Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol vannak azok az emberek,...

Hol vannak azok az emberek, akiket nem vert át senki, önmaguk maradtak és nem irányítja őket senki sem?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy mindenhol hamis emberek vesznek körül és minden frissesség eltűnt. Eladósodnak, piálnak, mindenki csak egy indigómásolat, mindenki beteg. Vannak egyáltalán még olyan emberek akik a mindenféle behatás közepette önmaguk tudtak maradni és emellett nem depresszívek, hanem élettel teliek? Közéjük akarok tartozni, oda akarok menni és azt mondani "sikerült, majdnem kint ragadtam, de most már végre itt vagyok".
2012. nov. 18. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelen :)
2012. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hú, de szépen fogalmaztál :)


Szerintem az a trükk, hogy nincs olyan, hogy önmagunk. Ezt csak azért hisszük, hogy van, mert amikor tudatra ébredünk, akkor már vagyunk valakik. És azt gondoljuk, hogy ez valami alapvető. Így nem is tudunk önmagunk maradni, mert soha sem voltunk azok.


Az alapszerkezet az, hogy valahogy egymást fertőzzük keresztbe kasul(hogy a képhez csatlakozzak, amit elkezdtél) és amire először magunkhoz térünk már az is egy katyvasz, ami mindenféléből van összefoltozva. Szüleinkből, a tvből, tárgyainkból. És kezdetben még az újdonság energiája visz és az, hogy az iskola azért egy olyan közeg, ahol a barátainkkal vagyunk, vagy legalábbis azokkal, akikkel a történetünk elindul. Még nagyon közel vagyunk egymáshoz nem csak fizikailag, de érdeklődési körben is. Aztán valahogy egyre nőnek a távolságok és egyre több energiát igényel ugyanannak az elérése.


Ráadásul már nem az van, hogy kapjuk a játékainkat, hanem valahogy magunknak kéne megteremteni őket. És mindezt egy nagyon zajos közegben ahol elborít az információ. Nehéz közös játékokat létrehozni, ha senkinek sincs energiája, mert elveszik mindenféle napi hírben.


És valamiért a játék amit magunknak gyártunk ez a depresszív vergődés lesz. Ami szerintem jó messze megvan ágyazva a magyar kultúrában. És mi ezt örömmel folytatjuk, mert azért ez egy elég agyafúrt trükkös játék, ami könnyen behúz. És persze azért pénz nélkül sem egyszerű... Nehéz nem stresszelni, ha nem látja az ember, hogy fenn tudná tartani a jelen életformáját, ha bármi széteshet a közeljövőben.


Én is igyekszem olyan lenni, aki élettel teli, de nem könnyű. És még nehezebb ezt úgy csinálni, hogy másokkal együtt. És nem azért, mert mások nem ugyanezt akarnák, hanem valami finom dinamika tol erre.

2012. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

16:13


Igazad van, de talán az írásod elején nem. Szerintem vagyunk valakik és akarunk valamit, csak látszólagos korlátokat állítanak elénk, amik pusztán illúziók. Szerintem egy bizonyos érzéskombináció elérése ösztökél minket, ami mindenkinél másmilyen összefüggésben nyilvánul(na) meg. Megszületsz és vágysz arra az érzésre, létállapotra és aztán elkezded felfedezni a világot és az agyad+lelked osztályozni kezdi a dolgokat, amiből levon 1 következtetést, hogy melyik az a kombináció a dolgok alakításában ami számodra elérhetővé teszi azt a bizonyos létet.

Ezért lehet az is, hogy egyre többen akarnak egyre több mindent, mert már alapból végtelen világok tárháza tárul eléjük születésük után a tv-n, neten keresztül és már nem csak azt látják ami a közvetlen környezetükben van.

2012. nov. 18. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Hol vannak? Hát szerteszét, csak kevessen.Aki önmaga mer lenni, az felvállalja azt is, hogy sok támadás fogja érni, sokkal több mintha hamis képet mutatna.Ez egy folytonos stressz faktor, viszont hozzá lehet szokni, mint egy háttér zajhoz.Ismerek egy lányt, szép lány, felvállalja a megszokottól eltérő életstilust.Nem dohányzik,nem bulizik, nem eszik húst és pasija se volt 1nél több pedig már nem huszonéves.Olyan élet ez, amit nem tudok irigyelni, még akkor is ha kitartott ennyi ideig.
2012. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!