Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek tanuljak, ha úgy se...

Minek tanuljak, ha úgy se lehet elhelyezkedni a sok diplomával?

Figyelt kérdés

Egyik tanárunk mondta ,hogy kitűnő tanulók ,majd jól keresnek, én meg rávágom, hogy mamám munkatársai több diplomások, és ott vannak a gyárban a szalagon.

Ezért kéne tanulni?

Tanár 130 ezret keres hiába van 4 diplomája.

A másik ,hogy iért nem tanítanak valami értékeset iskolában?

Mondjuk főzés,mosás,takarítás, traktorozás, vezetés, mosogatás, stb. Ezeket a való életben is használni fogjuk a magyar oktatás, nem tanít meg olyanra amire tényleg szükséged lenne.


Én mondom meglesz az érettségim és megyek traktorozni és kész. Nem fogok álmodozni. kinőttem ebből. Abból van a pénz. Több millió.


2012. nov. 23. 22:39
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Falun engem tartottak a legokosabbnak. Az ilyen gondolatokért.


Miért mi hazugság van bennük?

A való életbe örül az ember ,ha tud valamilyen munkát végezni, van munkahelye és nem válogat.

2012. nov. 24. 13:47
 22/38 anonim ***** válasza:

A magyarországi munkaerőpiac durva kátyúban van. Szóval nem minden diplomával lehet nagyot szakítani.

Jól fizető terület pl. az IT és a bankszektor/pénzügy.


Jól fizető állás még a kamionozás, de nagyon drága a jogsi rá, és nagyon kiveszi az ember energiáját. Külföldön keresettek a CNC-sek, és az egészségügyben dolgozók. Viszont ezek is olyan munkák, amik alaposan kifárasztanak.


Nem volna hülyeség valóban olyat is tanítani, ami használható. Sok felnőtt fiatal nem tud csekket kitölteni, időpontot kérni magának az orvosnál, hivatalos papírokat elintézni (ne bonyolulut intézkedésre gondoljatok, hanem pl. erkölcsi bizonyítvány igénylése, saját névre bankszámla nyitása).

2012. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy szerintem se vesd el a továbbtanulást!

Van olyan egyetem, ahol agrár dolgokat tanítanak, szóval még hasznát is vennéd.

2012. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Pont erről beszélek, egyre nehezítik a tantárgyakat, érettségit,meg mindent, nyomják a hülye sületlen anyagot,

pl.: Biológia a sejt felépítése, erre nem lesz szükségünk, meg ,nem ,hogy olyat tanítanának belőle ,hogy elsősegély , sebesült ellátása, vérzés elállítása stb.

Meg ,hogy az állatoknak sok kis apró részét, hát. Inkább olyat pl.: csirkekopasztás.

Vagy csak egyszerű dolgok pl.: szendvics készíts



Ilyeneket kéne. Nem azt a sok hülyeséget.

Utána valami általános dolgokat, villanyóra leolvasás, csekk-kitöltés, pénzel való bánás, hamis pénzek felismerése,hivatalos papírok ,adásvételi na ilyenekre gondoltam ,ha valaki szakközépbe jár, akkor pl.:közlekedésbe, akkor legyen neki heti 2 közlekedésórája és mellette ilyen való életbeli dolog.


Ilyenekre kéne ráfeküdni, nem az ostoba tantárgyakra, ami nem tanít a való életbe, sok fiatal úgy van elvégez egy szakközepet és ott van az érettségivel és nem tud semmit a világról.

2012. nov. 24. 14:19
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

# 14-es vagyok:

Hát, Te tényleg szűken látod a világot.

Tudod, ahová én járok iskolába ott van egészségtan óra, ahol bizony megtanulod és gyakorlatban is hasznosítod a dolgokat. Na de pl. a csirkekopasztás engem tökéletesen hidegen hagy és nem szívesen csinálnám. (Ezzel talán nem is vagyok egyedül.)

Folyton hangsúlyozod, hogy a faludban téged nagyon okosnak tartanak. De én pont arra gondolok, hogy a falvakban összetartóak az emberek, (főleg pletyka szinten). Miért lenne jó, ha kizárnák az érzelmeket? Mert úgy nehezen házasodsz, ha nincsenek érzelmeid, már nem azért...

