Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokat beszélő vagy a csendeseb...

Sokat beszélő vagy a csendesebb embereket szereted?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

A középutasokat.

Azt sem szeretem, ha valaki annyit beszél, hogy nem jutok szóhoz, vagy még a mondandómba is közbevág, de a kukákkal se tudok mit kezdeni.

2012. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átmenetet... Az sem jó, ha valakinél erölködni kell egy beszélgetésnél, hogy kicsikarj belőle egy szót, de az is tud idegesítő lenni, mikor valaki folyamatosan beszél, mindenbe belekotyog, és mindenhez van hozzáfűznivalója... Barátságosnak kell lenni, persze lehet csendesebb, vagy beszédesebb, de egyik véglet sem jó... Lehessen vele beszélgetni, de ne csak az ő hangját lehessen hallani folyamatosan..
2012. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mérlegre teszem a kettőt, egyértelmű nálam, hogy a sokat beszélő emberektől megyek a falnak. Teljesen lemerítenek, a végén már a legszívesebben rájuk kiabálnék, hogy maradjanak csendben.

Egy ilyennel hosszabb távon egy társaságban lenni maga a pokol. Ráadásul jellemző rájuk, hogy önmagukon kívül semmit nem vesznek észre, képtelenség velük természetet járni, egy jó zenét meghallgatni, élvezni a csendet.


Szóval inkább egy kuka, ha már választani kellene.

2012. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 yuda ***** válasza:
100%

Azt a tipust nem szeretem, aki nem enged szóhoz jutni, hanem uralni akarja a beszélgetést.

Nekem van 2 mondatom, neki 600 és soha nincs vége. Tőlük szabadulni is igen nehéz, mert mindig éppen egy mondanivaló közepén vannak és sosincs vége. Borzalmas.


Abban hiszek, hogy normális beszélgetésnél nagyjából 50-50 % a beszélgetési arány.

Nem kell méricskélni, nagyjából. Egyik fél sem érzi magát úgy, hogy a másik leuralta a beszélgetést és mindketten azt érzik, a másik érdeklődik felőle. Ez az egészséges.


Néha előfordul, hogy én vagyok szótlanabb és akkor nem zavar, ha valaki vidáman beszél össze vissza és folyik belőle minden... :D

Lehet se füle, se farka, de néha jól esik.


Más emberekkel viszont hallgatni is jó. Ha megszólalnak, információt hordoz amit mondanak és súlya van.

2012. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!