Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a családok, akik Európába...

Azok a családok, akik Európában élnek, de nem keresztény kultúrkörből származnak, megünneplik a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Pl. Európába bevándorolt muszlimok stb.


Ha igen,akkor mit ünnepelnek (mert gondolom nem Jézus születését)?


Olyanok válaszára lennék kíváncsi,akik konkrétan érintettek,vagy ismernek ilyen családot.


(A kérdést abszolút nem kötekedésnek szántam,csak kíváncsi vagyok rá,hogy náluk ez hogy működik.Szeretném kérni,hogy kíméljetek a "Hívő vagyok és Jézus nem karácsonykor született,tehát az egész ünnep egy giccses hülyeség" típusú válaszoktól,mert a kérdésem nem erre vonatkozik.)


2012. dec. 6. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Meg él pár európai is Európában.
2012. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek muszlim bevándorlókat és természetesen nem Jézus születését ünneplik. Van, ahol nem foglalkoznak ezzel és egy átlagos nap, amikor nem kell dolgozni. Van, ahol az ajándékozás és a buli kedvéért megtartják. A vegyes házasságok esetén a gyerekek kedvéért teljesen tartják, de nem a keresztény hit miatt. Amúgy sok európai is él itt, akik nem vallják magukat kereszténynek és nincsenek megkeresztelve, vagy kapcsolatban az egyházzal ők is megünneplik.
2012. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Japán származású ismerőseim ünneplik a karácsonyt, de amerikai-angolszász formában, tehát a télapó hozza az ajándékokat. A japán ünnepeket is megtartják.
2012. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Törökországban a népesség nagyobb része karácsonyozik , fát állít és a fát is vesznek meg ajándékoznak.

A török nagyvárosok is kivannak díszítve majdnem úgy mint nálunk.

Bár náluk ez kulturális dolog mert igen szeretnének Európár hasonlítani.

2012. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)


Igen,tisztában vagyok vele,hogy vannak nem vallásos európaiak (pl. én is),de ők mégis csak egy keresztény kultúrában nőttek fel úgymond,és még ha nem is vallásos,de születése óta minden évben találkozik a karácsony fogalmával,oviban,iskolában,otthon,tv-ben,könyvekben stb...Így ha nem is a vallás miatt,de a hagyomány miatt tartja (legalábbis a nagy többség),mert ez a ,,természetes".


még egyszer köszönöm mindenkinek :)

2012. dec. 6. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Arab barátomék azért karácsonyoznak, mert tetszik nekik a felhajtás, az összejövés, meg a karácsonyi fények-díszek...

Manapság sok keresztény is szerintem csak ezért karácsonyozik, nem Jézus születését ünneplik.

2012. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Miért ne ünnepelné vallástól függetlenül,akárki a karácsonyt,hiszen az a szeretet ünnepe!Egyébként a kereszténység nem vallás,hanem a szeretet hagyománya!Elég nagy gáz lenne,ha szeretet vallásos privilégiumként működhetne csak!

2012. dec. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

>> Pl. Európába bevándorolt muszlimok stb.


Pl. a magyar állampolgár zsidók. Van, aki színészkedik és különcködik, a többség együtt megy az árral, ajándékoznak, karácsonyfát állítanak - már a gyermek kedvéért is...

2012. dec. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha igen,akkor mit ünnepelnek (mert gondolom nem Jézus születését)? "


Ne haragudj, de ez szemet szúrt. Jézus "születése" csak egy indok volt a keresztényeknek, hogy beintegrálhassák az ősi pogány téli napforduló-ünnepeket a keresztény kultúrkörbe, melyek kiirthatatlannak bizonyultak. A fenyő állításának szokása már az ókori Rómában valamint Skandináviában is jelen volt (örökzöldsége miatt örökkévalóság-szimbólum).

A níceai zsinatig (325.) a nyugati kereszténységben is jan 6.-án ünnepelték jézus "születését", de az elnyomhatatlannak tűnő hagyományok miatt átették 24-5-6-ra, hogy így teljesen egybeessen a napforduló-ünnepségekkel és bekebelezhesse azt. Többet között ez volt az egyik szakítóok a nyugati és keleti keresztény egyházak között. Ezt még történelemórán is tanítják.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: én is sok japánt ismerek, ők is az ünnep "szépsége" miatt tartanak karácsonyt.

2012. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ateista családom van (nagyszüleim is azok voltak már), és mi ugyanúgy ünnepeljük. Igazából a Karácsony már nagyon régóta nem keresztény ünnep, hanem inkább "nyugati ünnep". A karácsonyfaállítás pl. az USA-ban az 1840-es évekig be vlt tiltva, az ünnep eredete is pogány, stb.
2012. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!