Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen művésznevet adjak...

Milyen művésznevet adjak magamnak?

Figyelt kérdés

Az a házi hogy művésznevet kell magunknak adni.

De fogalmam sincs mi legyen. Bármilyen művésznév lehet.

Előre is köszi.


2012. okt. 23. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
[link] :))
2012. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anonym ...
2012. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen művész akarsz lenni. Festő, zenész, színész, szobrász stb, ezerféle művészet van. Adj egy támpontot!
2012. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
harmadik, hát igazából bármi lehet, de én valami focisra, sakkosra vagy esetleg politikusra gondoltam:)
2012. okt. 23. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:

és valami indiános? Fekete Gepárd (gyorsan fut focizáskor) Kék Szikra (ötletesen sakkozik)

Kék Szikra Szilárd - ötletes és határozott (politikus)(lehetne, de ritka, mint a Fehér Holló)

2012. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ezek tök jók!:)

És mért pont kék szikra? mm jól hangzik és tetszik de mi a jelentése?:) szóval mért kék és mért szikra?:D

2012. okt. 23. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

-hát csak úgy kitaláltam, mert jól hangzik

- szikra - az egy intuíció lehet, amit egy művész, vagy egy sakkozó "kibonthat", végigvihet a műben/játszmában.

"kék" jól hangzik együtt, azért mondtam, indiános, az indián neveknél is így volt: egy jelzős főnév- amit el szertett volna érni, megvalósítani az indián

pl. (erről olvastam) Sebes Őz - sziú indián gyógyító sámán- állatoknak is, embereknek is segíteni akart (sebesült), és a megvalósítás során tette is.

A "név" fontos - van egy nevünk, amit kapunk szüleinktől -azzal ők is egy meghatározást adnak

pl. ki a védőszent?= ki az aki az életúton segítő.

De az életünk folyamán meg kellene találnunk azt a "nevet" - ami valamilyen szellemi szempontból meghatározó, vagyis utal arra, mi a feladatom a világban, milyen utat szeretnék járni. Ez persze nehéz.. Sokszor a Mester adta a tanítványnak - ő már látta az irányt, amerre a tanítvány "sajátútja"(ahogy a keletiek mondják: szvadharma) vezet. Vagy a szerzetesrendeknél is a kapott mellé/helyet egy szerzetesi nevet kapott. A név fontos. (milyen tárgyból kaptátok ezt a feladatot? egyébként ez egy önismereti kérdés is.. Ki vagyok én? Mi a feladatom a világban? ezek fontosak:)

2012. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!