Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kommentekné...

Miért van az, hogy kommenteknél aki nem tud rendesen érvelni az a másik helyesírásába köt bele ráadásul úgy h ő is hibásan ír?

Figyelt kérdés
Elmondom őszintén h én nem törekedek a hibátlan helyesírásra, mikor kommentet írok, de nem is írtam még senkinek se azt h "te hülye még helyesen se tudsz írni és itt osztod az észt". Sokszor láttam már olyat viszont h egy IQ harcos lehülyézett vkit mert "nem írt helyesen", viszont ő meg j-vel írta a hülyét vagy hasonló banális dolgokat írt.
2012. okt. 15. 00:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2012. okt. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

passz. Nyilván azt hiszi, hogy akkor majd ezzel megnyeri a vitát. De azt bírom, mikor mondjuk véletlen kihagyok egy betűt vagy felcserélek, egyértelműen azért, mert gyorsan írok és akkor abba köt bele, hogy nem tudok helyesen írni:D na ez a szánalmas, erre nem is lehet igazából mit válaszolni, csak fogni szoktam a fejem:P

De a másik kedvencem, mikor kifogyott az érvekből és akkor elkezd személyeskedni és mikor ebben nem vagyok partner, könnyűszerrel leoltom, akkor elkezd ilyen dumákkal jönni, hogy én nem érvelek, bezzeg ő milyen jól érvelt :D na ilyenkor már a falba verem a fejem

2012. okt. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha elfogynak az érvek, jön a személyeskedés. Ilyen nagyon egyszerű. :-) Egyébként ha a helyesírás az egyetlen maradék reakció, a csata megnyertnek tekinthető. Én legalábbis ott hagyom abba egy párbeszéd olvasását, ahol elkezdődik a fröcsögés.
2012. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de akinek nagyon rossz a helyesírása, azzal nem folytatok írásbeli kommunikációt, mert fáj olvasnom amiket leír. Ez persze csak idegenekre vonatkozik, akit ismerek és kedvelek attól elviselem. A nagyon tré helyesírású emberek nagy részben elég egyszerűek is. Tanácsot szívesen adok nekik, de vitába nem bonyolódom velük. Nem azért mert nem lennének érveim, hanem mert nekik nem lennének. Saját nézőpontommal szerintem meg is válaszoltam a kérdésed, ami gondolom csak költői volt, hiszen nyilvánvaló: az általad említett emberek nem valami okosak.:) Finoman szólva.
2012. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor elolvastam a kérdést, szinte szó szerint a #4 választ készültem leírni. Abban igazad van, hogy vannak,akik érvek helyett kötnek bele a helyesírásba, de elég sokan vannak úgy mint #4, vagy magam.

A helyes írásmód kifejez egyfajta igényességet is önmagamtól és környezetemtől. A nemtörődöm írástól kevéssé várok igényes érvelést, így bele sem bonyolódom.

Sajnos e fórumon gyakori, hogy jó helyesírással sem érvek, hanem személyeskedések, vagdalkozások jelennek meg. Jelentős részben azért, mert csak ennyire telik.

2012. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ezzel úgymond lehülyézi az embert. Azt akarja kifejezni, hogy szerinte mennyire buta vagy műveletlen, tehát evidens, hogy rosszul is gondolkodik.

Ez egy olyan írásnál, amiben legrosszabb esetben ha előfordul egy-két rossz helyre tett vessző vagy pár elütés, elég vicces "érv" és baromi rossz stratégia.


Ha látok egy szerkesztetlen, egybefolyó írást, amiben csak úgy nyüzsögnek a helyesírási hibák, a rossz, már-már értelmetlen mondatszerkezetek és a tulajdonos nem tiszteli a mondatkezdő nagybetűt, a pontot és a vesszőt, akkor el sem olvasom.

Ellenben ha egy ilyen írásképpel mondjuk nekem támadt valaki, személyeskedett, akkor előfordult már, hogy utóiratként javasoltam neki: inkább vegyen elő egy könyvet, és ne velem kötözködjön.

2012. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

mert hülye. ilyen az ember alaptermészete.

vannak dolgok, amik mögé nem kell többet képzelni

2012. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A helyes írásmód kifejez egyfajta igényességet is önmagamtól és környezetemtől. "


ez nem igaz, kb annyi értelme van ilyet mondani, minthogy egy professzor tudását az öltözködéséhez méred. holott néha a leggagyibban öltöző, igénytelen látvány mögött egy igazi zseni rejtőzik.

sőt, általában akiket ismerek és értelmesebb embereknek tartok, azok nagy része nem akar, vagy nem tud "helyesen" írni -tehát nincs összefüggés


ráadásul attól nem lesz senki sem igényesebb, hogy valahogyan ír, mert rengeteg ember ír "helyesen", közben meg az életük, jellemük egy kupleráj...

ezt hívják úgy, hogy előítélet, ami a szűk látókör, ami a tapasztalathiány miatt van.

2012. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem látom az arcod, elsősorban az írásod jellemez. Ha azzal egy hülyét mutatsz, ne várd, hogy nem nevetnek ki. :)
2012. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha azzal egy hülyét mutatsz, ne várd, hogy nem nevetnek ki. :)"


ez is csak általánosítás. ráadásul ha igaznak véljük, akkor ennyi erővel lehülyézhetünk téged, mert képtelen voltál egy logikailag helyesen megszerkesztett mondatot írni:

-->Ha azzal egy hülyét mutatsz, ne várd, hogy ne nevessenek ki. :)

éppen erről beszéltem, hogy okoskodni arrogánsan bárki tud, de az emberséges viselkedéshez, nem kell jó helyesírás.

ez jellemfajta, mégpedig azé az emberé, aki állandóan keresi a hibákat, és fennakad mindenen. és ez sajnos jellemzően magyar mentalitás, hogy jobbak akarunk lenni egymásnál, mert az egónk fontosabb, mint a közösség. nem birkamentalitásról beszélek, hanem elfogadásról, vagy együttérzésről. és az előbbi kettőhöz sem kell helyesírás...

2012. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!