Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Őket ki tartja számon? Hová...

Őket ki tartja számon? Hová sorolják őket?

Figyelt kérdés

Ismerősöm /52 éves/ öngyilkosságra készül. Sajnos visszavonhatatlanul elszánta magát. Egy több évtizede történt autóbaleset óta rokkantként él és dolgozik egy csökkent munkaképességűeket foglalkoztató varrodában napi öt órában admnisztratív munkakörben. 64 %-os rokkantból lefokozták 54 %ra. A munkahelye január elsejével elküld három főt, köztük őt is felsőbb utasításra. Marad az ötvenezer forintos rehabilitációs /vagy mindek nevezik/ ellátása. Csak a gyógyszerei harminc ezerbe kerülnek havonta. Van egy pici lakása és két cicája.Éve óta nem fűti a lakást, a cicák melegítik. Teljesen kilátástalan az élete. Nagyon beteg és nagyon szegény. Meg fog halni!

Nem tartja vissza semmi. Beveszi a gyógyszereit egyben és elalszik. Iyen és hasonló esetek tucatszám történnek az Orbán kormány regnálása alatt és senki nem tesz ellene semmit, senki nem segít ezeken az ebereken. Tényleg csak ennyit ér az ember?!



2012. dec. 10. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most mit nyavalyogsz itt nekem? Nem a kormány ítélte őt halálra, hanem te azzal, hogy nem segítesz neki! Most haragszom, de komolyan. Kézen fogva vidd el orvoshoz, mert ezt már kezelni kell!

Én írtam a segélyszervezetes hozzászólásokat. TEDD, AMIT MONDTAM!

2012. dec. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
9-es! Meg fizessem ki a villanyát, a közös költségét,vagyis mindent, amire a maradék 20 ezerből nem futja. Talán Te vagy a Teréz anyu? Abnormális gondolkodás. Nem az én feladatom élhetővé tenni egy ember életét, hanem a kormányé. Bármilyen furán is hangzik ez számodra.
2012. dec. 12. 16:45
 13/15 anonim ***** válasza:

Én csak arra gondoltam, hogy ételt vigyél neki rendszeresen, a többiben a segélyszervezetek segíthetnének, ha TE, és senki más, hozzájuk fordulna. Ők tudják támogatni a lakhatásban is.

Szidhatod a kormányt, de vedd tekintetbe, hogy ha az ellenzék lenne hatalmon, akkor fele ennyi jövedelemmel kellene beérnie.

Ha megöli magát, akkor a vére nemcsak a kormányon, hanem rajtad is szárad, mert tudtál volna segítséget hívni, de nem tetted. Látszik, hogy igazából nem is érdekel az ő sorsa, csak nyavalyogsz azért, mert meg fog halni, és a macskái is mind éhen halnak majd, őket sem szánod.

Részemről ennyi, befejeztem.

2012. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha esetleg csongrád megyei, szegedi lenne az ismerősöd:

[link]

2012. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es! Köszönjük! Sajnos nem Csongrádi az illető, de végre egy ember, aki nem alamizsnát, hanem munkát tud ajánlani.
2012. dec. 15. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!