Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez igazi barátság? (bonyodalma...

Ez igazi barátság? (bonyodalmas, több lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 3 és fél éve vagyunk azok.

Úgy vettem észre hogy mostanában kicsit eltávolodtunk egymástól, attól eltekintve hogy mindennap beszélünk.

A gond szerintem egy fiú miatt van, akivel mindketten jóban vagyunk, de nagyon úgy néz ki hogy annak a fiúnak tetszik a barátnőm. Ő ezt nem vette észre, én mondtam el neki amikor jöttünk haza suliból.

Most komolyan, látszik hogy teljesen odavan barátnőmért! Állandóan beszélgetnek suliban, facebookon egy csomót.

Barátnőm azt állítja hogy őneki egyáltalán nem jön be a fiú. (persze ezt nem tudja tagadni)

Az igazi gond itt kezdődik: már majdhogynem egy románc van alakulóban, és a legtöbbet a fiúval beszélget.

Velem csak akkor, ha én kezdeményezem a csevegést. (szóval ha én nem szólok hozzá, akkor rám se hederít.)

Mostanában nem is megyünk át egymáshoz, pedig nyáron tök jól megvoltunk, sokat találkoztunk. Hozzám csak akkor jön át, ha ÉN felajánlom neki. Telefonon csak akkor beszélünk, ha ÉN felhívom. Néha ő is felhív, de csak azért hogy megkérdezze a házit... Szóval tulajdonképpen nem is lenne barátság, ha én nem kezdeményeznék. Kezdem úgy gondolni hogy a fiú miatt megy tönkre a barátságunk...

Ja de várjatok! Volt egy olyan is, amikor felhívott egy hülyeség miatt. Azért beszélgettem vele fél órát, hogy elmondja, a rendőr rászólt hogy ne biciklizzen a járdán... Figyelmesen végighallgattam. Aztán utána én felhívtam egy sokkal fontosabb dolog miatt, amit úgy éreztem muszáj elmondanom neki. Az elejét végighallgatta, utána hallottam hogy sóhajt egyet és azt mondta mennie kell facebookra mert mindjárt feljön a fiú beszélgetni vele...

És letette.

Úgy gondolom hogy nincs már értelme tovább folytatni ezt az egész barátosdit, többször megfordult a fejemben hogy elmondom neki ez így nem mehet tovább.

Ti mit gondoltok erről?


2012. nov. 8. 16:40
 1/5 Malats ***** válasza:
Felesleges eröltetni. Magambol kiindulva legalábbis, nem tartom az ilyen embert igaz barátnak. Nálunk a legjobb barátomnak régota van bnöje, mégis számithatok rá, bármikor, bármiben.
2012. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát akkor nagyon irigyellek téged.

Nem is tudom hogy bírtam ki 3 évig mellette...

Amúgy ma meg akartam mondani neki hogy kész vége ez így nem mehet tovább, de valahogy mégsem mertem.

Talán azért mert akkor nagyon meg lenne bántódva.

Többször is mondtam magamnak hogy nem érdekel ha megsértődik, többet nem erőltetjük ezt a "barátságot".

De nem megy...

2012. nov. 19. 16:09
 3/5 Malats ***** válasza:
Hagyd öt szimplán figyelmen kivül. Ne szaladj utána, ne keresd. Ne alapozz rá semmiben, és nem érhet csalodás. Nem könnyü elengedni valakit akit barátodnak hittél, de hidd el, megtérül. barátkozz másokkal.
2012. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már vége van.

Nem is kellett hozzá szólnom, ő maga intézte el a barátságunkat.

Most nagyon ki vagyok borulva, mert totál megsértett...és még neki áll feljebb!

Kérdezte kibékülünk-e, hát gondolhatod mit mondtam.

Úgyhogy most már kész ennyi volt.

De köszönöm a válaszaidat, hasznosak voltak! ;)

2012. nov. 26. 15:27
 5/5 Malats ***** válasza:
Igyekeztem! Sajnálom a kimenetelét a dolognak. De igy jobban járhattál mindenképp. 'Jobbulàst!' :)
2012. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!