Ez törvény szerű?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Nem soká megyek egy haverommal, és a barátnőmmel, bulizni valami jó helyre. Haver 17, a barátnőm 15. Ugye 18 év alatt senki nem tartózkodhat este meg éjjel x időtől x ideig az utcán!!! Viszont olyat hallottam, tudok, sejtek, gondolok...hogy Felnőtt személy felügyeletében viszont lehet 18 év alatt az utcán lenni. Hogy van ez? Mert akkor nem vállalhatok felelősséget.

2012. nov. 16. 17:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tehát igazából, az érdekel, hogy nem csesznek-e érte meg, ha egy 17, és egy 15 évessel járom majd az utcát este!? :D
2012. nov. 16. 18:11
 2/17 anonim válasza:
" Ugye 18 év alatt senki nem tartózkodhat este meg éjjel x időtől x ideig az utcán!!!" - Csak be akarták vezetni végül nem lett belőle semmi
2012. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Elvileg felnőtt személy felügyeletében nem gond, én egyszer így voltam egy haverral, ő pont 18 lett, én meg csak 17 voltam akkor és jöttek a sünök, aztán szivattak, hogy a 18 éves havert kiskorú megrontása miatt beviszik XD. De elengedtek.
2012. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aha király, akkor tehát mehetünk ezek szerint? :D Köszi a válaszokat! :)
2012. nov. 17. 00:24
 5/17 anonim ***** válasza:
Elvileg nem.Biztos,hogy van ilyen törvény?? Szerintem lehet éjjel is az utcán 18 év alatti,miért ne lehetne?? Ilyenről még nem hallottam.
2012. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Mivel 14 év felett büntetőjogi felelősséggel tartozol, ezért kicsit erős lenne megszabni, hogy meddig lehetsz kint.


Már rég elmúltam 18, de egyáltalán nem foglalkoztam ezzel. Ha megállítottak igazoltatni, akkor "belekötöttem" a rendőrbe.

Kérdeztem, hogy miért fáj neki, hogy kint vagyok? Maga nem volt fiatal? Nem tettünk semmit, akkor meg miért baj?

Ha kekec volt a rend "bátor" őre, akkor mondtam, hogy nincsenek nálam íratok, mert nem akarom elhagyni ismét (párszor sikerült), ha mondta, hogy haza visz, akkor örültem, hogy ingyen fuvar, máskor magamra uszítom a kékeket. Ilyenkor mindig ott hagytak, soha nem vittek haza. Ha nem ijedsz meg, frappánsan ki tudod vágni magad, akkor nincs gond, elvégre semmi törvénybe ütközőt nem teszel (jobb esetben), beszabályozni meg mi az hogy beszabályoz?

Ki kérdezett meg téged, hogy ilyen törvény legyen? Mert engem senki, szóvak üdvözöllek a látszatdemokráciával vezetett kicsiny országunkban!

2012. nov. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen! A Magyar "demokrácia" már több sebből vérzik!
2012. nov. 17. 00:39
 8/17 anonim válasza:

Kedves kérdező! A törvényekkel nem vagy tisztában de a demokráciánkat már tudod szidni, bámulatos!


# 6/7! Rég elmúltál 18? Akkor talán nem hülyeségekkel kellene tömnöd itt a fiatalság fejét!

2012. nov. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Miért várod azt tőlem, hogy tudjam az összes törvényt? A demokrácia fogalmáról van tudomásom. Tudtommal szerepelt számtalanszor a történelem órákon. És aki ennyi idős mint én, egy kis hozzászólása lehet nem? Még ha nem is tud minden törvényt! Bámulatos -.-
2012. nov. 17. 01:55
 10/17 anonim válasza:

"Miért várod azt tőlem, hogy tudjam az összes törvényt?"


Nem várja el senki!


"A demokrácia fogalmáról van tudomásom. Tudtommal szerepelt számtalanszor a történelem órákon."


A "A Magyar "demokrácia" már több sebből vérzik" megjegyzésedet nyilván a jelenre értetted, mi köze van mindennek a történelemórákhoz?

2012. nov. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!