Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy akárhova...

Miért van az hogy akárhova megyek mindig rosszindulatú emberekbe botlok?

Figyelt kérdés

Általános iskolában volt egy gyerek aki állandóan piszkált, nem lehetett leállítani, talán 8. év végére abbahagyta. Volt egy másik is, ő már hamarabb leállt.


Középiskolában is volt 1-2 gyerek aki piszkált, beszólogatott, egyikkel verekedtem kétszer is mert nekem esett.


Visszahúzódó voltam, egyik meg is mondta hogy azért nem bír engem mert nem szólok senkihez, szünetben is csak ülök és nézek. Érdekes módon volt más is ilyen az osztályban de őt még se piszkálták.


Másik középiskolába is jártam akkor már azért nem voltam félénk annyira de itt meg egy cigány gyerek kötözködött velem. Szerencsére 1 év után megbukott.


Már dolgozom. A főnök sokszor lekezelően beszél velem, ha ideges akkor ordibál és durván beszél velem. Ilyeneket mond hogy "igazi balf.sz", "szerencsétlen". A kollégám is ahhoz ért hogy kiosszon, hogy megmondja hogy mit hogyan csináljak, beleköt abba hogy hogyan csinálom, már nem is mondom neki hogy én így tanultam... Nem vitatkozok velük mert jóval idősebbek nálam, egy egész generációval.


2012. okt. 16. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igazi Való Világ csak nem lesz villád. Max a konyha szekrény fiókjában.


Ezeket egyébként én is írhattam volna.


1. A kis visszahúzódókkal mindig ez volt/van/lesz. Velem is ez volt, amíg ki nem nyitottam a számat.


2. Ezt már több helyen is kifejtettem: sajna kis hazánkban tömegsport lett a bunkóság, mások letiprása, lealázása a mérhetetlen egoizmus. A nagy többségre ez jellemző ilyenek vagyunk. Vannak persze kivételek, akinek nem inge...


3. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Én csak a pofámat nyitottam ki így mindjárt másképp kezeltek. Sajnos az emberek nagy része nem rendelkezik komolyabb viselkedés kultúrával, képtelenek tisztességesen és normálisan kommunikálni. Ha valaki nem szól vissza azon levezetik minden frusztrációjukat, kisebb és nagyobb rendűségi érzéseiket, bunkóságukat, feszültségüket.


Egyet tudok javasolni: állj a sarkadra és tanuld meg megvédeni magad. Nem kell lealacsonyodni és leharapni mások fejét de egy határozott, karakteres és lényegre törő megszólalás hatásosabb, mint az, hogy behúzod füled-farkad. Az emberek megérzik kinél meddig mehetnek el. Nálam nem mennek messzire. Nincs értelme. Nem okozok nekik örömet azzal, hogy hagyom magam.

Ezt tanulni és fejleszteni kell nem jön csak úgy egyik reggel kelés után.

Fontos a személyes önbecsülés, egy csipetnyi méltóság, kellő önismeret és emberismeret, határozottság és következetesség. Követhetőség tehát ne beszélj magad ellen máskor más témánál ne térj el a saját stílusodtól egyéniségedtől. És persze némi kommunikációs képesség. Ráérezni milyen a másik, mire, hogy reagál, előre gondolkodni ha lehet te milyen helyzetekben, milyen reakciót fogsz adni bizonyos embereket kikerülni vagy semlegesen kezelni. Ha ordít szépen nyugiban, határozottan rászólni nem vagy süket. Csak ne légy hasonlóan bunkó mert ugyan megérdemelnék az ilyenek de ilyenkor pont az ő malmukra hajtod a vizet, olaj a tűzre mindjárt vissza tud vágni. Értelmes beszéddel nem tudnak mit kezdeni de sokan ilyenkor behúzzák a vészféket mert belül érzik, hogy hülyék voltak.

Kitartás csak határozottan. Én a helyedben keresgélnék egy kicsit. Tudom nehéz manapság melót találni de hidd el vannak még jó helyek, normális emberekkel.

2012. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tanulható képesség, hogy hogy vívjuk mindennapi harcainkat az embertárainkkal. Valaki jó "falkában" nő fel, ahol ezt megtanulja a szülőktől, valaki nem. De nem baj, mert ha fejleszted a személyiséged, akkor ez később is megtanulható. Az a szomorú tapasztalat, hogy mindig mindenhol vannak/voltak olyan emberek, akik kifigyelik a gyengébbet, és azokat letiporják, rajtuk élezik önbizalmukat. Ezen ne is keseregj, hogy ők léteznek, mert akkor nem leszel soha előrébb. Őket kell megtanulni kezelni. És erre egy ember képes. Sőt még egy állatot is meg lehet tanítani, hogy képes legyen a rosszul beidegződött viselkedési formáit kezelni. Nem lesz soha másik állat, ugyanaz a kutya marad, csak esetleg nem fog többé támadni, vagy ha félénk, legyőzi a félelmét, mert megtanulják ezt kezelni. Nem akartam az embert az állathoz hasonlítani, csak pont azért írtam le, hogy ha az állatoknak sikerül akkor annál inkább az embernek is! Fel kell ismerned hol van a kiskapu, mibe tudnak az emberek nálad rést kapni? Mi az ami esetleg ingerli őket, melyik ez az embertípus, akit te ingerelsz, és mivel? Kettőt tehetsz, 1, amig nem vagy erős, ezeket az embereket kerülöd, és a legkisebbre veszed velük minden létező kontaktust, de ezt egy határozott lerázással, van jogod hozzá, hogy ne akarj velük barátnkozni, mert nem szimpatikus. Nem lehet mindenki mindenkinek szimpatikus. ezt meg fogja érteni és egy idő múlva leszáll rólad. de ezt határozottan, nem kell a kegyeibe férkőzni, nem kell akarni hogy elfogadjon. 2. vállalod magad olyannak amilyen vagy, és "elvárod" hogy fogadjon el így, ha nem akkor meg k*pja be. Nem szabad ezeken rágódni, mert rámész. El kell fogadni, hogy vannak emberek akiknek nem jövünk be. Le kell őket rázni magunkról, attól fognak idegbajt kapni, ha látják, hogy nem foglalkozol vele, és a nyilai nem értek célba, te vidáman éled tovább az életed. Egyébként meg tényleg mától vedd úgy hogy te bátor vagy, és szólj vissza, ne félj attól hogy mit fognak reagálni. Rád szálltak, ez az igazság, mert látják, hogy rád lehet. Ezt a bélyeget kell magadról valahogy lemosni. Vagy úgy hogy kitörsz, ha meg már nem lehet, másik emberközösséget kell keresni, ahol nem követed el ugyanezeket a hibákat.
2012. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!