Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság az emberek nagy...

Manapság az emberek nagy többsége miért ennyire rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Aki segítséget kér, azt le se sz*rják, vagy elkezdik bántani.

Aki segíteni szeretne valakin, azt egyből lehurrogják, hogy "neked már megint mi közöd van hozzá"

Sok ember csak akkor kedves meg jóindulatú mással, ha valamilyen anyagi haszon lesz érte a jutalma, stb.


Miért ennyire rosszindulatú akár itt, akár máshol rengeteg ember? Aki segítséget kér azt miért kell bántani? És aki segíteni akar azt miért kell leállítani, hogy "ne segíts mert semmi közöd nincs hozzá, hagyd a fenébe"?

(Ha valakinek segíteni akar, az biztos megmondja, hogy kéri-e a segítséget vagy nem)


Miért van ez a nagy rosszindulatúság, és bunkóság, valamint állandóan az, hogy "csak akkor segítek valakinek ha kapok vmit" ??

Persze tisztelet a kivételnek.


2012. máj. 3. 06:47
 1/4 anonim válasza:
53%

Az emberek többsége csóró. -> Akinek egy picivel is jobban megy, arra irigyek.. -> Általános felfogás: ,,ha az én lovam megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is..."

Nem szabad csodálkozni semmin... :-) Hozzá kell edződni a világhoz. Sajnos a szolidaritás manapság már nem kifizetődő... Persze azért ne ehhez tartsd magad... ...felfogás, hozzáállás kérdése minden. :-)

2012. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyar mentalitás.Egyik oka amiért emigráltam más országba.Itt is vannak rosszindulatú emberek de a többség , az átlag nem az.
2012. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"a szolidaritás manapság már nem kifizetődő... "

Elég szomorú, de én csak azért nem lennék valakivel kedves, mert jutalom lehet belőle....szerintem ez a szolidaritás, egymás jóindulatú segítése (és nem a másik kihasználása) alapvető emberi érték, de manapság....áhh :/


Pedig úgy vettem észre (itt az oldalon is) hogy egyre több ember szeretné, ha az ilyen emberi értékek visszajönnének, és nem lenne mindenki haszon és pénzközpontú, nem lenne rengeteg ember (akárcsak heccből is) rosszindulatú, vagy egyenesen bunkó.

2012. máj. 3. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Túl sokan és sokszor megégették magukat. Pl én is néhányszor kölcsönadtam ismerősöknek ,pedig nekem sincs sok ,esküdöztek könyörögtek ,hogy megadják , aztán azóta is futok a pénzem után, ők meg hazudoznak bujkálnak, letagadják magukat.Ki járt jól ,megint? Hát az aki hazudott és erkölcstelen.Én meg megfogadtam ,hogy soha többet senkinek semmit. Ez egy ilyen láncreakció
2012. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!