Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minek tanuljak, ha úgy se...

Minek tanuljak, ha úgy se lehet elhelyezkedni a sok diplomával?

Figyelt kérdés

Egyik tanárunk mondta ,hogy kitűnő tanulók ,majd jól keresnek, én meg rávágom, hogy mamám munkatársai több diplomások, és ott vannak a gyárban a szalagon.

Ezért kéne tanulni?

Tanár 130 ezret keres hiába van 4 diplomája.

A másik ,hogy iért nem tanítanak valami értékeset iskolában?

Mondjuk főzés,mosás,takarítás, traktorozás, vezetés, mosogatás, stb. Ezeket a való életben is használni fogjuk a magyar oktatás, nem tanít meg olyanra amire tényleg szükséged lenne.


Én mondom meglesz az érettségim és megyek traktorozni és kész. Nem fogok álmodozni. kinőttem ebből. Abból van a pénz. Több millió.


2012. nov. 23. 22:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

jók a kérdések, a válaszokat meg senki sem tudja:)

de igazad van!Csináld amihez értesz, nem kell feltétlen a diploma.

2012. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen igazad van!

Megfordult a világ,már nem azok keresik sz...rá magukat akiknek 1 vagy több diplomájuk van,hanem az úgy mondd kétkezi emberek.

A föld pl. mindig is többet fog hozni,mint bármi más.

Persze ez alól kivétel,ha pl. apuci beteszi az igazgatói székbe a kicsi fiát,stb.

2012. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésedre kérdéssel válaszolok: Ki mondta hogy Magyarországon kell elhelyezkedned?

Mert oké hogy itt az van amit leírtál.. de nézd meg akármelyik külföldi országot..

2012. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj azért,hogy eligazodj a világ dolgaiban,hogy a tanult emberek ne vegyenek palira,aztán csinálj valamit,amiből meg is tudsz élni:)
2012. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%
Mindig a magam örömére tanultam és tanulok most is. Érdekelt, amit tanultam, meg is zavarodnék, ha nem tanulhatnék még ezer mindent. Ettől persze még lehetek milliomos traktoros. :-)
2012. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Annyi földünk van ,hogy több mint 8 millió Ft volt a bevételünk. Egész nap traktorozok majd a leendő feleségemmel.



Akkor senki se fogja megmondani,meg azt nem értem ,hogy ezt a páros dolgot ,nem értem ,mi az ,hogy csak valakinek akkor legyen párja ,ha valaki kitűnő, ez baromság, és ha valaki úgy is boldog ha 2-es tanulók.

Ennek mi értelme van?



Meg az alkoholost se, nem azt mondom ,hogy részeg szoktam lenni, de a barátnőmmel is szoktam bort inni, és nem vagyunk alkoholisták,mondjuk jó a vacsora mellé.



Ezt a sok értelmiségit nem értem. Lehet azért ,mert

józan paraszti ésszel gondolkodok???

Erre értettem mivel sok fölösleges dolog van, a való életre kéne nevelni a fiatalokat, és nem az álomvilágra, meg a munkára, ilyenekre mosás,főzés, stb. Sok fiatal kikerül a középiskolából és nem tud semmit.

2012. nov. 23. 23:01
 7/38 A kérdező kommentje:

Időpont ma 22:53


És mit értél el a sok tanulással?

Mennyit keresel?

2012. nov. 23. 23:02
 8/38 anonim ***** válasza:
92%

Azért ez nem teljesen igaz így. Sajnos vannak egy vagy több diplomások akik keveset keresnek. Azért mert "rossz" szakmát választottak, vagy mert rossz helyen voltak rossz időben, esetleg mégsem ér annyit az a diploma mint ahogy azt beállítják, ki tudja, esete válogatja. De azért az mégis ritkább hogy egy nem tanult ember, szakmunkás vagy épp hogy leérettségizett fiatal jól keresne, meggazdagodna.

Arra szeretnék kilyukadni, hogy ne rontsd azzal az esélyeidet hogy feladod tanulmányaidat.

2012. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%
Hosszútávon igenis a tanulás meghozza a gyümölcsét.
2012. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
Te úgymond beleszülettél a munkába van mit csinálnod. De én egy panelos gyerek vagyok így hova menjek földet művelni? Napszámba pedig kösz de nem, inkább tanulok.
2012. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!