Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan adjam oda, hogy ne...

Mara Acoma kérdése:

Hogyan adjam oda, hogy ne legyen kellemetlen neki? Adományról van szó

Figyelt kérdés

A házunkban lakik egy 5 gyermekes család, egyedül neveli az anyuka a gyerekeket. (magyarok)

Egyszer adtam nekik egy nagy zsák ruhát, de alig akarta elfogadni, nagyon gáz volt a szitu, nem nagyon tudtam mit mondani. Nagyon csórik, szoktam találkozni velük a boltban, mindig csak párizsi, a legolcsóbb kenyér, 20ft-os csoki néha.


Szeretnék adni nekik élelmiszercsomagot és ruhát, de nem akarom hogy kellemetlenül érezze magát, sosem kért még senkitől semmit tudtommal (szomszédok, bolti hitel), szóval eléggé büszke nő.

Hogyan adjak mégis valamit? Adjam fel postán? Van ötlet?


2012. nov. 28. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Készítsd fel lelkileg. Tehát előbb csak beszélgess, aztán jelenj meg a csomaggal, ha igent mondott.
2012. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sosem beszélgetünk. Én mindig rohanok, ott meg mindig valamelyik gyerek ordít:) Nem vagyok szomszédolós típus.
2012. nov. 28. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Akkor itt az ideje elkezdeni. Ha 2 mondattal se tiszteled meg, akkor nyilván úgy fogja érezni, hogy könyöradományt kap, mint egy kóbor kutya. A névtelen csomag is megalázó. Mondom, fél perced van erre, ha akarod.
2012. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már a ruhát sem nagyon akarta elfogadni, akkor megeshet, ha beállítasz egy csomaggal, akkor elzavar. Vannak ilyenek, akik annyira cikinek érzik a saját nincstelenségüket, hogy zokon veszik a segítséget.


Tedd az ajtó elé.

Add fel postán.

Dobj a postaládába pénzt.

Esetleg sok kis doboz a gyerekeknek névvel felcímkézve az ajtó előtt. Ha a gyerekek veszik észre, akkor csak nem kapja ki a kezükből?

Esetleg beállíthatsz egy tálca beiglivel. (de mint mondtad, nem vagy szomszédolós, bár sosem késő elkezdeni. Esetleg már elő lehetne készülni, még 4 hét van karácsonyig, hogy köszönsz neki a boltban, megkérdezed hogy vannak stb.)


Sok sikert!

Ne add fel!


Jót tenni Jó!

2012. nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"de alig akarta elfogadni, nagyon gáz volt a szitu,"


Akkor hagyd, ne erőltesd. Annyian örülnének, ha anyuka inkább önérzeteskedik, minthogy normális ruhákban járassa a gyerekeit, akkor hagy rá és add oda másnak, ők meg egyenek büszkeséget, az tápláló.

2012. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!