Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valakinek...

Lehetséges, hogy valakinek megtetszik egy könyv szereplőjének egész lénye, és szeretne-ha nem is pontosan, de- hasonlóvá válni maga is? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Természetesen nem valami szuperhősről van szó, egy szemre "közönséges" alak, aki sokat változtatna az életen (mármint azén, aki hasonlóvá szeretne válni).
2009. aug. 13. 08:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nagyon rajongója igen miért?
2009. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
82%
ne az álmaidban élj, hanem éld az álmaidat!
2009. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Példakép jó ha van, ah pont könyv alak akkor az. Egyébként sok "főhős" élő személy akit az iró éppen ezért tett a művébe.
2009. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
én egész eddigi életemben állandóan ezt tettem :D néha elgondolkodom, hány irodalmi szereplő gesztusai, szavai, szokásai, jellegzetességei keverednek bennem... Szerintem ez jó dolog, így is építhető és gazdagítható az ember imidzse.
2009. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek vele!

Nagyon örülök, hogy egyetértetek velem, mert bár bagyon nehéz úgy élni, hogy egy könyvszereplő személyét vesszük fel, és ez elég sok kínlódással, és lemondással jár- pláne nekem-, megéri, tudom; jó, hogy akadnak, akik nem vetnek meg ezért, mert arra számítottam, majd megdorgálnak, hogy ilyen életmódot hogyan is lehetne folytatni? Remélem, kedves eddigi utolsó válaszadó, hogy hasznodra vált a színes egyéniség, amelyet felvettél. Csak az a kár, hogy tizenöt éves fejjel (!) sem tudom, hogy milyen a személyiségem. Néha túlságosan szertelen vagyok, hamar cselekszem, sok indulattal- viszont sokszor visszabújok, mint csiga a házába, és elvagyok magamban, a könyveimmel, az állatkáimmal. Szeretnék megkomolyodni, de nem sikerül. Nemsokára átlépem a középiskola küszöbét, úgy, hogy nem tudom magamat adni-mert nem tudom, milyen vagyok. Töltöttem már ki enneagram-tesztet, de mindig más jön ki. Ez a személy segíthet nekem, hogy önmagammá váljak, bár néha vitatkozom magammal, hogy tényleg ilyen akarok lenni? Ekkor elég csak RÁ gondolnom, és tudom, hogy helyesen cselekszem.

2009. aug. 13. 12:31
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A jellem és a személyiség alapokban benned van, de ehez még sok év és tapasztalat kell! Te ilyen vagy. ez vagy te! Ha máshoz akarsz hasonlitani az miért lenne baj, főleg ha az a valaki egy könyv "hőse". Értelmesen fogalmazol és irsz, nincs veled semmi baj! (a mostani társadalommal van a baj, a trendivel)
2009. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

10:57 vagyok.

a szavaidban sok ismerős elemet találtam. habár nekem sosem volt gondom azzal, hogy milyen is a személyiségem, mégis óvodás korom óta állandóan hozzá-hozzáadtam különféle irodalmi/filmbéli estébé szereplők jellegzetességeiből valamicskét, ami nem egyszerűen szimpatikus volt, hanem nagyon közelállónak éreztem. igazából állandóan kerestem valamit, valakit. nekem is volt olyan "kedvencem", akire elég volt gondolnom ahhoz, hogy máris magabiztosabbnak érezzem magam (nem mintha önértékelési problémáim lettek volna, de mégis). egyre csak gyűltek ezek a rétegek, és egyre jobban derengett valami mögöttük, olyan volt, mintha lassan kiraknék egy puzzle-t. 18 voltam, amikor először teljes alakjában kisejlett ez a valaki, és akkor jöttem rá, hogy nem mesterségesen építek föl egy képet magamról, amivel pedig néha vádoltam magam, hanem önmagamat kerestem, és nem azért választottam ki azt a szereplőt és azt a jellemvonást, mert szimpatikus oszt annyi (pedig ez is engem jellemez), hanem mert igazi énem kis darabkáit láttam mögöttük, és döbbenetes érzés, ahogy lassanként összeáll valami nagyon erős a háttérben.

szóval szerintem ne aggódj. ne erőltess magadra semmit, de bízz magadban és a választásodban ;)

2009. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Ugye nem az Edward az a Twilightból... lassan meg kell már őrülni
2009. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
persze
2009. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Én is pont ugyanúgy vagyok, mint Te, de én egy sorozatkarakterben találtam meg önmagam.

15L

2009. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!