Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan ember, akinek még...

Van olyan ember, akinek még több mint 1000 méteres magasságokban sincs egyáltalán tériszonya?

Figyelt kérdés

Hegymászók között pl. van olyan aki akár több mint 1000 m magas szakadék fölött kifeszített húzókábelen is gond nélkül átmászik kézen függeszkedve és közben nem zavarja egyáltalán a mélység, ami alatta tátong?

Vagy esetleg ki tudna állni az Eiffel torony teteje párkányának a szélére és lenézne úgy, hogy közben nem félne, hogy leesik?


2012. nov. 25. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Akinek tériszonya van, annak elég egy néhány méteres magasság is, de, amiről te beszélsz, egy egészen más kategória. A hegymászók, és az ejtőernyősök éppen az adrenalin miatt mennek egyre messzebbre, mert az a félelemmel vegyes izgalom, ami görcsbe rántja a gyomrod, és a torkodba dobja a szíved, miközben ott vagy mindennek a tetején, leírhatatlan.
2012. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ők is félnek a magasságtól valahol? Tehát nem létezik olyan ember, aki ki tudna állni az Eiffel torony tetejének a szélére és ne szédülne, vagy félne?
2012. nov. 25. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a tériszony és a magasban való félelem nem ugyanaz.

Pl. ha tériszonyom van, akkor félelem nélkül is rosszul lehetek, ha egy biztonságos emeleti erkélyről néhány méter magasból lenézek. Viszont ha nincs tériszonyom, azért még félhetek 100 méter magasan egy rozsdás dróton csüngve.

2012. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az Eifel torony tetején sem féltem, de még régebben kipróbáltam az ejtőernyős ugrást, és ott sem. Viszont a létrán, meg az ilyen 2, 3mes dolgokon a frász jön rám.
2012. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Különben vannak ilyen emberek.

Az USA ban van egy indián csoport akik manapság erről híresek./nem tudom melyik, talán a navahók/

Teljes biztonságban mászkálnak a gerendákon a toronyház építésekor, egy csöpp félelem, tériszony nélkül.

Egy bizonyos fokig szokni is lehet.

2012. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!