Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a családok, akik Európába...

Azok a családok, akik Európában élnek, de nem keresztény kultúrkörből származnak, megünneplik a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Pl. Európába bevándorolt muszlimok stb.


Ha igen,akkor mit ünnepelnek (mert gondolom nem Jézus születését)?


Olyanok válaszára lennék kíváncsi,akik konkrétan érintettek,vagy ismernek ilyen családot.


(A kérdést abszolút nem kötekedésnek szántam,csak kíváncsi vagyok rá,hogy náluk ez hogy működik.Szeretném kérni,hogy kíméljetek a "Hívő vagyok és Jézus nem karácsonykor született,tehát az egész ünnep egy giccses hülyeség" típusú válaszoktól,mert a kérdésem nem erre vonatkozik.)


2012. dec. 6. 08:15
1 2
 11/11 anonim válasza:
Mi a férjemmel ateisták vagyunk, ő, meg a családja ráadásul zsidó. Ajándékozunk, anyósomék fát is állítanak (mi csak azért nem, mert úgyis elutazunk, akkor meg minek, amíg nincs gyerek), összejövünk, jókat eszünk, játszunk. Soha nem szólt a vallásról, inkább csak banzáj, meg ki lehet dekorálni a lakást, meg családlátogatások sokasága... ez nekünk pozitív. A 24.-ét kettesebn töltjük, és elég jól el szoktunk lenni :) Már most teljesen be vagyok amúgy zsongva, Karácsonyi dalokat hallgatok, meg nyálas filmeket nézek.
2012. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!