Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adnátok kölcsön lakó társatokn...

Adnátok kölcsön lakó társatoknak pénzt úgy hogy van hogy lesz haszna, de még hiányos a konyha?

Figyelt kérdés
Külön konyhán levö személyekről van szó de egy házban élnek csak a számlák közösek, nagy mennyiségű élelmiszert vásárolna a lakótárs amiből a másik fél is kapna a pénzt meg vissza adja mint kölcsönt de a konyhai bevásárlás meg elég hiányos. a kölcsön pénzzel csak kipotolná a hiányzó összeget a kölcsön kérő...Vásárolnátok inkább magatoknak a konyhara mert hiányos es nem foglalkoznatok a lakotarsal_? vegyen kevessebb ;lelmiszert _?

2012. nov. 12. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a pénzt csak kölcsön adod és teljes egészében visszakapod, emellé pedig még ehetsz is a megvett kajákból, az kész haszon! :D


Egyébként miért nem mentek együtt bevásárolni? Mi anno hárman voltunk lakótársak, ketten közös kaján éltünk, a harmadik sosem akart csatlakozni, elvolt a maga világában. Mi mindig együtt mentünk vásárolni, avagy összeírtuk kinek mi kell és az egyikünk ment csak aztán hiába én mondtam, hogy nekem kéne majonéz, nyugodtan belehetett ő is és ugyanígy fordítva.

2012. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem. Közös lónak túros a háta...

Utána meg majd jön a vita, hogy ki mennyit evett. Ha pedig megromlik (a tartós élelmiszer is tönkremehet, a liszt molyosdhat), akkor meg azon vitáztok, ki miatt ment tönkre és ki fizeti ki, visszakapod-e a pénzt.


Meg miért enném már ugyanazt, amit más?

Én magamnak szeretek vásárolni, olyan minőséget/fajtát, annyiért, amennyiért én akarok. És főleg az, amit én akarok.

2012. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval.
2012. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ezt nem kell úgy venni, hogy akkor magadnakvalónak tartanak, főleg, ha előtte nem ismerted de még akkor is ha igen. Többet eszik a másik, neked az nem kell, nem annyit eszel belőle, ha jön valaki a másikhoz akkor megkínálja, de neked ehhez semmi közöd, stb stb. Adj kölcsön, kérj tőle kaját ha kell, utána valahogy add vissza valamilyen formában, de nem jó a közös kassza idegennel.
2012. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb együtt vásárolni, főzni. Egy személyre nem úgy lehet. Mi négyen laktunk sokáig, kenyeret együtt vettük, és ha főztünk azt együtt. Liszt, olaj ilyenek közösek voltak (el sem fért volna abba a kis konyhába mindenkinek külön :D) Ehhez persze kellett az, hogy viszonylag egyforma étkűek legyünk. Viszont abból sem volt sosem probléma, ha csak két-három ember evett belőle, ha a többiek nem akarta. Mert máskor ők ettek..Innivalója, és édesség, gyümölcs.. stb mindenki vett magának, abból max megkínáltuk egymást. Volt, hogy adtunk kölcsön egymásnak pénzt is, ehhez bizalmi kapcsolat kell, mindegy, hogy együtt laktok e.
2012. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy közös lónak túrós a háta, így nem adnék kölcsön. Ez a szöveg hogy

"adj kölcsön, veszek egy halom kaját, és te is ehetsz belőle", igencsak hirtelen kijelentés. Mi értelme kölcsön kérni ha vissza is kell adnom a teljes összeget, ráadásul adnom is kell az ennivalóból?? Ennek így semmi értelme.

A végén úgyis kijön majd az, hogy húzza a száját, hogy nagyon gyorsan fogy a kaja, nem jövünk ki belőle 1 hónapig..

2012. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!