Fordított értékrend?
Tapasztalt ilyet valaki a munkahelyén vagy bárhol? Te melyik tipusba tartozol?
A volt munkahelyemen a társaság kb 90%-a olyan volt, hogy a gonoszságot, rosszindulatúságot, hazugságot másoktól nem vette annyira zokon. Ha valaki zokon vette, azt még sértődékenynek túlérzékenynek is titulálták. Főleg a pletyka, a másokat a hátuk mögött igazságtalanul besározás volt az, ami egyáltalán nem számított elítélendő dolognak, magától értetődő volt, ha valaki felszólalt ellene vagy csak simán nem vett részt benne, arra már kívülálló, furcsa idegenként tekintettek.
Mind emellett viszont, ha valaki véletlenül hibázott, arra nagyon megorroltak. Ha elfelejtett valamit, ha ügyetlen volt, ha tévedett. Akkor olyasmi lépett fel, mint az állatik közösségekben (némelyikben), hogy kíméletlenül ki kell fúrni a leggyengébb láncszemet. Mondjuk, ha kirúgatni nem is, de legalább gúny tárgyává tenni, kiközösíteni, hogy ő legyen a közellenség.
A másik oldal, a 10%, az ennek a fordítottja. A direkt igazságtalanságot nem bírta elviselni, nem vette be a gyomra, hiába is lett volna ajánlott a beilleszkedés szempontjából, hiába is fenyegetett a kiközösítés veszélye. Amit nem enged a lelkiismeret, azt nem engedi. A gyarlóságokkal, gyengeségekkel szemben viszont teljesen megértő és elnéző volt, az újoncokkal segítőkész.
Mitől alakulhatnak ki ennyire egymással szemben álló értékrendek? Közös nevezőre tud jutni a kettő?
Az, habár én ilyet olyan 20 százaléknál tapasztaltam, hogy rosszindulatú a munkahelyen, 20 százaléknál kb. azt, hogy jól ki lehet vele jönni, a többiek meg passzívak voltak, mikor hogy viselkedtek.
Nőkről van szó? xD
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!