Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valakinek...

Lehetséges, hogy valakinek megtetszik egy könyv szereplőjének egész lénye, és szeretne-ha nem is pontosan, de- hasonlóvá válni maga is? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Természetesen nem valami szuperhősről van szó, egy szemre "közönséges" alak, aki sokat változtatna az életen (mármint azén, aki hasonlóvá szeretne válni).
2009. aug. 13. 08:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
egyébként melyik az a könyvszereplő hátha én is elolvasnám... irhatnál címet
2009. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

szerintem tök egyértelmű, ki az, de ha akarod... edward cullen, megtalálod: stephenie meyer-twilight, new moon, eclipse, breakin dawn, midnight sun, vagy a filmekben...

egyébként ki másról álmodhatna egy 15 éves csaj, mint a nagyszerű, eszes, ügyes és helyes edward?! -.-

2009. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
hát... nekem nem esett le h rá gondolna akérdező... ám a twilight sorozatot olvastam
2009. aug. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Érdekes feltevés és én is foglalkoztam már ezzel, mint látom, sokan mások is előttem. Személy szerint ha megtetszett egy szereplő karaktere akkor igyekeztem úgy viselkedni, átvenni a szokásait, viselkedési mintáit. Ami nem tetszett azt hagytam a fenébe. Így körülbelül egy tucat szereplő után, többségük könyvből, kialakítottam egy saját image-et ami teljesen saját. Ötlet szinten vettem át bizonyos dolgokat és mondhatom eléggé érdekesnek tart a legtöbb ismerősöm :)

Edward Cullen jelleme nem jellem a film alapján. Egy jelenet tetszett vele kapcsolatban, egyébként túl sablonos. Persze a legtöbb kortársam, akik könyvet csak véletlenül láttak a suliban biztosan nem érti meg ezt.

Egy ember személyiségét mindenképp saját magának kell kialakítani szvsz és nem mások elvárásai alapján. A csajok hiába rajonganak most Edifiúért, két hónap és elfelejtik. Másrészt elárulom hogy nem azt jelenti hogy csak a hozzá hasonlók jönnek be nekik. Egy egyéniség mindíg vonzóbb mint egy hasonmás. Szerintem szánalmas ha valaki minden kényelmetlenség ellenére, személyiségével homlokegyenest ellentétes viselkedésmóddal megáldott valakivé válik csak azért hogy másoknak tessen.

Üdv,

S4l3m

15/F

2009. aug. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
2009. aug. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
09:52-es: mi a franc ez? Itt reklámozod magad?
2009. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

9.52 vagyok...

nem,nem reklámozom magam,nem én irtam a történetet,csak lusta voltam leirni h nekem ennek a sztorinak a főszereplőjének a személyisége tetszett meg. Gondoltam belinkelem,hátha más is elolvassa

2009. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Kedves" 21:24-es!

A nagyképűséged és az arroganciád magasan megmutatkozik az írásodban, az egoistaságodat és a fösvénységedet nem is említve. Engem ugyan nem zavar, mert amit gondolsz, azt én tudom, hogy téves, csak ezzel másokat is tévhitbe csalsz, csupán féltékenységből, vagy abból az utálatból, amit ez iránt a történet iránt táplálsz. Saját gyengeségedet írod itt le, hiszen a legegyszerűbb ismeretlenül támadni, és kiadni magadból a dühöt, amit az okozóval szemben nem mersz-ennyi :). Ami pedig a T.-ot illeti, csak filmen láttam, és nem olvastam el... Szóval csak tovább, gyengeelméjűkém :D

2009. aug. 25. 14:58
 19/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, attól még tűnsz okosabbnak, hogy a könyv szereplőjét utánozva próbálsz választékosan beszélni. Nem vagy olyan, nem is fogsz olyanná válni, mint ő, bármennyire is próbálkozol. Lásd be, hogy ez nem működik. Hagyd abba, még mielőtt hülyét csinálsz magadból - ha mások előtt nem is, de magad előtt biztosan. Lefogadom, hogy két év múlva majd kellemetlen lesz visszagondolnod erre az időszakodra.
2009. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Szerintem igenis meg kell találnunk a benső középpontunkat, de nem nyögvenyelősen, és hatalmas megterhelések árán, hanem minél pozitívabb visszajelzéseken keresztül, illetvee a tudásból, ami onnan eredezik, ahonnan másnak a középpontja található. Mindenkinek meg kell ezt találnia, kinek így, kinek úgy. És téved az, aki azt írta, hogy a beszédstílus és az íráskészség nem emeli a lélek maradandóságát, s ezzel nem ad új kötést személyiségünknek.
2009. aug. 29. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!