Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék magyar állampo...

Hogyan lehetnék magyar állampolgár?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Jelenleg milyen állampolgár vagy? Mert nem mindegy!
2009. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezen a linken utánanézhetsz: [link]
2009. aug. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A honosítás szabályai.

[link]

2009. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Azért az előző válaszoló linkje nem a legjobb...Ha már linket szúrunk be, nézzük már meg, valóban választ ad-e a kérdésre az oldalon szereplő információ.

Itt nézd meg, ez a tuti: [link]

Egyébként valóban attól függ, hogy milyen állampolgár vagy most. Ha esetleg határon túli magyar, és tudod igazolni valamelyik felmenőd magyar állampolgárságát (aki még a királyság idején élt), akkor könnyű dolgod van:)

2009. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A magyar állampolgárság megszerzése


Honosítás


4. § (1) Kérelmére honosítható a nem magyar állampolgár, ha:


a) a kérelem előterjesztését megelőző nyolc éven át folyamatosan Magyarországon lakott;


b) a magyar jog szerint büntetlen előéletű és a kérelem elbírálásakor ellene magyar bíróság előtt büntetőeljárás nincs folyamatban;


c) megélhetése és lakóhelye Magyarországon biztosított;


d) honosítása a Magyar Köztársaság érdekeit nem sérti; és


e) igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett, vagy ez alól a törvény alapján mentesül.


(2) Kedvezményesen honosítható az a nem magyar állampolgár, aki a kérelme előterjesztését megelőzően legalább három évig folyamatosan Magyarországon lakott, és az (1) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott feltételek fennállnak, ha


a) magyar állampolgárral legalább három éve érvényes házasságban él, vagy házassága a házastárs halálával szűnt meg;


b) kiskorú gyermeke magyar állampolgár;


c) magyar állampolgár fogadta örökbe, vagy


d) magyar hatóság menekültként elismerte.


(3) Az (1) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott feltételek fennállása esetén - kérelmére - kedvezményesen honosítható az a magát magyar nemzetiségűnek valló, nem magyar állampolgár, aki Magyarországon lakik és felmenője magyar állampolgár volt.


(4) Kedvezményesen honosítható az a nem magyar állampolgár, akinek a kérelem benyújtását megelőzően legalább öt éven át folyamatosan Magyarországon volt a lakóhelye, és az (1) bekezdés b)-e) pontjaiban meghatározott feltételek fennállnak, ha


a) az ország területén született;


b) kiskorúsága idején létesített magyarországi lakóhelyet;


c) hontalan.


(5) Az (1)-(4) bekezdésekben meghatározott időtartamú, folyamatos magyarországi lakóhelytől a kiskorú tekintetében el lehet térni, ha a honosítását a szülővel együtt kéri, vagy szülője a magyar állampolgárságot megszerezte.


(6) A magyar állampolgár által örökbefogadott kiskorú gyermek lakóhelyétől függetlenül honosítható.


(7) A köztársasági elnök a folyamatos magyarországi lakóhely tekintetében az (1)-(4) bekezdésben meghatározott időtartam, valamint az (1) bekezdés c) és e) pontjában meghatározott feltétel alól - az állampolgársági ügyekért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) javaslatára - felmentést adhat, ha a kérelmező honosításához a Magyar Köztársaságnak fontos érdeke fűződik.


Visszahonosítás


5. § Kérelmére visszahonosítható a 4. § (1) bekezdés b)-d) pontjában meghatározott feltételek fennállása esetén az a Magyarországon lakó személy, akinek magyar állampolgársága megszűnt.


Nyilatkozat


5/A. § (1) A Magyar Köztársaság Elnökéhez címzett írásbeli nyilatkozatával - a nyilatkozattétel napjától - megszerzi a magyar állampolgárságot az a személy:


a) akit a külföldön tartózkodó egyes személyeknek magyar állampolgárságuktól való megfosztásáról szóló 1947. évi X. törvény és az 1948. évi XXVI. törvény, a magyar állampolgárságról szóló 1948. évi LX. törvény, illetve az állampolgárságról szóló 1957. évi V. törvény alapján a magyar állampolgárságától megfosztottak, továbbá az, aki a Magyar Köztársaság Kormányának 7970/1946. ME rendelete, a 10.515/1947. Korm. rendelet, a 12.200/1947. Korm. rendelet alapján veszítette el magyar állampolgárságát, valamint az, akinek magyar állampolgársága 1947. szeptember 15. és 1990. május 2. napja között elbocsátással szűnt meg;


b) aki az ország területén született és születésével nem szerezte meg szülei külföldi állampolgárságát a szülők állampolgárságára irányadó külföldi jog alapján, feltéve, hogy a születése napján magyarországi lakóhellyel rendelkezett és a nyilatkozat megtételét közvetlenül megelőzően legalább öt éve az ország területén lakik. A nyilatkozatot az érintett tizenkilencedik életévének betöltéséig teheti meg;


c) aki magyar állampolgár anyától és külföldi állampolgár apától 1957. október 1-je előtt született, és születésével nem vált magyar állampolgárrá.


(2) A nyilatkozat elfogadása esetén a miniszter bizonyítványban igazolja az állampolgárság megszerzését.


(3) A miniszter határozatban állapítja meg, ha a nyilatkozat elfogadásának feltételei hiányoznak, beleértve a 13-15. §-okban a kérelem benyújtására előírtakat. A határozat felülvizsgálata a Fővárosi Bíróságtól kérhető.

2009. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen amugy német vagyok
2009. aug. 21. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
És miért akarsz magyar állampolgár lenni? Németekre nem nagyon jellemző ez.
2009. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!