Egy szendvicset szerintem mindenki meg tud csinálni. (A mindenkit képletesen értek, ne soroljuk ide a mozgássérülteket, stb.) Amiket felsoroltál, esetleg egy-két hiba után mindenki precízen csinálja. Hisz, hibáiból tanul az ember. Úgy gondolom feleslegesen fárasztasz minket, (és saját magadat) mert mindenkinek van egy álma. (Neked is: hogy több milliót keress a mezőgazdaságban.) De ne akarj minden embert erre az útra kényszeríteni. Mindannyiunk a saját céljáért küzd. Amúgy nem vagy Te még olyan nagy (és persze én sem), hogy később meg ne gondoljuk magunkat az életünkkel kapcsolatban.

De én azt olvasom ki a soraidból, hogy neked csak a pénz meg a menőzés fontos. Hát tőlem nyugodtan, engem nem izgat mit csinálsz. (Csak nehogy egyszer bedőlj valami hülyeségnek, aztán uzsgyi pénz, hatalom!)

Sok sikert! :) 13/L

2012. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

"Csak nehogy egyszer bedőlj valami hülyeségnek, aztán uzsgyi pénz, hatalom"


Az emberekben nem szoktam bízni. Még magamban sem bízok.


Amúgy meg tényleg oda kell házasodni ahol vagy van nagy gazdaság ,vagy a lány szép és dolgozik neked sokat.


Anyámék azt mondják ,hogy mindig oda kell házasodni ahol sok a pénz ,de szerintem meg nem.

2012. nov. 24. 14:56
 27/38 A kérdező kommentje:

), hogy később meg ne gondoljuk magunkat az életünkkel kapcsolatban


Hát én nem gondolhatom meg magam ezen az úton kell járnom amit a szüleim jelöltek ki.

2012. nov. 24. 14:57
 28/38 anonim ***** válasza:
84%

Előző válaszoló vagyok:


"át én nem gondolhatom meg magam ezen az úton kell járnom amit a szüleim jelöltek ki."


Mégis miért? Ez érdekes, mert nekem csak tanácsot adtak a képességeimet ismerve. De nem biztos, hogy az is leszek.


"Az emberekben nem szoktam bízni. Még magamban sem bízok.

Amúgy meg tényleg oda kell házasodni ahol vagy van nagy gazdaság ,vagy a lány szép és dolgozik neked sokat.

Anyámék azt mondják ,hogy mindig oda kell házasodni ahol sok a pénz ,de szerintem meg nem."


Már ne haragudj, de ez fatális baromság. Azzal kell megházasodni akit szeretsz. De erre egyszer talán Te is rájössz, még időben. Az ember nem lehet azzal oly szinten boldog egy életen át, mint azzal akit szeret és őszintén akar vele lenni. Amúgy szerintem ezt már annyira beléd nevelték, hogy nem is akarsz segíteni magadon. Elhiszem, hogy nem kis csetepaté lenne az miatt nálatok, ha ellent mondasz, de ez számomra felfoghatatlan.

De nem számít, Te életed, Te döntesz a dolgaidról. 13/L

2012. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Anyámat már leordítottam miatta , ő meg vissza ,mert szerelmes vagyok egy szegény,szép, dolgos tanyasi lányba akitől anyám el tiltott. Meg ,hogy milyen hülye vagyok ,hogy adok az érzelmekre. De én akkor is találkozni szoktam vele, titokban.


Na ilyen a szerelem, nem úgy élünk mint régen ,de ez a szüleimet nem zavarja.


Miért utolsó te nem osztályi, faji ,alapon nézed az embereket?

2012. nov. 24. 15:17
 30/38 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy teljesen kizárom a megkülönböztetést (nyilván mindenki tisztában van vele kikre gondolok) de akiről tudom, hogy botrányos vagy baj lehet belőle kerülöm. De szinte semmilyen mértékben nem befolyásol a vallása, a nemzetisége, a vagyona vagy akármi más "ismertető" jele. Mindenkinek van egy természetes véleménye pl. egy utcán szembe jövő emberről. Amit legtöbbször hamar el is felejt, de ha megismeri már egy új képe lesz róla.


De nagy vonalakban: Ha barátot akarok szerezni nagyon nem izgat a pénze, a vallása vagy egyéb más tényezője. Remélem érted mire gondolok. ;)

Amúgy én tartom magam a régi mondáshoz: Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak. Nagyon szarul esne, ha olyan képet állítanának össze rólam, aminek a fele sem igaz.

2012. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!