Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés egy gyerek részéről, ha felnő, elköltözik, és nem foglalkozik a szüleivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ismerek olyan férfiakat/nőket,akik már elmúltak 18 évesek,de még a szüleiknél élnek,és kihasználják őket,sokszor dolgoznak,de nem sok pénzt adnak haza,kihasználva,hogy otthon élnek,nem albérletbe.


Na ugye a szülő felnőtt korára is segít a gyermekének,de én sok olyat látok,hallok hogy vissza nem túl jellemző!

Sok felnőtt azt mondja,hogy elköltözött,nem él a szüleivel,segítsenek magukon.


Pl itt is valami ilyesmi van: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tehát egy szülőnek muszály pattania a gyereknek,de ő nem várhatja el a segítséget?



2012. okt. 29. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Ja, muszáj!
2012. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 MadameViciouse válasza:
100%

Nem látsz bele teljesen, nem tudhatod milyen a kapcsolatuk.Sok szülő pénzügyileg támogat, de közben rettentően rossz a kapcsolatuk.

Régen is így volt, nagyon sokáig a szülőkkel éltek, amíg saját lakásra meg mindenre gyűjtögettek.Szerintem ez egy szülőnek kötelessége, nem választása.

Ha már vállalta a gyereket.

Nem azt mondom, hogy 30 éves koráig tartsa el persze.

Viszont az szerintem korrekt, hogy ad le pénzt a szüleinek.Persze nem óriási összeget, mert akkor nem igazán lehetne spórolni, de valamennyit igen.

Az anyagi támogatás mellett viszont illene családként viselkedni, ha ez nincs meg és alig várja a "gyerek", hogy elmenekülhessen és új életet kezdjen, csoda ha vissza se néz?

Nem minden a pénz...Sőt!

2012. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöztem külföldre de minden hónapban küldök nekik haza pénzt , így segítem őket.


Magyarországra visszaköltözni nem fogok soha,a szüleim támogattak hogy sikerüljön emigrálnom és megtalálni a számításaimat itt.


Mindig azt mondják hogyha megpróbálok hazaköltözni akkor vissza rugdosnak a határon.Ők a legnagyobb támogatóim.


Ahogy időm engedi engedi meglátogatom őket , körülbelül 2-3 havonta.

2012. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahány szülő-gyerek kapcsolat, annyi féle, mellesleg nem tudhatsz minden részletet a kapcsolatukról, csak azt, amik elmondanak róla. Az emebrek meg hajlamosak kiszínezni a történetet, akár a sajátgyerekük/anyjuk/apjuk rovására.


Megint más kérdés, hogy azt hasznának ki, aki hagyja. A szülő is szabhat feltételeket a gyerekének, és nyilván a gyerek is mérlegelheti, hogy neki ez kell-e avagy sem. Én nem pártolom egyik felet sem, egyszerűen próbálok rávilágítani az érem másik oldalára.

2012. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

tudom,nem is feltétlen csak az említett kérdésre értem


sok ilyet látok is


hagyja magát kihasználni?

még sem egy idegenről van szó,hanem a saját gyerekéről,aki szeret,és akiért sokat szenvedett,hogy élhessen

inkább az a hülye ebben az esetben,aki visszaél ezzel

2012. okt. 29. 10:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a péladmutatás a kulcs.

Ha egy gyerek az otthon töltött 18 év alatt azt látta, a szülei szeretettel gondoskodnak a saját szüleikről, nagyszüleikről, szükség szerint látogatják, segítik őket, akkor az a ggerek is nagy valószínűséggel felnőttként ugyanígy fog cselekedni.

2012. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ötösnek van igaza.

Anyámnak vásároltam ezt-azt, amikor megtehettem, most megint ő segít minket. Apámat viszont nem kívánom látni. Szerintem többnyire azt kapja vissza a szülő, amit ő adott. (Vagy kizsarolt, de ez már másik sztori lenne.)

2012. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a fenti előző GYIK kérdés írója változatlanul paraszt!! :DDD
2012. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mivel nem látunk bele, nem lehet tudni az előéletet. Azért sok olyan szülő is van ám, aki nem méltó a szülő névre, gyakorlatilag "csak" megszülte a gyereket, de nem sokat törődött vele, nem volt szerető anyja, apja. Természetesen ha ez nem igaz, akkor a gyereknek is úgy kéne hozzáállnia, hogy ha a szülőnek segítségre van szüksége (nem csak pénzbeli, mert az vagy van vagy nincs), akkor kutya kötelessége volna segíteni.
2012. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!