Miért kell az embereknek mindenáron versenyezniük? Miért
nem élhetünk csak úgy egyszerűen egymás mellett
békességben?
1/12 anonim válasza:
Ez jó kérdés...szerintem nem bírják elviselni az emberek, ha valaki jobb náluk...
2012. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert minél többre képes valaki, annál nagyobbra duzzad az önértékelése. Egyenes arány, teljesen logikus, ha belegondolsz. Én például azt nem értem, miért kell csomó után kutatni ezen a kákán. A versenyszellem nélkül elvész a motiváció, az élet értelme is.
2012. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Van, akibe több versenyszellem szorult, van, akibe kevesebb, és van, akibe szinte semennyi. Egy bizonyos mértékig jó, ha van versenyszellem, mert fejlődésre motivál. De ha túl sok van belőle, abból lesz a mások eltiprása, szóval ez már inkább ártalmas.
2012. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Az embernek a génjeiben van a versengés.Hisz ez is viszi előre az emberiséget.Gondolj a tudósokra ,mindegyikük jobb volt valamiben mint az átlagemberek és így előbbre tudták vinni az emberiséget.
Ez az emberi természet része.Az nyűgöz le minket ha valamiben jobbak lehetünk mint a másik ember , okosabb , szebb , jobb erősebb , gyorsabb...stb.Ha valamiben jobbak vagyunk akkor elégedettebbek is.
Ha mindenki átlagos lenne , egyenlő akkor még mindig kőbaltákkal üldöznénk az őzeket vacsorára.
A versenyszellem nélkül nem lenne fejlődés , nem tudnál billentyűn pötyögni...stb
Ez a természetünk része , a vérünkben van.
2012. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 A kérdező kommentje:
Igen, bennem is ez a kérdés, hogy hol van a jóindulatúság és az egészséges versenyszellem közti átmenet, és hogy mi a gonoszság, és túlzott versenyszellem között a különbség? Mert nem is a versenyzéssel van a gond, ha azt kulturáltan csinálják az emberek, viszont sokan összekeverik ezt saját rosszmájúságukkal, és mások eltiprását nevezik versenynek. Ha meg túl jóindulatú vagy, hogy más is had érvényesüljön, akkor meg alul maradsz, és rájössz, hogy talán jó lett volna egy kicsit versenyezni másokkal.
6/12 A kérdező kommentje:
tényleg azért kérdezem, mert szeretnék ügyesen, kulturáltan versenyezni megtanulni másokkal, úgy, hogy ne mások eltiprása legyen a cél. Én a gyengéket sosem bántanám, viszont a rosszindulatú emberektől a falra mászok. Sokszor úgy érzem, hogy a "versenyző" típusokat csak kemény kézzel lehet leállítani, és ha én is beszállok a versenybe, akkor én is rosszindulatúvá válok. De vannak emberek, akik kifejezetten a gyengékre mennek rá, hogy őket kiüssék és ezzel maguknak gyűjtsenek erőt, magukat fényezzék mások legyőzésével. Na én ezt undorítónak tartom, és ezeket legszívesebben én is ugyanilyen módszerekkel kiütném a ringből. Ti hogy intézitek ezeket a súrlódásaitokat embertársaitokkal?
7/12 A kérdező kommentje:
Vagy nincs ilyen különbség? Egyszerűen csak mindig a gonoszok győznek, akik könyörtelenek, és érzéketlenek? Nem lehet kulturáltan versenyezni ebben a világban? Sajnos annyi rossz tapasztalatom van, mindenhol ahova sodor az élet, megjelenik egy rosszindulatú lény, aki mindenkit fúr, magát fényezi, és mérhetetlen gonoszság vezeti a saját érvényesülése érdekében. Az a szomorú tapasztalatom, hogy mindig ezek győznek, akiben még van jóindulat, az általában alul marad.
Szerintem a rivalizálás egy rossz vonás az ember természetében. Azáltal akar nagyobb lenni, hogy a másik fölé emelkedik, miközben gyakran "lenyomja" a másikat ezért. Pedig már az ókori bölcsek is megmondták:
"aki másokat győz le erős
legyőzi önmagát a hős"
/Lao Ce
2012. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem kell egy egészséges versengés.
Sajnos sokan túlzásokba esnek!Egyébként,ha nem lenne versenyszellem az emberekben,akkor nem tartana ott a technika ahol tart!
2012. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Genetikai kód a versengés.
A gond másban van.
Én meggyőzni szeretem embertársam de sokan legyőzni!
No ez a nem mindegy.
2014. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: