Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Facebook-függőnek számítok-e?...

Facebook-függőnek számítok-e? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a tipikus olyan ember, aki percenként tölt fel magáról új képet és ír ki új állapotfrissítést, sőt alig írok ki valamit, kb havonta.

Naponta maximum 2-3 órát (vagy kevesebbet, általában inkább 1-2 órát) vagyok fent Fcaebookon, az első 10-30 percet lájkolással, kommenteléssel töltöm legtöbbször, és végigpörgetem gyorsan az üzenőfalat, esetleg 1-2 emberre külön rákeresek.Utána általában leteszem a tálcára a Facebookot és mással foglalkozom (pl. gyakorikérdések, youtube, a számítógépen fényképek nézegetése stb.), de elég gyakran (de ez sem mindig)rámír 1-3 ember chaten, és velük KÖZBEN beszélgetek, de azt sem olyan aktívan, hogy a sok gépeléstől megizzadok, hanem csak 5-10 percenként felnézek a Facebookra.

Azért szoktam naponta bejelentkezni, mert ugye a mai világban élünk, már meghívókat se borítékban kapunk, hanem a Facebookon, nem telefonon hívnak minket, hanem facebookon üzennek, minden új dologról/hírről szinte csak a facebookon lehet megtudni (kivéve, ha valaki tv-t, rádiót hallgat, vagy újságot olvas), és szinte csak az számít embernek, aki fent van facebookon, a többi lemarad a "közösségi életről".

Ezenkívül 1-2 óránként szoktam bejelentkezni, mikor valakitől egy levelemre választ várok, és esetleg fontos is.

Hétköznap egyébként jóval kevesebbet vagyok fent, sokszor egyáltalán nincs is időm, de ha van is, akkor sem gépezem 1 óránál többet, és ezt a gépezést sem mindig fb-kal töltöm.

Ha meg nincs időm felmenni, akkor sem lesznek elvonási tüneteim...


Tegnap egyik ismerősömnek egy logot el kellett készítenem és tegnap este átküldtem ezt neki, és ma délelőtt azért mentem fel fb-ra, hogy megnézzem, írt-e valamit a munkámra. És igen, írt. Utána felhívtam ezt az ismerősömet, aki megkérdezte, hogy néztem-e a facebookot, megmondtam neki, hogy igen, ő meg rögtön kiakadt, hogy még én beszélek, hogy nem vagyok facebook-függő, "reggel, mikor felkelelek, facebookozom, délben facebookozom, ebéd utána facebookozom, délután facebookozom, este facebookozom, lefekvés előtt facebookozosom, és emellett mindig chatelek az XY-nal". az idézőjeles részt az ismerősöm mondta rám...

az XY meg egy netről ismert barátom, akivel 1-2 naponta szoktam beszélgetni egy picit, de közben is is mindig tv-zik, úgyhogy nem olyan akítv a mi beszélgetésünk se...


ezen a héten (szerdától szombatig számítva) összesen MAXIMUM 1-2 órát voltam fent a 4 nap alatt, ebből 1-2 napon fel se néztem, mert nem volt időm...


szerintetek én facebook-függőnek számítok?


2012. okt. 28. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges volt ennyit írnod, amúgy nem vagy az.
2012. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!