, és az nem mentség, hogy valakit felidegesít a hibák gyakorisága, vagy a kérdező tudatlansága. Ilyenkor el kell számolni tízig, az ember lehiggad, és máris jöhet a segítő szándékú helyesírási tanács, ezúttal már kulturált hangnemben. Nem feltétlenül azért, mert a másik megérdemli, hanem a saját magunkkal szemben támasztott elvárás miatt.
2012. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az én kedvencem a "mien". És sajnos gyakran előfordul.
2012. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mai példa:


"Mit tegyek ha a páromat be folyásólja a barátja?


A válaszok

Vágd fejbe a nyelvtankönyveddel.."


:)

2012. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
95%
Tudod kedves kérdező, akadnak tényleg bunkó nyelvőrök is, de többségükben csak ismerik a mondást: madarat tolláról, embert .... helyesírásáról. Hogy egy példát mondjak: nem bíznék meg olyan mérnököt a leendő lakásom megtervezésével, akinek ajánlata hemzseg a helyesírási hibáktól. Kételkednék az igényességében.
2012. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
26%

"nem bíznék meg olyan mérnököt a leendő lakásom megtervezésével, akinek ajánlata hemzseg a helyesírási hibáktól."


Ezzel teljesen egyetértek! Tudom, nem nekem címezted, de azért hozzátenném, hogy ugyanakkor olyan óvónőt, tanárt sem bíznék meg a gyerekem felügyeletével, tanításával, aki bántó módon fejezi ki a nemtetszését. (Ezt a példát nem rád írom, hanem azokról, akik bunkó stílusban írogatnak. Az óvónő/tanár tetszőlegesen behelyettesíthető bármi mással. :)) Szerintem a helyesírás és az emberséges bánásmód egyaránt fontos, és hála istennek, a kettő nem zárja ki egymást. :)

2012. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 beglerbég ***** válasza:
0%

Latom emlegettek. :)


Es igaz, hogy komolyan gondolom. :)

Szerintem inkabb az identitasrol es kontextus-megfelelossegrol (de csunya lett :D) szol a vita, mint nyelvhelyessegrol.


Kedves Kerdezo! A mierttel kapcsolatban tudok par dolgot mondani/mutatni. Ha erdekel, dobj egy privat uzit. :)

2012. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
30%
Farkast emlegetünk, a kert alatt lapul! :D
2012. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!