Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ijesztgetik a kisgyereke...

Miért ijesztgetik a kisgyerekeket mindig azzal, hogy orvosokhoz viszik őket?

Figyelt kérdés
Anyám orvos, így 14 éves fejemmel is látom, ez mennyi bajt okoz. Nem egyszer mesélte, hogy nálam nagyobbak is alig mertek bemenni hozzá súlyosabb problémákkal, mivel féltek a kiskori fenyítések miatt. Olyan gondokra gondolok, mint súlyosabb fertőzések, sárgaság stb. Ezeket mind nem merték kezeltetni, mivel hát az orvos rossz, és a büntetés eszköze.

2012. dec. 1. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem közrejátszik az is, amit az iskolaorvosok művelnek, mert az tényleg egy katasztrófa - legalábbis nálunk az volt.


Amúgy én is rettegek mindenféle orvostól. :(

2012. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mert vannak nemnormális szülők, mint tudjuk
2012. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar egészségügy már olyan színvonalú hogy nem csak a gyerekek ijednek meg tőle hanem a felnőttek is.
2012. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban szerettem a doktornénihez járni,mert mindig adott nyalókát,meg matricákat.Kéthetente torokgyulám volt,úgyhogy akár oda is költözhettem volna a rendelőbe.
2012. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én szerettem dokihoz járni mert a óvódát utáltam ahol mindig mindenki szekálta egymást

vártam hogy mehessek dokihoz mindig :D

2012. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hülyeség azzal ijesztgetni a gyereket, hogy ha rossz lesz, elviszik orvoshoz. A szülő a saját dolgát is megnehezíti ezzel, mert így ha muszáj orvoshoz menni (beteg a gyerek, vagy oltás vagy kötelező kontroll vagy ilyesmi miatt), akkor is frászt kap a gyerek és nem hajlandó menni, még rosszabb esetben azt gondolja, hogy valamit rosszul csinált, és ezért viszik orvoshoz.

Általában nagy hülyeség bármivel is fenyegetni a gyereket. Kell fegyelmezni, de vannak ennek normális, nem káros módjai is.

2012. dec. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!